15. 8. svátek má Hana

Rožmitál pod Třemšínem oslaví 560 let od korunovace královny Johanky

14. června 2018   (06:15)
Dalších 20 fotografií v galeriiRožmitál pod Třemšínem oslaví 560 let od korunovace královny Johanky
foto: Rudolf Šimek - Podbrdské muzeum

Slavnosti královny Johanky v malebném Rožmitále zná většina z nás. Co si tentokrát pro nás připravili rožmitálští na nadcházející sobotu se dozvíte z našeho článku


Již po šestnácté pracovníci Podbrdského muzea ve spolupráci s několika dalšími organizacemi pro vás připravují tradiční historickou akci Slavnost královny Johanky. Tímto ročníkem oslavíme 560 let od její korunovace.

Korunovačnímu průvodu bude již od 10 hodin předcházet dobový jarmark, dobové hry pro malé i velké a pohádka Šípková Růženka v podání divadla Víti Marčíka.

Samotný korunovační průvod vyjede ve 14 hodin od památné lípy Johanky z Rožmitálu a bude se ubírat Hofmeisterovou ulicí, přes náměstí až do zámecké zahrady, kde bude Johanka slavnostně korunována. (Pokud se chcete průvodu zúčastnit, můžete si jako v minulých letech, zapůjčit zdarma kostým od 1. do 15. června v Podbrdském muzeu.)
Již po šestnácté pracovníci Podbrdského muzea …
foto: Rudolf Šimek - Podbrdské muzeum

Po obvyklých ceremoniích se na počest královny Johanky bude konat velkolepý rytířský turnaj na koních v podání umělců, rytířů a kaskadérů z agentury Hector, kteří k nám zavítají až ze slovenské Trnavy.

Chybět nebude ani tradiční silácká soutěž v Běhu s kancem a soutěž v eleganci Skok pro pírko. V podvečer lze vyslechnout koncert sboru Třemšínská kvítka Ovace pro Johanku.
Po obvyklých ceremoniích se na počest královny …
foto: Rudolf Šimek - Podbrdské muzeum
V rámci celodenního programu budete moci navštívit Podbrdské muzeum za snížené vstupné, svést se na dřevěném kolotoči poháněném lidskou silou, zastřílet si z kuše či luku, pobavit se vystoupeními kejklíře Slávka, případně si odpočinout na výstavě drobného zvířectva.

Placená část programu začíná ve 20 hodin na nádvoří Podbrdského muzea a letos se můžete těšit na představení Středověká mysteria – divadlo Víti Marčíka, dále koncert Jiřího Schmitzera a celý den uzavře mistr elektroswingu DJ James Wing. Těšíme se s vámi na viděnou, naše redakce nebude chybět.
V rámci celodenního programu budete moci …
foto: Rudolf Šimek - Podbrdské muzeum
foto: Rudolf Šimek - Podbrdské muzeum

Fotogalerie

Rožmitál pod Třemšínem oslaví 560 let od korunovace královny Johanky (1) Rožmitál pod Třemšínem oslaví 560 let od korunovace královny Johanky (2) Rožmitál pod Třemšínem oslaví 560 let od korunovace královny Johanky (3) Rožmitál pod Třemšínem oslaví 560 let od korunovace královny Johanky (4) Rožmitál pod Třemšínem oslaví 560 let od korunovace královny Johanky (5) Rožmitál pod Třemšínem oslaví 560 let od korunovace královny Johanky (6) Rožmitál pod Třemšínem oslaví 560 let od korunovace královny Johanky (7) Rožmitál pod Třemšínem oslaví 560 let od korunovace královny Johanky (8) Rožmitál pod Třemšínem oslaví 560 let od korunovace královny Johanky (9) Rožmitál pod Třemšínem oslaví 560 let od korunovace královny Johanky (10) Rožmitál pod Třemšínem oslaví 560 let od korunovace královny Johanky (11) Rožmitál pod Třemšínem oslaví 560 let od korunovace královny Johanky (12) Rožmitál pod Třemšínem oslaví 560 let od korunovace královny Johanky (13) Rožmitál pod Třemšínem oslaví 560 let od korunovace královny Johanky (14) Rožmitál pod Třemšínem oslaví 560 let od korunovace královny Johanky (15) Rožmitál pod Třemšínem oslaví 560 let od korunovace královny Johanky (16) Rožmitál pod Třemšínem oslaví 560 let od korunovace královny Johanky (17) Rožmitál pod Třemšínem oslaví 560 let od korunovace královny Johanky (18) Rožmitál pod Třemšínem oslaví 560 let od korunovace královny Johanky (19) Rožmitál pod Třemšínem oslaví 560 let od korunovace královny Johanky (20)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Info: Rudolf Šimek - Podbrdské muzeum
autor: mip








Další články

Překonali jsme hranici 35.000. A k tomu 11.000 na Instagramu. Příbram.cz roste díky vám Překonali jsme hranici 35.000. A k tomu 11.000 na Instagramu. Příbram.cz roste díky vám Překročili jsme další hranici, která ještě před rokem vypadala jako něco, co se nás … NEPŘEHLÉDNĚTE Obořištěm zazní burácení historických motorů. Na 8. sraz veteránů dorazí desítky unikátních strojů Obořištěm zazní burácení historických motorů. Na 8. sraz veteránů dorazí desítky unikátních strojů Milovníci historických automobilů a motocyklů by si měli v kalendáři zakroužkovat … NEPŘEHLÉDNĚTE Policie udeřila na nenávistné komentáře! Kvůli příbramskému Pride prověřuje desítky příspěvků Policie udeřila na nenávistné komentáře! Kvůli příbramskému Pride prověřuje desítky příspěvků Už tuto sobotu se v Příbrami uskuteční vůbec první Pride, tedy pochod LGBT komunity. … AKTUÁLNĚ Pohonné hmoty v Příbrami: Nejlevnější benzin i naftu pořídíte u Silmetu Pohonné hmoty v Příbrami: Nejlevnější benzin i naftu pořídíte u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,89 Kč do 41,90 Kč … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Svatohorská poutní slavnost, živá Marie Terezie i pilotní ročník Příbram Pride! Tipy na víkend: Svatohorská poutní slavnost, živá Marie Terezie i pilotní ročník Příbram Pride! Centrem dění tohoto víkendu bude nejen Svatá Hora, kde se bude konat další poutní … NEPŘEHLÉDNĚTE Hladina Orlíku padá o metr týdně. U Zvíkova už kvete voda — fotogalerie z místa Hladina Orlíku padá o metr týdně. U Zvíkova už kvete voda — fotogalerie z místa Orlická přehrada zažívá největší pokles hladiny za poslední desítky let. V nádrži … FOTOGALERIE Léky na cukrovku změnily svět. Mounjaro a Wegovy lámou rekordy, pomáhají s obezitou a mění nejen americkou společnost Léky na cukrovku změnily svět. Mounjaro a Wegovy lámou rekordy, pomáhají s obezitou a mění nejen americkou společnost Dvě největší globální firmy vyrábějící léky na cukrovku a obezitu oznámily výsledky za … ZDRAVOTNICTVÍ Bouračka? Lísteček za stěrač nestačí! Řidič může přijít o tisíce i o řidičák Bouračka? Lísteček za stěrač nestačí! Řidič může přijít o tisíce i o řidičák Stačí nehoda na parkovišti, poškozená značka nebo svodidla a problém může být mnohem … Solvayovy lomy lákají na jízdu vláčkem i jedinečný pohled do historie těžby Solvayovy lomy lákají na jízdu vláčkem i jedinečný pohled do historie těžby Jen kousek od obce Svatý Jan pod Skalou se ukrývá místo, kde se snoubí průmyslová … TIP NA VÝLET
Drama v MOL Cupu: Spartak Příbram potrápil třetiligového favorita z Písku Drama v MOL Cupu: Spartak Příbram potrápil třetiligového favorita z Písku Spartak šel do vedení už v úvodu a proti třetiligovému Písku se dokázal vrátit a … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz