20. 5. svátek má Zbyšek

Rozhovor: Vážná zranění nebo vyhrožování politím kyselinou. I to zažívají pracovníci ostrahy v obchodech

VIDEO
13. března 2019   (06:13)

Začíná to drobnou krádeží, někdy končí i pěstmi do obličeje


Drobné krádeže v nákupních centrech jsou v Příbrami na denním pořádku. Policisté i strážníci městské policie jsou do obchodů voláni pracovníky ostrahy těchto objektů. Následky protiprávního jednání velmi často končí na přestupkovém oddělení, v případě opakování této činnosti či krádeže ve větším rozsahu i trestním stíháním.

„V loňském roce řešili na Příbramsku policisté celkem 83 trestných činů krádeží v obchodech během otevírací doby. Za první dva měsíce tohoto roku šetříme případů 12.  Co se týká vloupání do obchodů, evidujeme v loňském roce 13 případů," sdělila pribram.cz policejní mluvčí Monika Schindlová.

Pánové v kravatách, kteří hlídají v obchodech, nemají klidné pracovní směny
 Měl jsem po napadení zloděje, kterého jsem přistihl při krádeži, zlomenou klíční kost, rozbitou hlavu...," popisuje svou zkušenost pracovník ostrahy v příbramském supermarketu. 
Krádeže se hodně množí. Je toho čím dál, tím víc. V některých marketech jsou určené hodiny, kdy je přítomna ostraha. Zloději to ale zjistí a chodí tam jak domů. Prodavačka, která má frontu u kasy, tak za nimi neběží," pokračuje ve vyprávění pracovník ostrahy. 

Bezpečnostní agentury zaznamenávají zvyšující se agresivitu
Někdy to končí napadením, pokračuje, „Nedávno jsem viděl, jak dva muži kradou tekutý prášek a dva salámy. Když si mě všimli, zboží zahodili a odešli. Za hodinu se ale jeden z nich vrátil a chtěl odcizit rum.... Předevčírem zase přišel do jiného obchodu, který hlídám. Všiml jsem si, že mu kouká z kapsy čokoláda a další kradené zboží.  Vyzval jsem ho tedy, aby šel se mnou do zadní místnosti. Otočil se a udeřil mě pěstí do obličeje. Zavolal jsem policii, je to v šetření"

Do obchodů vyjíždí strážníci městské policie na zavolání ostrahy několikrát týdně. Ve většině případů se jedná o krádeže alkoholických nápojů, kosmetiky a trvanlivých potravin. 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: top, japDalší články

Řidič za Milínem vyjel ze silnice a zdemoloval svůj hyundai Řidič za Milínem vyjel ze silnice a zdemoloval svůj hyundai U nehody aktuálně zasahují složky IZS. 20. května 2019   (12:43) Návštěvníci Nového rybníka v létě ocení nové převlékací kabinky Návštěvníci Nového rybníka v létě ocení nové převlékací kabinky Ačkoli kabinky vypadají zvenku podobně jako například nové toalety, mají zcela jiný účel 20. května 2019   (11:10) Aktuálně: Provoz na dálnici opět omezuje dopravní nehoda Aktuálně: Provoz na dálnici opět omezuje dopravní nehoda Levý jízdní pruh je uzavřen 20. května 2019   (09:11) Dětský den pro nedočkavce Dětský den pro nedočkavce Na Drkolnově bude šrumec. Přijedou hasiči a koníci ze žežické stáje 20. května 2019   (08:25) Pouliční umělci jsou v každém městě, “poschoďoví” jen v Příbrami Pouliční umělci jsou v každém městě, “poschoďoví” jen v Příbrami Lidé se usmívali a neřešili. Nebyl to happening, ale HAPPYning. 20. května 2019   (06:06) Příbramské divadlo se chystá na venkovní scény, tentokrát se dvěmi inscenacemi Příbramské divadlo se chystá na venkovní scény, tentokrát se dvěmi inscenacemi O venkovní reprízy je velký zájem, představení tak bývají rychle vyprodaná. 19. května 2019   (18:35) Aktuálně: Po střetu motorkáře s autem přistává na dálnici záchranářský vrtulník, dálnice je uzavřena! Aktuálně: Po střetu motorkáře s autem přistává na dálnici záchranářský vrtulník, dálnice je uzavřena! U vážné dopravní nehody zasahují složky IZS 19. května 2019   (15:17) AKTUALIZOVÁNO V Dobříši propuklo nefalšované pouťové veselí V Dobříši propuklo nefalšované pouťové veselí Děti i dospělí si dosyta užili pouťových atrakcí i velký výběr lahůdek na tradičních dobříšských Májovkách. 19. května 2019   (12:36) Na pochod Praha - Prčice se vydalo přes 26.000 turistů Na pochod Praha - Prčice se vydalo přes 26.000 turistů Je to historicky osmá nejvyšší účast. Dle pořadatelů k tomu přispělo pěkné počasí a zřejmě i stoupající chuť lidí chodit ven. 19. května 2019   (08:55) „V nominaci na post starosty mě rodina podporuje,“ říká v pořadu Na slovíčko Jan Konvalinka „V nominaci na post starosty mě rodina podporuje,“ říká v pořadu Na slovíčko Jan Konvalinka Dalším hostem pořadu Na slovíčko je místostarosta města Jan Konvalinka. 19. května 2019   (06:47)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz