25. 5. svátek má Viola

Rozhovor: Vážná zranění nebo vyhrožování politím kyselinou. I to zažívají pracovníci ostrahy v obchodech

VIDEO
13. března 2019   (06:13)

Začíná to drobnou krádeží, někdy končí i pěstmi do obličeje


Drobné krádeže v nákupních centrech jsou v Příbrami na denním pořádku. Policisté i strážníci městské policie jsou do obchodů voláni pracovníky ostrahy těchto objektů. Následky protiprávního jednání velmi často končí na přestupkovém oddělení, v případě opakování této činnosti či krádeže ve větším rozsahu i trestním stíháním.

„V loňském roce řešili na Příbramsku policisté celkem 83 trestných činů krádeží v obchodech během otevírací doby. Za první dva měsíce tohoto roku šetříme případů 12.  Co se týká vloupání do obchodů, evidujeme v loňském roce 13 případů," sdělila pribram.cz policejní mluvčí Monika Schindlová.

Pánové v kravatách, kteří hlídají v obchodech, nemají klidné pracovní směny
 Měl jsem po napadení zloděje, kterého jsem přistihl při krádeži, zlomenou klíční kost, rozbitou hlavu...," popisuje svou zkušenost pracovník ostrahy v příbramském supermarketu. 
Krádeže se hodně množí. Je toho čím dál, tím víc. V některých marketech jsou určené hodiny, kdy je přítomna ostraha. Zloději to ale zjistí a chodí tam jak domů. Prodavačka, která má frontu u kasy, tak za nimi neběží," pokračuje ve vyprávění pracovník ostrahy. 

Bezpečnostní agentury zaznamenávají zvyšující se agresivitu
Někdy to končí napadením, pokračuje, „Nedávno jsem viděl, jak dva muži kradou tekutý prášek a dva salámy. Když si mě všimli, zboží zahodili a odešli. Za hodinu se ale jeden z nich vrátil a chtěl odcizit rum.... Předevčírem zase přišel do jiného obchodu, který hlídám. Všiml jsem si, že mu kouká z kapsy čokoláda a další kradené zboží.  Vyzval jsem ho tedy, aby šel se mnou do zadní místnosti. Otočil se a udeřil mě pěstí do obličeje. Zavolal jsem policii, je to v šetření"

Do obchodů vyjíždí strážníci městské policie na zavolání ostrahy několikrát týdně. Ve většině případů se jedná o krádeže alkoholických nápojů, kosmetiky a trvanlivých potravin. 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: top, japDalší články

Den prevence a osvěty u hlubošského koupaliště již ve čtvrtek Den prevence a osvěty u hlubošského koupaliště již ve čtvrtek Pojďme dětem vysvětlit, co je ještě zdravý adrenalin a co už je nebezpečné 25. května 2019   (10:58) Policisté vyšetřující nehodu sanitky v Čenkově čekají na posudky Policisté vyšetřující nehodu sanitky v Čenkově čekají na posudky Nehoda se stala 4. dubna ráno na trati mezi Jinci a Bratkovicemi 25. května 2019   (08:16) Korunovace 2019 – Hlavní pouť české církevní provincie Korunovace 2019 – Hlavní pouť české církevní provincie Slavnostní liturgie bude zakončena mariánským průvodem a uctíváním u Korunovačního oltáře. 25. května 2019   (06:46) Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Už potřetí se ze Svaté Hory do centra Příbrami rozjede okolo 130 jezdců. Tradice Svatohorského Downtownu pokračuje 8.června a chystá se několik změn a novinek. 24. května 2019   (19:19) Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Počasí by akcemi nabitý víkend nemělo pokazit. 24. května 2019   (16:27) Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Autobusová zastávka, která byla přemístěna od Lidlu k novému nákupnímu centru, bude v provozu od 14. června 24. května 2019   (13:27) Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Při hledání detektorem kovů objevil oznamovatel dne 22. května po osmé hodině večerní v obci Buková u Příbramě nevybuchlou munici. 24. května 2019   (11:22) Spadla klec! Policisté dopadli skupinu dealerů pervitinu a marihuany Spadla klec! Policisté dopadli skupinu dealerů pervitinu a marihuany Hrozí jim až pět let za mřížemi 24. května 2019   (09:06) Češi dnes míří k volebním urnám Češi dnes míří k volebním urnám Úderem dnešní 14. hodiny budou Češi volit své zástupce do Evropského parlamentu 24. května 2019   (08:40) Většina příbramských základních škol přiznává zkušenost s kyberšikanou Většina příbramských základních škol přiznává zkušenost s kyberšikanou Kyberšikana se odehrává ve virtuálním světě, kterým dnešní děti žijí. Ponižující informace jsou dostupné komukoli, odkudkoli a kdykoli 24. května 2019   (06:32)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz