Sanitce, která převážela pacienta na transplantaci, nedala dodávka na strakonické přednost. Čtyři zranění, v místě přistál vrtulník
Nepřehlédněte
22. června 2021 (11:53)
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka
Vážná dopravní nehoda uzavřela strakonickou silnici u obce Buk na Příbramsku. Sanitka měla v době nehody zapnuté jak výstražné, tak i zvukové znamení.
Operační středisko středočeské policie přijalo v úterý dopoledne oznámení o vážné dopravní nehodě na silnici I/4 u obce Buk na Příbramsku. Podle oznamovatele došlo ke střetu sanitky s dodávkou, po kterém skončily oba vozy mimo komunikaci. Na místo vyjely záchranné složky, vzlétl i vrtulník.
Policisté po příjezdu komunikaci v místě obousměrně uzavřeli. „Podle prvotních informací měl sanitní vůz v době střetu zapnuté majáky i výstražné zvukové znamení. Z dosud nezjištěných příčin jí protijedoucí řidič dodávky při odbočování nedal přednost v jízdě,“ řekla pribram.cz policejní mluvčí Markéta Johnová s tím, že ve vozech cestovaly čtyři osoby. „Sanitka převážela pacienta na transplantaci. Z důvodu urychleného transportu pro něj přiletěl vrtulník. Nicméně k závažnosti poranění k transplantaci nemohlo dojít,“ dodala Johnová.
Při nehodě se zranily všechny čtyři osoby včetně záchranářů. „Tito pacienti byli převezeni pozemní cestou do příbramské nemocnice,“ informovala pribram.cz mluvčí Petra Holomová.
Hasiči podle mluvčí Dagmar Zemanové na vozech provedli protipožární opatření a zajistili unikající provozní kapaliny.
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Světoznámé kvarteto Cello Republic vystoupí v úterý 13. ledna v Příbrami
Cello Republic je soubor složený ze čtyř violoncellistů, kteří si po studiích na …
VK TROX Příbram předvedl nejlepší výkon sezony, v extralize smetl Benátky 3:0
Volejbalová ČEZ extraliga mužů nabídla v Příbrami špičkový duel, který sledovali …
Sport
Zlatý Ámos má zástupkyni i z Příbramska. Žáci nominovali učitelku z Rožmitálu
Anketa Zlatý Ámos, která už více než tři desetiletí oceňuje nejoblíbenější učitele v …
Silné mrazy ohrožují zvířata: veterináři vyzývají chovatele k větší péči
Státní veterinární správa (SVS) v souvislosti s aktuální vlnou mrazů upozorňuje …
Informace o bobrech v Brdech se dostala mezi světové dobré zprávy roku 2025
V Chráněné krajinné oblasti Brdy se před několika lety usídlili bobři. Jejich činnost …
Komentovaná vycházka v neděli připomene historii k 810. výročí města Příbrami
V Příbrami se uskuteční komentovaná vycházka k 810. výročí města Příbrami, která …
Zbraňová amnestie je tady už pošesté
"Našli jste při vyklízení půdy starou zbraň nebo náboje po dědečkovi? Právě teď …
Opilí motoristé zůstávají vážným rizikem na silnicích Příbramska
Požití alkoholu před jízdou nebo během ní patří dlouhodobě mezi nejnebezpečnější …
Vánoční stromky v Příbrami nekončí na skládce, město je zpracuje
Technické služby města Příbrami zahájily svoz odstrojených vánočních stromků. Ty po …
Když lovkyně zpívá. Dagmar Jandová o soutěžích, Suchém a Svaté Hoře
Dáma, která s ledovým klidem odpovídá na ty nejzáludnější otázky v jedné z …
ROZHOVOR





