Rybův rok 2025 zahájí Tříkrálový koncert
10. ledna 2025 (18:30)
foto: archiv pribram.cz
V sobotu 11. ledna vystoupí v kostele sv. Jana Nepomuckého v Rožmitále pod Třemšínem žáci a učitelé ZUŠ Jakuba Jana Ryby.
Tříkrálový koncert v podání Základní umělecké školy Jakuba Jana Ryby slavnostně zahájí v sobotu 11. ledna Rybův rok 2025. Program otevřou žáci literárně-dramatického oboru přednesem Rybova díla Radovánky nevinných dítek o Vánocích. Spoluúčinkují flétnový soubor a žákyně tanečního oboru a zazní také Rybova koleda Šťastný koledníček. Druhá část koncertu bude patřit žákům pěveckého a varhanního oddělení a vystoupí i Pěvecký sbor učitelů. Koncert, který v kostele sv. Jana Nepomuckého na Náměstí v Rožmitále pod Třemšínem začíná v 16.00, vyvrcholí uvedením čtyřdílné Tříkrálové pastorely na český text pro sóla, sbor a orchestr od Jakuba Jana Ryby.
V roce 2025 si připomeneme 260. výročí narození a 210. výročí skladatelova úmrtí. „V jeho průběhu se uskuteční řada akcí tradičních i zcela nových, jež budou inspirovány bohatým odkazem nejvýznamnější rožmitálské osobnosti. Těšit se můžeme také na 8. ročník Festivalu Jakuba Jana Ryby, který bude zahájen 16. května, v den svátku patrona našeho města sv. Jana Nepomuckého, uvedením nalezeného oratoria Soudný den – Rybova díla, které bylo považováno za ztracené,“ uvádí Společnost Jakuba Jana Ryby na svém webu, kde také představuje logo Rybova roku 2025. V jeho středu je vyobrazena Rybova silueta.
Další důležité koncerty Rybova roku 2025 v provedení ZUŠ Jakuba Jana Ryby se uskuteční 6. dubna a 26. října (k výročí jeho úmrtí a narození) ve farním kostele Povýšení sv. Kříže ve Starém Rožmitále.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Další články
Příbram doplácí na změnu financování nepedagogů. Město musí ze svého pokrýt až 30 milionů
Od letošního roku přešlo financování nepedagogických pracovníků – tedy školníků, …
Nepřehlédněte
Světoznámé kvarteto Cello Republic vystoupí v úterý 13. ledna v Příbrami
Cello Republic je soubor složený ze čtyř violoncellistů, kteří si po studiích na …
VK TROX Příbram předvedl nejlepší výkon sezony, v extralize smetl Benátky 3:0
Volejbalová ČEZ extraliga mužů nabídla v Příbrami špičkový duel, který sledovali …
Sport
Zlatý Ámos má zástupkyni i z Příbramska. Žáci nominovali učitelku z Rožmitálu
Anketa Zlatý Ámos, která už více než tři desetiletí oceňuje nejoblíbenější učitele v …
Silné mrazy ohrožují zvířata: veterináři vyzývají chovatele k větší péči
Státní veterinární správa (SVS) v souvislosti s aktuální vlnou mrazů upozorňuje …
Informace o bobrech v Brdech se dostala mezi světové dobré zprávy roku 2025
V Chráněné krajinné oblasti Brdy se před několika lety usídlili bobři. Jejich činnost …
Komentovaná vycházka v neděli připomene historii k 810. výročí města Příbrami
V Příbrami se uskuteční komentovaná vycházka k 810. výročí města Příbrami, která …
Zbraňová amnestie je tady už pošesté
"Našli jste při vyklízení půdy starou zbraň nebo náboje po dědečkovi? Právě teď …
Opilí motoristé zůstávají vážným rizikem na silnicích Příbramska
Požití alkoholu před jízdou nebo během ní patří dlouhodobě mezi nejnebezpečnější …
Vánoční stromky v Příbrami nekončí na skládce, město je zpracuje
Technické služby města Příbrami zahájily svoz odstrojených vánočních stromků. Ty po …





