28. 4. svátek má Vlastislav




Sedlčanská část přivaděče pitné vody je téměř hotova

14. března 2015   (08:28)
Sedlčanská část přivaděče pitné vody je téměř hotova
foto: sxc

Přivaděč do Benešova má být nejpozději v polovině října.



Benešov a okolní obce vyberou provozovatele nového přivaděče vody z Želivky, který se teď buduje za 314 milionů korun. Všech osm obcí, které se na akci podílejí, by mělo nejdříve schválit koncesní projekt a dokumentaci ke koncesnímu řízení. Proces musí být uzavřen do doby, než se přivaděč zkolauduje a uvede do provozu, řekl dnes novinářům benešovský místostarosta Roman Tichovský (ODS).

Dělníci v těchto dnech začali pokládat nové potrubí, zatím mají hotovo 800 metrů z plánovaných 17 kilometrů. Musejí skončit do poloviny října, práce ale podle Tichovského postupují rychle.

Svazek obcí, v němž jsou kromě Benešova Čerčany, Senohraby, Mrač, Čtyřkoly, Lštění, Mirošovice a Poříčí nad Sázavou, získal na rekonstrukci evropské peníze. "V rámci dotační akce, kterou nedělá město, ale svazek obcí, máme povinnost jako u kanalizace provést koncesní řízení na nového provozovatele. To bylo podmínkou dotace," uvedl místostarosta.

Součástí koncesního řízení je i cena vody na deset let dopředu po zapracování investičních nákladů. Zda se vodné v Benešově po rekonstrukci přivaděče zvýší, zatím podle Tichovského nelze jednoznačně říct. "To záleží na finančních modelech. Nejdůležitější je vstupní cena vody, která se nakupuje z Želivky," podotkl.

Dosavadní vodovod, který vede přes Čtyřkoly, Lštění, Čerčany, Mrač a Žíňánky do Benešova, je 40 let starý, takže je podle místostarosty z poloviny zkorodovaný. Město navíc potřebuje vyřešit problém s nedostatečnou kapacitou svých vodojemů.

Díky vyšší kapacitě bude možné k Želivce připojit Sedlčany na Příbramsku, které jsou zatím odkázány na vlastní zdroje pitné vody. Z této strany jsou už podle Tichovského práce skoro hotovy. "Zbývá jim dodělat asi 1,5 kilometru někde u Kosovy Hory," uvedl. Sedlčanská část přivaděče má menší průměr potrubí, ale je delší - měří asi 34 kilometrů. Práce na tomto úseku si vyžádaly kolem 350 milionů korun.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: khj snm








Další články

/VIDEO/ Pro zraněného cyklistu letěl do Lázu vrtulník /VIDEO/ Pro zraněného cyklistu letěl do Lázu vrtulník V úterý 28. dubna v 16:15 přijala policie oznámení od záchranné služby o nehodě … AKTUALIZOVÁNO Mrazy v následujících dnech ohrozí ovocné stromy i zemědělské plodiny Mrazy v následujících dnech ohrozí ovocné stromy i zemědělské plodiny V následujících dnech předpovídají meteorologové výrazné ochlazení, které může … AKTUÁLNĚ Policie vtrhla do příbramské nemocnice. Detektivové NCOZ odnášejí dokumenty i kamery Policie vtrhla do příbramské nemocnice. Detektivové NCOZ odnášejí dokumenty i kamery V příbramské nemocnici dnes dopoledne zasahují detektivové Národní centrály proti … BLESKOVÁ ZPRÁVA Příbram válcuje kraj: Mladý sprinter letí mezi elitu, Bobcats slaví bronz a legenda znovu boduje Příbram válcuje kraj: Mladý sprinter letí mezi elitu, Bobcats slaví bronz a legenda znovu boduje Velká sportovní noc, silné emoce a výsledky, které v Příbrami rozhodně nenechají … SPORT Hormonální zdraví ovlivňuje víc, než si myslíme. Jaké signály nepodceňovat? Hormonální zdraví ovlivňuje víc, než si myslíme. Jaké signály nepodceňovat? Únava, změny nálady, pokles výkonnosti nebo problémy s váhou – i za těmito obtížemi … ZDRAVOTNICTVÍ Kde letos vzplanou čarodějnice? Velký přehled akcí na Příbramsku i proč se slaví Kde letos vzplanou čarodějnice? Velký přehled akcí na Příbramsku i proč se slaví Příbramsko se i letos chystá na jednu z nejoblíbenějších jarních tradic – pálení … AKTUÁLNĚ Proč děláme věci, které víme, že nám škodí Proč děláme věci, které víme, že nám škodí Věděl jsi, že právě teď možná děláš něco, co vlastně dělat nechceš? Ne proto, že bys … LIFESTYLE Železná žena z malého sboru šokovala kraj: Hasička z Voltuše zamíří na mistrovství republiky na Žižkovskou věž Železná žena z malého sboru šokovala kraj: Hasička z Voltuše zamíří na mistrovství republiky na Žižkovskou věž Adrenalin, pot a výkony na hraně lidských sil. V Kolíně se o uplynulém víkendu … SPORT Na Svaté Hoře končí farář Miloš Szabo. Po jeho nástupu po odchodu redemptoristů přichází další změna Na Svaté Hoře končí farář Miloš Szabo. Po jeho nástupu po odchodu redemptoristů přichází další změna Svatou Horu čeká další významná personální změna. Farář P. Miloš Szabo, který přišel v … AKTUÁLNĚ
První máj na hřišti? Adventure Golf Milín startuje sezónu už tento pátek První máj na hřišti? Adventure Golf Milín startuje sezónu už tento pátek První máj nemusí být jen o polibku pod třešní. Co takhle si ho užít na hřišti? … SOUTĚŽ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz