Řidička (18) se lekla srny a narazila do stromu: Se svým spolujezdcem skončili v nemocnici
4. ledna 2021 (16:29)
Kvůli srně zdemolovala svůj osobní vůz Toyota řidička na Příbramsku. Když projížděla mezi poli, přeběhlo ji zvíře přes cestu. Následně se lekla a nabourala. Se svým spolujezdcem skončili v nemocnici.
Vážná nehoda se stala v pondělí odpoledne na silnici u obce Vilasova Lhota. „Osmnáctiletá řidička se svým o rok starším spolujezdcem jeli směrem od Petrovic. Do cesty jim vběhla srna a řidička strhla volant a narazila do stromu,“ řekla pribram.cz policejní mluvčí Monika Schindlová s tím, že oba cestující byli převezeni do nemocnice. „Jedna z osob utrpěla poranění hlavy a druhá zhmoždění hrudníku," uvedla mluvčí záchranky Petra Effenbergerová.
Policisté u řidičky vyloučili požití alkoholu před jízdou. Po dobu šetření byl provoz v místě řízen kyvadlově.
Policie apeluje na řidiče, jak se v podobných případech zachovat. Nikdy nesmíte strhnout volant, kličkovat nebo se pokusit vyhnout. V případě, že je střet se zvířetem nevyhnutelný, je lepší do něj najet než se pokoušet o riskantní vyhýbací manévr. Jakmile se zvěř objeví na silnici, je třeba vypnout dálková světla, přibrzdit a pomalu pokračovat. A být dále na pozoru. Divoká zvěř se často pohybuje ve stádech. Proto je dobré počítat s dalšími kusy v okolí silnice.
Podle dostupných odhadů odborníků může až třetina všech nehod, při nichž auto vrazí do stromu, vzniknout proto, že se řidič snaží vyhnout zvířeti.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Výstup na Petráškovu horu spojí jarní výlet s připomínkou odporu místních proti těžbě zlata
Milovníci přírody i rodinných výletů by si neměli nechat ujít XII. jarní výstup na …
TIP NA VÝLET
Nafta zlevnila i o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu a u Prim
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 38,99 Kč do 41,10 Kč …
DOPRAVA
V lese nad Věšínem skončilo auto mezi stromy
Na silnici I/19 zasahují záchranáři u dopravní nehody osobního vozu. Na místě byla i …
AKTUALIZOVÁNO
Příbram útočí na krajské trůny: Vocílka, Bobcats i Tománek jdou do boje o titul nejlepších sportovců!
Velký sportovní večer se blíží a Příbram u toho nebude chybět. Hned několik jmen z …
SPORT
Desítky veteránů projedou Příbramí. Tady máte tipy, kde je chytit
Příbramsko čeká v sobotu 25. dubna nevšední podívaná. Silnice regionu zaplní desítky …
NEPŘEHLÉDNĚTE
HOTOVO! Jiráskovy sady se po uzavírce znovu otevírají. První autobus projede už v sobotu v 4:30
Jiráskovy sady, které byly od 1. dubna uzavřené kvůli výměně vodovodu a kanalizace, se …
AKTUÁLNĚ
Chceš na sobě uniformu? Policie tě prověří nanečisto – a bez milosti
Myslíš si, že máš na to stát se policistou? Teď si to můžeš vyzkoušet na vlastní kůži. …
AKTUÁLNĚ
Dnes zasedá zastupitelstvo: prodej školy kraji, milionové dotace i odpis dluhu volejbalového oddílu. Sledujte online
Ve středu 22. dubna 2026 zasedne příbramské zastupitelstvo k dalšímu jednání. Jednání …
ON-LINE PŘENOS
Brdská lesní bitva opět přiláká milovníky koní i lesnického řemesla
Vojenské lesy a statky ČR připravují pro veřejnost oblíbenou akci Brdská lesní bitva. …
Takhle se bojuje: dva víkendy, které ukázaly sílu i charakter
Dva víkendy, 26 zápasů a 16 vítězství. Příbramský Rasken Gym má za sebou mimořádně …
FOTOGALERIE







