Řidiči bourající do stojící kolony na D5 zastavili provoz
15. listopadu 2024 (12:00)
foto: HZS Středočeského kraje / X
Příjezd do Prahy po D5 je kritickým úsekem z hlediska rizika nehod. Dvě takové v uplynulých dnech dálnici dočasně uzavřely. Kritický úsek volá po stavebních úpravách.
Mnoho obyvatel nejen z našeho regionu dojíždí za prací do Prahy po dálnici D5. Zejména úsek mezi Berounem a Prahou je velmi frekventovaný a velmi často zde dochází k dopravním nehodám. Doslova kritická je část dálnice před napojením na Pražský okruh. Vlivem husté dopravy se zde auta kolikrát „štosují“ již několik kilometrů před sjezdem na okruh a řada řidičů brzdí na poslední chvíli. Někteří nebrzdí vůbec, z čehož pramení často velmi závažné dopravní nehody se zdravotními následky.
Dvě takové se staly v uplynulých dnech. První se udála ve středu 13. listopadu ve 13:45 na 2. kilometru dálnice D5 ve směru na Prahu, nedaleko odbočky na Chrášťany. Řidič dodávky se zřejmě plně nevěnoval řízení, pozdě zareagoval na stojící kolonu vozidel a zezadu naboural do kamionu, který stál v pravém jízdním pruhu v koloně. Řidič dodávky zůstal zaklíněný uvnitř. Za sebou navíc táhl přívěsný vozík, který se po nárazu převrátil na bok a do okolí se z něj rozlilo větší množství převážené barvy.
foto: HZS Středočeského kraje / X
Profesionální hasičská jednotka z Berouna ve spolupráci s dobrovolnými hasiči z Rudné musela řidiče z vozidla vyprostit pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Následně ho předali do péče záchranářům. Ve vozidle cestoval naštěstí sám, a i přes hrozivě vypadající nehodu vyvázl pouze se zraněním, přičemž byl po celou dobu při vědomí. Řidič srbského kamionu vyvázl z nehody bez zranění.
K další podobné nehodě došlo ve čtvrtek 14. listopadu po 19 hodině, na 4. kilometru D5 ve směru na Prahu, na úrovni čerpací stanice u Rudné u Prahy. Řidič dodávky z dosud neznámých příčin opět zezadu naboural do kamionu a po nehodě zůstal ve vozidle zaklíněn.
K další podobné nehodě došlo ve čtvrtek 14. listopadu po 19 hodině, na 4. kilometru D5 ve směru na Prahu, na úrovni čerpací stanice u Rudné u Prahy. Řidič dodávky z dosud neznámých příčin opět zezadu naboural do kamionu a po nehodě zůstal ve vozidle zaklíněn.
foto: HZS Středočeského kraje / X
Provoz na dálnici ve směru na Prahu byl přibližně na dvě hodiny zcela zastaven. Hasiči poskytli zaklíněnému řidiči předlékařskou pomoc a za asistence záchranářů ho následně pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení vyprostili. Zaklesnutou dodávku museli hasiči na žádost Policie ČR oddělit od kamionu za pomoci jeřábu.
„Muž utrpěl mnohačetné zlomeniny a také poranění v oblasti hrudníku. Po dobu zásahu našich posádek byl při vědomí. Po zaléčení byl transportován pozemní cestou do nemocnice,“ sdělil mluvčí středočeské záchranky Marek Hylebrant.
„Muž utrpěl mnohačetné zlomeniny a také poranění v oblasti hrudníku. Po dobu zásahu našich posádek byl při vědomí. Po zaléčení byl transportován pozemní cestou do nemocnice,“ sdělil mluvčí středočeské záchranky Marek Hylebrant.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák
Další články
V Příbrami se střetl muž na koloběžce s osobákem
Záchranka i policie vyjížděli v úterý před večerem k nehodě v Brodské ulici v …
AKTUÁLNĚ
Zachráněná rysice ze Šumavy najde nový domov v Brdech
Osiřelé rysí mládě ze Šumavy bude vypuštěno do CHKO Brdy.
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Ve věznici v Příbrami běželo 112 odsouzených. Závod podpořil myšlenku druhé šance
Ve Věznici Příbram v neděli 17. května běhali vězni pro podporu dobré věci. Hlavní …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Zlatá Tereza! Bodnárová vybojovala první triumf na European Open ve španělské La Nucii
Judistka Tereza Bodnárová, rodačka z Příbrami, dosáhla na svůj dosud největší …
SPORT
Do Česka se plíží léto. Po přeháňkách dorazí o víkendu až 25 stupňů
Po chladnějších a proměnlivých dnech se počasí v Česku začne postupně měnit. Už během …
POČASÍ
Po pádu auta z mostu zemřel jeho řidič
Při havárii osobního auta na D4 u Staré Huti zemřel v noci na úterý jeho řidič.
AKTUALIZOVÁNO
Pražský okruh čeká největší zásah za roky. ŘSD bourá mosty, začíná cesta k 3+3 pruhům
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v pondělí 18. května zahájilo práce, které jsou …
DOPRAVA
Majitelé sousedního pozemku reagují na spor se Zooparkem
Dotčené osoby využily právo na odpověď podle § 10 tiskového zákona. Text zveřejňujeme …
Devět pošt Partner končí dočasně provoz. Česká pošta řeší schodek u provozovatele, služby převezmou náhradní pobočky
Česká pošta dočasně uzavřela devět poboček Pošta Partner. Důvodem je finanční schodek …
AKTUÁLNĚ
Před Brdskou 25 někdo otáčel značení tratě. Pořadatelé mluví o nepochopitelném jednání
Nedělní závod Brdská 25, který je součástí Brdského poháru, letos provázely nepříjemné …
SPORT




