21. 9. svátek má Matouš

S nebezpečným odpadem nemusíte jen do sběrného dvora

14. května 2021   (06:09)
S nebezpečným odpadem nemusíte jen do sběrného dvora
foto: ilustr/pixabay

Použité oleje, zbytky barev nebo chemicky znečištěné obaly sváží každou sobotu z vybraných míst v Příbrami a okolí městské technické služby.


Obyvatelé Příbrami a přilehlých osad se v průběhu uplynulého měsíce mohli setkat s kontejnery na nebezpečný odpad. Technické služby organizují mobilní svoz každou sobotu, a to v omezeném čase a na předem určených místech. Lidé tak pro specifický odpad, který lze jinak ukládat např. ve sběrných dvorech, mohou dočasně využít přistavené kontejnery.
 

V sobotu 15. května nebezpečný materiál odložíte do kontejneru ve Smetanově ulici v Příbrami (8.00–9.00), u koloniálu v Sázkách (9.30–10.30) a u autobusové zastávky v Jerusalemě (11.00–12.00). Kompletní harmonogram s časy a místy do konce května uvádíme v závěru článku.
 
K odpadům považovaným za tzv. nebezpečné patří zbytky rozpouštědel, kyseliny, fotochemikálie, pesticidy, chemicky znečištěné obaly, zářivky a jiný odpad obsahující rtuť (výbojky nebo rozbité teploměry), motorové a převodové oleje, tuky, zbytky barev, lepidel, léky nebo olověné akumulátory. Prošlé léky odebírají bezplatně také lékárny. Hnědé odpadové nádoby na využité jedlé tuky a oleje najdete v Příbrami trvale v ulicích Brodská, Osvobození, Slunná, Nádvoří Msgre. Korejse, Školní a Kamenná.
 
Svoz nebezpečného odpadu
15. května: ul. Smetanova (8.00–9.00), Sázky – koloniál (9.30–10.30), Jerusalem – autobusová zastávka (11.00–12.00)
22. května: Orlov – u kapličky (8.00–9.00), Lazec – u kapličky (9.30–10.30), Kozičín – autobusová zastávka (11.00–12.00)
29. května: Brod – stará zastávka (8.00–9.00), Jesenice – u obchodu (9.30–10.30), Bytíz – autobusová zastávka (11.00–12.00)
 


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Příbramská průmyslovka oslaví 170. výročí. Patří mezi nejstarší školy v ČR Příbramská průmyslovka oslaví 170. výročí. Patří mezi nejstarší školy v ČR Na začátku listopadu tohoto roku uplyne právě sto sedmdesát let od zahájení vyučování … Meteorologové: Teplé počasí zůstane až do konce září, v říjnu se začne ochlazovat a přibude srážek Meteorologové: Teplé počasí zůstane až do konce září, v říjnu se začne ochlazovat a přibude srážek Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď počasí. Výlov Sadoňského rybníka doprovodí myslivecké troubení i soutěže pro děti Výlov Sadoňského rybníka doprovodí myslivecké troubení i soutěže pro děti Během Myslivecko-rybářské slavnosti v Rožmitále pod Třemšínem koupíte živé ryby nebo … Pekárna plánuje investice za stovky milionů, nabírat bude více než 200 zaměstnanců Pekárna plánuje investice za stovky milionů, nabírat bude více než 200 zaměstnanců Město Příbram schválilo odprodej pozemků, které pekárna ke svému záměru … Tým, který dosahuje skvělých výsledků, přitahuje další šampiony Tým, který dosahuje skvělých výsledků, přitahuje další šampiony Příbramská firma Wheelabrator Czech (dříve DISA) dosahuje v současnosti vrcholu svého … Komerční sdělení Obchodní akademie oslavila sto let, ocenila emeritní ředitele i firmy Obchodní akademie oslavila sto let, ocenila emeritní ředitele i firmy Obchodní akademie Příbram zároveň stále vybírá ve veřejné anketě nové logo a v plánu … Archeologové našli na budované D4 u Čimelic pravěká sídliště i hroby Archeologové našli na budované D4 u Čimelic pravěká sídliště i hroby Máme zde minimálně dvě sídliště ze starší doby železné neboli z doby halštatské, což … Vnučka Ladislava Sitenského povypráví o fotografiích svého dědečka Vnučka Ladislava Sitenského povypráví o fotografiích svého dědečka Spolu s Adélou Kándlovou provede aktuální výstavou Na kole ředitel Galerie Františka … V Příbrami byla zahájena topná sezona V Příbrami byla zahájena topná sezona Příbramská teplárna zásobuje více než deset tisíc domácností teplem rozváděným po 18 …
Lidé začnou dostávat SMS o třetích dávkách očkování proti covidu Lidé začnou dostávat SMS o třetích dávkách očkování proti covidu Na podzim odborníci doporučují spojit přeočkování proti covidu-19 s očkováním proti …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz