16. 4. svátek má Irena




Rožmitál pod Třemšínem čekají opravy chodníků a výstavba víceúčelového hřiště

14. ledna 2021   (06:27)
Rožmitál pod Třemšínem čekají opravy chodníků a výstavba víceúčelového hřiště
foto: pribram.cz

Vedle hřiště a chodníků město plánuje také dokončení vodovodního přivaděče a vodovodní sítě v Zalánech.


Představením realizovaných projektů v roce 2020 a plány pro letošní rok v Rožmitále pod Třemšínem pokračuje seriál zpravodajství pribram.cz o investicích měst a městysů na Příbramsku. Rožmitál pod Třemšínem leží necelých dvacet kilometrů od Příbrami pod brdskou vrchovinou a náleží k němu osady Hutě pod Třemšínem, Nesvačily, Pňovice, Skuhrov, Starý Rožmitál, Strýčkovy, Voltuš a Zalány.

V roce 2020 město provedlo opravy několika úseků chodníků v rámci dotačního programu na náhradu nepropustných povrchů propustnými, vybudovalo dlážděné chodníky na hřbitově a schody ke kostelu ve Starém Rožmitále. „Byly opraveny a zpevněny břehy potoka mezi rybníkem Jez a prodejnou Norma včetně výsadby zeleně a dokončili jsme novou místní komunikaci Na Chmelnici,“ jmenuje další uskutečněné projekty loňského roku místostarosta Rožmitálu pod Třemšínem Pavel Bártl.
Vloni započala rekonstrukce vodovodní sítě a vodovodního přivaděče v osadě Zalány, renovací a technologickou modernizací prošla rovněž čistírna odpadních vod. Pro místní kompostárnu byl zakoupen nový kloubový nakladač a drtič. Investicí přes dva milionu korun se město podílelo na opravě fotbalového hřiště a vybudování nové závlahy.
„V roce 2021 bychom měli pokračovat ve druhé etapě oprav dalších úseků chodníků. Čeká nás dokončení vodovodního přivaděče a vodovodní sítě v Zalánech,“ komentuje plány Pavel Bártl. Úpravy se mají dotknout také chodníků na obou hřbitovech a dojde na výsadbu veřejné zeleně. V plánu je také výstavba víceúčelového hřiště u Speciální základní školy.

„Daňové příjmy roku 2020 se oproti předchozímu roku zejména díky ‚příspěvku obcím‘ v souvislosti s covidem téměř nelišily. Co přinese rok letošní lze jen velmi těžko odhadovat a rozpočet města se bude muset přizpůsobit aktuální situaci,“ uzavírá Pavel Bártl.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Další články

Benzin i nafta zlevnily o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu Benzin i nafta zlevnily o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte v Příbrami v rozmezí od 38,99 Kč do 41,59 Kč za litr. … AKTUÁLNĚ V Husově ulici náklaďák poškodil semafor V Husově ulici náklaďák poškodil semafor Ve čtvrtek 16. dubna po 15. hodině chvíli brzdila provoz v dopravní špičce nehoda. FOTO Drbákov–Albertovy skály: nejkrásnější vyhlídky středního Povltaví. Náročnější okruh, ale odměna stojí za to Drbákov–Albertovy skály: nejkrásnější vyhlídky středního Povltaví. Náročnější okruh, ale odměna stojí za to Skály, tisy, prudké svahy a výhledy, které vám zůstanou v hlavě ještě dlouho po … TIP NA VÝLET Zrod nové tradice? Březnický špacír zve na první kroky Zrod nové tradice? Březnický špacír zve na první kroky První ročníky bývají vždy trochu nejisté. Neví se, kolik lidí dorazí, jaké bude … NEPŘEHLÉDNĚTE Po jarním nádechu přinese studená fronta citelné ochlazení, hrozí i mrazy, na horách i sníh Po jarním nádechu přinese studená fronta citelné ochlazení, hrozí i mrazy, na horách i sníh Po několika dnech, kdy jaro konečně ukázalo přívětivější tvář, přijde výrazný obrat. … AKTUÁLNĚ Kraj chce koupit školní budovu v Příbrami za 54 milionů. Město požaduje tvrdé podmínky Kraj chce koupit školní budovu v Příbrami za 54 milionů. Město požaduje tvrdé podmínky Středočeský kraj chce od města Příbrami odkoupit budovu střední školy v ulici Gen. R. … AKTUÁLNĚ První bleší trhy roku 2026 lákají na poklady z druhé ruky První bleší trhy roku 2026 lákají na poklady z druhé ruky Město vstupuje do třetí sezóny oblíbených bleších trhů, které doplňují tradiční … NEPŘEHLÉDNĚTE Senior přejel do protisměru a srazil se s protijedoucím autem Senior přejel do protisměru a srazil se s protijedoucím autem U dopravní nehody před Čenkovem zasahovali ve středu 15. dubna odpoledne záchranáři. … AKTUALIZOVÁNO Hasiči ve Středočeském kraji loni evidovali 2670 požárů, nejvíce hořelo na Příbramsku Hasiči ve Středočeském kraji loni evidovali 2670 požárů, nejvíce hořelo na Příbramsku Hasiči ve Středočeském kraji minulý rok evidovali 2670 požárů, což bylo meziročně o … NEPŘEHLÉDNĚTE
Sucho se prohlubuje. Podle hydrologů už stromy trpí vodním šokem Sucho se prohlubuje. Podle hydrologů už stromy trpí vodním šokem Jaro zatím nepřináší krajině tolik potřebnou vláhu. Hydrologická i meteorologická data … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz