18. 7. svátek má Drahomíra

Rozhovor: Vážná zranění nebo vyhrožování politím kyselinou. I to zažívají pracovníci ostrahy v obchodech

VIDEO
13. března 2019   (06:13)

Začíná to drobnou krádeží, někdy končí i pěstmi do obličeje


Drobné krádeže v nákupních centrech jsou v Příbrami na denním pořádku. Policisté i strážníci městské policie jsou do obchodů voláni pracovníky ostrahy těchto objektů. Následky protiprávního jednání velmi často končí na přestupkovém oddělení, v případě opakování této činnosti či krádeže ve větším rozsahu i trestním stíháním.

„V loňském roce řešili na Příbramsku policisté celkem 83 trestných činů krádeží v obchodech během otevírací doby. Za první dva měsíce tohoto roku šetříme případů 12.  Co se týká vloupání do obchodů, evidujeme v loňském roce 13 případů," sdělila pribram.cz policejní mluvčí Monika Schindlová.

Pánové v kravatách, kteří hlídají v obchodech, nemají klidné pracovní směny
 Měl jsem po napadení zloděje, kterého jsem přistihl při krádeži, zlomenou klíční kost, rozbitou hlavu...," popisuje svou zkušenost pracovník ostrahy v příbramském supermarketu. 
Krádeže se hodně množí. Je toho čím dál, tím víc. V některých marketech jsou určené hodiny, kdy je přítomna ostraha. Zloději to ale zjistí a chodí tam jak domů. Prodavačka, která má frontu u kasy, tak za nimi neběží," pokračuje ve vyprávění pracovník ostrahy. 

Bezpečnostní agentury zaznamenávají zvyšující se agresivitu
Někdy to končí napadením, pokračuje, „Nedávno jsem viděl, jak dva muži kradou tekutý prášek a dva salámy. Když si mě všimli, zboží zahodili a odešli. Za hodinu se ale jeden z nich vrátil a chtěl odcizit rum.... Předevčírem zase přišel do jiného obchodu, který hlídám. Všiml jsem si, že mu kouká z kapsy čokoláda a další kradené zboží.  Vyzval jsem ho tedy, aby šel se mnou do zadní místnosti. Otočil se a udeřil mě pěstí do obličeje. Zavolal jsem policii, je to v šetření"

Do obchodů vyjíždí strážníci městské policie na zavolání ostrahy několikrát týdně. Ve většině případů se jedná o krádeže alkoholických nápojů, kosmetiky a trvanlivých potravin. 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: top, japDalší články

Galerie Františka Drtikola představuje práce Ivana Bukovského Galerie Františka Drtikola představuje práce Ivana Bukovského Výtvarník bydlí v Podlesí u Příbrami, v minulých dnech oslavil 70. narozeniny 17. července 2019   (18:52) Do Příbrami chceme i v příštím roce, říkají pořadatelé mezinárodního bruslařského kempu Do Příbrami chceme i v příštím roce, říkají pořadatelé mezinárodního bruslařského kempu Zimní stadion Příbram nezeje prázdnotou ani mimo zimní sezonu. 17. července 2019   (15:58) Nadýchal za volantem více než čtyři promile, před policisty se skrývá Nadýchal za volantem více než čtyři promile, před policisty se skrývá Neviděli jste muže na fotografii? Policisté by s ním potřebovali mluvit. 17. července 2019   (13:07) Měsíc uchvátil pozornost, jasná obloha umožnila vidět zatmění pouhým okem Měsíc uchvátil pozornost, jasná obloha umožnila vidět zatmění pouhým okem Došlo k zatmění přibližně 65,3 procenta Měsíce 17. července 2019   (11:49) Tragická nehoda motorkáře Tragická nehoda motorkáře Policisté vydali tiskovou zprávu k tragické nehodě, která se odehrála v pondělí 15. července u obce Drásov 17. července 2019   (09:21) Složky IZS se budou připravovat na výskyt vysoce nakažlivé nemoci Složky IZS se budou připravovat na výskyt vysoce nakažlivé nemoci Po úspěšném loňském nácviku krizové situace pro případ, kdy by došlo k blackoutu, se budou letos složky Integrovaného záchranného systému Středočeského kraje připravovat na možný výskyt vysoce nakažlivé nemoci. 17. července 2019   (08:14) Dobříš testuje zařízení, které by umožnilo využívat vodu z lomu Jezírko Dobříš testuje zařízení, které by umožnilo využívat vodu z lomu Jezírko Mobilní úpravnu vody si město zapůjčilo za 27 tisíc korun měsíčně. Výsledky prozatím nasvědčují tomu, že by tato technologie mohla být vyhovující. Konečný výstup bude znám na konci tohoto léta 17. července 2019   (06:15) Tip na výlet: Škola rýžování zlata v Novém Kníně Tip na výlet: Škola rýžování zlata v Novém Kníně V rámci Mistrovství ČR a SR v rýžování zlata se budete moci tuto sobotu v Novém Kníně naučit sami zlato rýžovat 16. července 2019   (18:26) Oleje patří do sběrného dvora Oleje patří do sběrného dvora Co děláte s olejem po smažení či fritování? 16. července 2019   (15:13) Sedlčanskou kotlinou budou o víkendu burácet motory silných aut Sedlčanskou kotlinou budou o víkendu burácet motory silných aut Uskuteční se zde 8. podnik Zóny střední Evropy v rallycrossu. V České trofeji historických automobilů budete moci fandit i zástupkyním něžného pohlaví 16. července 2019   (13:14)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz