21. 9. svátek má Matouš

S lukem na hradbách nebo v obraze van Gogha. Cesty virtuální realitou v příbramské galerii jsou akční i snové

4. srpna 2021   (16:01)
S lukem na hradbách nebo v obraze van Gogha. Cesty virtuální realitou v příbramské galerii jsou akční i snové
foto: Galerie Františka Drtikola Příbram, Martin Zoubek

V expozici Měkká aréna v Galerii Františka Drtikola najdete nová virtuální díla.


Po dílech virtuální reality spojených se jmény výtvarníků Daniela Vlčka a Josefa Bolfa se v expozici příbramské galerie Měkká aréna zabydlely další novinky, které zvou do světa rozšířeného o nové dimenze. Ať už v kontextu výtvarného umění nebo akčních her, jež ocení zejména mladší návštěvníci.

Beat Saber je česká videohra pro jednoho hráče, jejíž název vystihuje i obsah. Díky virtuálním brýlím a dvojici ovladačů se ocitnete v prostředí, kde dvěma světelnými meči (lightsaber) „sekáte“ kostky létající prostorem. Atmosféru dokreslují elektronické hudební rytmy (beat), akci stupňuje také vybraná úroveň obtížnosti. Hra Beat Saber od studia Beat Games získala v roce 2019 ocenění Nejlepší hra pro virtuální realitu v rámci mezinárodních cen The Game Awards.
Za zábavou a poznáváním se děti vydají v Laboratoři (The Lab), nabízející škálu miniher od virtuální turistiky do vesmíru po výukový program lidské anatomie. V jedné z her mohou bránit svůj hrad před nájezdníky pomocí luku, v jiné se jim do ruky dostane prak. Pustí se do opravy robota, objevují planety sluneční soustavy nebo navštíví obchod s kouzly.
Pokud vám chybí cestování nebo si přejete opět navštívit světoznámé památky, nabízí příbramská expozice prohlídku Sixtinské kaple Apoštolského paláce ve Vatikánu. Ve virtuálním prostoru můžete obdivovat její výzdobu od renesančních umělců a Michelangelovy fresky. Díky Vincentu van Goghovi se ocitnete v Noční kavárně. Mírně rozpohybovaný obraz slavného Holanďana diváka vtáhne do světa živých barev a tahů jeho štětce. Originál obrazu visí v galerii v New Havenu v americkém státě Connecticut.
Pokud vám chybí cestování nebo si přejete opět …
foto: pribram.cz/Magdalena RezkováTip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Příbramská nemocnice očkuje 120 lidí týdně, s třetí dávkou ještě nezačala Příbramská nemocnice očkuje 120 lidí týdně, s třetí dávkou ještě nezačala Podle starosty Příbrami Jana Konvalinky (za ANO) je mezi seniory v městských … Příbramská průmyslovka oslaví 170. výročí. Patří mezi nejstarší školy v ČR Příbramská průmyslovka oslaví 170. výročí. Patří mezi nejstarší školy v ČR Na začátku listopadu tohoto roku uplyne právě sto sedmdesát let od zahájení vyučování … Meteorologové: Teplé počasí zůstane až do konce září, v říjnu se začne ochlazovat a přibude srážek Meteorologové: Teplé počasí zůstane až do konce září, v říjnu se začne ochlazovat a přibude srážek Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď počasí. Výlov Sadoňského rybníka doprovodí myslivecké troubení i soutěže pro děti Výlov Sadoňského rybníka doprovodí myslivecké troubení i soutěže pro děti Během Myslivecko-rybářské slavnosti v Rožmitále pod Třemšínem koupíte živé ryby nebo … Pekárna plánuje investice za stovky milionů, nabírat bude více než 200 zaměstnanců Pekárna plánuje investice za stovky milionů, nabírat bude více než 200 zaměstnanců Město Příbram schválilo odprodej pozemků, které pekárna ke svému záměru … Tým, který dosahuje skvělých výsledků, přitahuje další šampiony Tým, který dosahuje skvělých výsledků, přitahuje další šampiony Příbramská firma Wheelabrator Czech (dříve DISA) dosahuje v současnosti vrcholu svého … Komerční sdělení Obchodní akademie oslavila sto let, ocenila emeritní ředitele i firmy Obchodní akademie oslavila sto let, ocenila emeritní ředitele i firmy Obchodní akademie Příbram zároveň stále vybírá ve veřejné anketě nové logo a v plánu … Archeologové našli na budované D4 u Čimelic pravěká sídliště i hroby Archeologové našli na budované D4 u Čimelic pravěká sídliště i hroby Máme zde minimálně dvě sídliště ze starší doby železné neboli z doby halštatské, což … Vnučka Ladislava Sitenského povypráví o fotografiích svého dědečka Vnučka Ladislava Sitenského povypráví o fotografiích svého dědečka Spolu s Adélou Kándlovou provede aktuální výstavou Na kole ředitel Galerie Františka …
V Příbrami byla zahájena topná sezona V Příbrami byla zahájena topná sezona Příbramská teplárna zásobuje více než deset tisíc domácností teplem rozváděným po 18 …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz