S dvouměsíčním zpožděním začne na Orlíku Kolo pro život
26. června 2020 (22:22)
foto: pribram.cz, ČTK
V závodu u Orlíku se na horských kolech představí i pětinásobný mistr světa na skifu Ondřej Synek a dvojnásobný světový šampion v rychlostní kanoistice Martin Fuksa.
S dvouměsíčním zpožděním zaviněným koronavirem se rozjede o víkendu největší domácí cyklistický seriál Kolo pro život. V závodu u Orlíku se na horských kolech představí i pětinásobný mistr světa na skifu Ondřej Synek a dvojnásobný světový šampion v rychlostní kanoistice Martin Fuksa.
"Letošní sezona je díky koronaviru velmi specifická. Normálně bych touto dobou ladil formu na sezonu někde v zahraničí na vodě. Většina vrcholových sportovců musela přizpůsobit své plány a to platí i pro mě," uvedl Synek v tiskové zprávě.
Závod bere jako zpestření tréninku. "Mám možnost poměřit se s těmi nejlepšími, což je vždy velký adrenalin a zážitek," dodal trojnásobný olympijský medailista.
Fuksa změří síly i s mladším bratrem Petrem, s nímž začal závodit na deblkanoi. "Normálně bych se teď chystal na olympiádu, ale namísto toho se otevřela tato varianta. Ještě nikdy jsem nejel závod na kole, natož v rámci trasy 57 kilometrů. Na prstech jedné ruky by se dalo spočítat, kolikrát jsem takovou vzdálenost ujel rekreačně. Je to pro mě prostě sportovní výzva, možnost vyzkoušet si opět vlastní limity," řekl Martin Fuksa.
Akce bude netradičně dvoudenní, aby organizátoři a účastníci mohli vyhovět hygienickým a bezpečnostním opatřením. "Nechtěli jsme ochudit o možnost účastnit se tolik očekávaného začátku sezony byť jen jediného cyklistu a fanouška Kola pro život. I proto jsme přistoupili k variantě rozložení akce do dvou dnů, díky čemuž jsme schopni přivítat na Orlíku kompletní škálu cyklistů všech věkových i výkonnostních kategorií," řekl za pořadatele Tomáš Pravenec.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Megaknedlík budí pozornost. A Příbram už si tiše klade otázku: A kdy přijde k nám?
V české gastronomii se občas objeví jídlo, které nerozdělí jen přílohu od masa, ale i …
ZAJÍMAVOSTI
Kraj dá potravinové bance peníze na provoz, jenom v Příbrami je sedmáct sběrných míst
Středočeský kraj dá letos na provoz Potravinové banky pro Prahu a střední Čechy 2,5 …
Nejsušší jaro od roku 1961: úroda v ohrožení, vysoké riziko požárů
Česká republika zažívá mimořádně suché období. Součet srážek za měsíce březen a duben …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Chcete vidět, jak se řídí moderní dálnice? V Příbrami otevřou zákulisí D4 i operační centrum Via Salis
Co se děje na dálnici, když jen projíždíte autem? Jak vypadá místo, odkud se hlídá …
AKTUÁLNĚ
Prodej budovy Střední školy pedagogiky, cestovního ruchu a gastronomie získal podporu zastupitelů. O podmínkách se rozhodne v červnu
Středočeský kraj chce od města Příbrami koupit školní budovu v ulici Gen. R. Tesaříka …
AKTUÁLNĚ
Zoopark Jeleni Homole hlásí spor o přístupovou cestu. Majitel podal podnět na státní zastupitelství
Zoopark Jeleni Homole zveřejnil prohlášení, ve kterém upozorňuje na spor s novým …
ZVÍŘATA
Až do nebes v Příbrami: Monika Absolonová vystoupí ve sportovní hale
Příbram se může těšit na výjimečný hudební večer. Monika Absolonová vystoupí 17. …
KULTURA
Černá sobota na Příbramsku: Další auto skončilo na střeše u Milína
Série nehod s vozy převrácenými na střechu pokračuje. Po odpolední havárii u Sedlčan …
AKTUÁLNĚ
Podvodníci se vydávají i za příbramskou policii! Lidem berou úspory přímo po telefonu
Kriminalita páchaná v kyberprostoru neustává a drzost podvodníků roste. Nově se …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Nehoda u Libíně: Auto skončilo na střeše, zraněnou ženu transportovali do Příbrami
Odpolední havárie u obce Libíň na Sedlčansku si vyžádala zásah záchranářů, policistů i …
AKTUALIZOVÁNO




