6. 8. svátek má Oldřiška
Rožmitál se potýká s neukázněnými řidiči. Apeluje na vytvoření měřených úseků

30. října 2019   (16:03)
Rožmitál se potýká s neukázněnými řidiči. Apeluje na vytvoření měřených úseků

Provádět kontrolní měření rychlosti by měli strážníci příbramské Městské policieMěsto Rožmitál pod Třemšínem již delší dobu bojuje s neukázněnými řidiči, kteří nedodržují předepsanou rychlost při průjezdu městem. Navíc často parkují na místech, kde by neměli. Nevhodně zaparkovaná vozidla omezují průjezdnost komunikací a na některých místech, především na sídlišti, navíc komplikují přístup složkám IZS, jako jsou hasiči a záchranná služba. V zimním období pak v některých lokalitách není možné provádět zimní údržbu.

„Každý by se měl alespoň dvakrát v týdnu projít Tyršovou ulicí, od Kaberny na konec města, aby zažil ten náramný pocit, když se proti němu řítí naložený kamion nebo auto se dřevem minimálně 80kilometrovou rychlostí. Jediným účelným opatřením je zřídit měřený úsek. Minimálně jeden u vjezdu do města,“ uvedl starosta Ing. Josef Vondrášek.

V zájmu zvýšení bezpečnosti svých obyvatel schválilo zastupitelstvo Rožmitálu uzavření veřejnoprávní smlouvy s městem Příbram o zajišťování služeb Městské policie. Smlouva se vztahuje jak na území samotného města, tak všech přidružených osad.

Strážníci by měli především dohlížet na bezpečnost a plynulost provozu a zároveň provádět kontrolní měření rychlosti. O uzavření smlouvy budou jednat radní města Příbram na svém zasedání dne 4. listopadu 2019.

Výkon činnosti strážníka bude městu Rožmitál účtován částkou 500 korun za započatou hodinu, přičemž se počítá s maximálními ročními náklady ve výši 120 tisíc korun. Možná je i spolupráce při řešení nevhodného parkování, konání velkých akcí ve městě, či při odchytu toulavých psů. Každá případná objednávka služby MP by byla vždy předem konzultována s místním oddělením Policie ČR.

Ne všichni zastupitelé však s uzavřením této smlouvy souhlasí.

„Vezmeme–li v úvahu, že hlídka strážníků je dvoučlenná a cesta z Příbrami a zpět zabere cca 1 hodinu, můžeme předpokládat, že výkon činnosti strážníků na území Rožmitálu bude minimální. Bezpečnost občanů je pro nás na prvním místě a apelujeme tímto na dodržování pravidel psaných i nepsaných. Pro zajištění bezpečnosti a lepšího života v naší obci může přispět každý z nás. Nebo nad sebou opravdu potřebujeme bič ve formě drahého najímání cizí MěP, které podle nás stejně nepovede k očekávanému výsledku? Proto jsme my, níže podepsaní, hlasovali proti tomuto opatření,“ vyjádřili svůj názor v městském periodiku zastupitelé Rudolf Mareš ml., Josef Hrdina, Hubert Hoyer a František Částka.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: město Rožmitál p. Tř.

autor: mir foto ilustr

Další články

Poprvé v historii přivítá hvožďanský špejchar návštěvníky. Rekonstrukce stála už 10 milionů korun Poprvé v historii přivítá hvožďanský špejchar návštěvníky. Rekonstrukce stála už 10 milionů korun Obnova hlavní části hvožďanského špejcharu, který patří ke gotické tvrzi, se chýlí ke konci. V sobotu 5. září památka poprvé ve své historii přivítá veřejnost. Součástí slavnostního otevření je program pro děti i dospělé. 6. srpna 2020   (17:00) Strakonická silnice byla uzavřena. Po střetu tří aut začalo jedno hořet Strakonická silnice byla uzavřena. Po střetu tří aut začalo jedno hořet Čtvrteční odpoledne přineslo opět komplikace na silnici I/4 u odbočky na Orlickou přehradu. 6. srpna 2020   (13:48) Dohodáři dostanou kompenzační bonus za dopady šíření koronaviru Dohodáři dostanou kompenzační bonus za dopady šíření koronaviru Pracovníci na dohodu mohou žádat o 350 korun na den za období od 12. března do 8. června 6. srpna 2020   (12:16) Slepička ukončil kariéru. Chce trénovat a hrát v nižších soutěžích Slepička ukončil kariéru. Chce trénovat a hrát v nižších soutěžích Příbramský odchovanec již nebude působit jako hráč ligového mužstva. 6. srpna 2020   (11:08) Produkce ryb v Česku loni meziročně klesla o 3,5 procenta na 20.986 tun Produkce ryb v Česku loni meziročně klesla o 3,5 procenta na 20.986 tun Podle údajů Českého statistického úřadu se spotřeba ryb v Česku pohybuje v posledních letech kolem 5,5 kilogramu ryb na osobu ročně. 6. srpna 2020   (09:47) Odložte deštníky, připravte plavky. Tropy hlásí návrat Odložte deštníky, připravte plavky. Tropy hlásí návrat Jízda historickými vozy i rock'n'roll. V Rožmitále zažijete Retro den Jízda historickými vozy i rock'n'roll. V Rožmitále zažijete Retro den Místní dráha v Rožmitále pod Třemšínem a Podbrdské muzeum oslaví narozeniny spolu. V sobotu 22. srpna čeká návštěvníky celodenní program s historickými projížďkami, výstavami a hudbou. Končí se o půlnoci. 6. srpna 2020   (06:40) Další nebezpečná vlna podvodů na Facebooku. Hackeři zveřejňují statusy pod vaší identitou Další nebezpečná vlna podvodů na Facebooku. Hackeři zveřejňují statusy pod vaší identitou Příbramská nemocnice láká na výstavu Úsměv a radost Příbramská nemocnice láká na výstavu Úsměv a radost V pořadí třetí letošní výstavou pokračuje sezóna 2020 v galerii Oblastní nemocnice Příbram. 5. srpna 2020   (19:50)
Štítná žláza: Malý orgán, který dokáže napáchat velké problémy Štítná žláza: Malý orgán, který dokáže napáchat velké problémy Funkcí štítné žlázy je vytvářet hormony, které ovlivňují celé naše tělo. 5. srpna 2020   (16:08)
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz