14. 3. svátek má Matylda a Rút

S malířem Josefem Vimrem se projdete rožmitálskou krajinou i městskými zákoutími

4. března 2023   (06:12)
S malířem Josefem Vimrem se projdete rožmitálskou krajinou i městskými zákoutími
foto: Podbrdské muzeum

Výstava Cestou rodnou krajinou se koná u příležitosti 100. výročí umělcova narození. V Podbrdském muzeu v Rožmitále pod Třemšínem bude přístupná od soboty 4. března.


V sobotu 4. března zahajuje Podbrdské muzeum v Rožmitále pod Třemšínem muzejní sezónu. Součástí večera se Swingovou kavárnou pod taktovkou hudebního uskupení For Evergreens bude také uvedení nové výstavy, kterou muzeum oslaví sté výročí narození malíře Josefa Vimra.

Výstava nazvaná Cesta rodnou krajinou s podtitulem na kole i pěšky prezentuje celoživotní tvorbu rožmitálského rodáka. Na Vimrových obrazech se objevuje nejen místní krajina, ale i městská zákoutí, častým motivem maleb je rožmitálský zámek. Výstavu bude možné zhlédnout až do 16. dubna.
Program sobotního večera začíná v 19.00. Kromě hudební produkce a představení výstavy se návštěvníci mohou těšit na tanec v podání žákyň ZUŠ Jakuba Jana Ryby a vystoupení divadelních ochotníků BRDS. Podbrdské muzeum také seznámí s plány pro letošní rok. Nedílnou součástí Swingové kavárny je nabídka nápojového a dalšího občerstvení.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Co je pro vás poslem jara? První čáp na komíně nebo sněženky? Co je pro vás poslem jara? První čáp na komíně nebo sněženky? Co je vlastně symbolem jara? Pro někoho je to návrat čápů na komíny, pro jiného první … FOTOGALERIE Jarní rituál, nebo sousedská válka? Jarní rituál, nebo sousedská válka? Jarní úklid se sirkou v ruce? Než škrtnete, zjistěte, jak pálit větve bez asistence … ZAJÍMAVOSTI Tipy na víkend: Den svatého Patrika, hokejové utkání a řada kulturních akcí Tipy na víkend: Den svatého Patrika, hokejové utkání a řada kulturních akcí Tento víkend si můžete vyzkoušet, jak asi vypadá atmosféra v tradiční irské hospodě, … NEPŘEHLÉDNĚTE Rožmitál čeká pestrý pátek: Jarní tvoření a Ping pongový ples k 50 letům stolního tenisu Rožmitál čeká pestrý pátek: Jarní tvoření a Ping pongový ples k 50 letům stolního tenisu Rožmitál pod Třemšínem čeká 13. března odpoledne a večer plné zábavy, kreativity a … KULTURA Tankování v Příbrami zdražuje. Konflikt na Blízkém východě rozhýbal ceny paliv Tankování v Příbrami zdražuje. Konflikt na Blízkém východě rozhýbal ceny paliv Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 36,90 Kč do 38,90 … AKTUÁLNĚ MG ROADSHOW míří opět do Příbrami MG ROADSHOW míří opět do Příbrami Už 17. a 18. března ožije areál společnosti AUTA s.r.o. v Příbrami velkou … KOMERČNÍ SDĚLENÍ Motorkářská sezona začala. Policie varuje před riziky po zimě Motorkářská sezona začala. Policie varuje před riziky po zimě S příchodem teplejších březnových dní se na silnice vrátili motorkáři. Začátek sezony … DOPRAVA Den, který děsí svět: Pátek třináctého Den, který děsí svět: Pátek třináctého Pátek třináctého. Den, kdy někteří raději nevycházejí z domu, jiní si dávají pozor na … ZAJÍMAVOSTI Messenger mění podobu. Web messenger.com se přesune na Facebook Messenger mění podobu. Web messenger.com se přesune na Facebook Společnost Meta Platforms oznámila změnu ve fungování své komunikační služby Facebook … NEPŘEHLÉDNĚTE
Policie obvinila manžele, kteří měli ve Vranovicích množírnu psů Policie obvinila manžele, kteří měli ve Vranovicích množírnu psů O zásahu policie i Krajské veterinární správy ve Vranovicích, kde byla množírna psů, … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz