10. 5. svátek má Blažena

Řidiče na silnicích překvapila ledovka i sníh

AKTUALIZOVÁNO
5. února 2020   (06:59)
Řidiče na silnicích překvapila ledovka i sníh
foto: pribram.cz

Na některých místech musí být řidiči ve středu ráno velmi opatrní.


Teploty se ve středu ráno pohybují kolem nuly a během noci procházely přes naše území sněhové přeháňky. Některé silnice pokryla ledovka a sníh. K tomu je velmi silný vítr, který dosahuje rychlosti až 65 kilometrů za hodinu.
 
Dopravní nehody jsou hlášeny prozatím na dvou místech. K první došlo před šestou hodinou ranní na dálnici D4. Řidič nákladního vozidla pravděpodobně nepřizpůsobil jízdu povaze a stavu vozovky a u obce Dlouhá Lhota havaroval.
 
Další dopravní komplikace je hlášena na silnici I/18. U odbočky na obec Láz skončilo po šesté hodině auto v příkopu. Na místo vyjeli i hasiči, kteří průzkumem zjistili, že z havarovaného vozidla neunikají provozní kapaliny. Řidič vyvázl bez zranění. Policisté jeden jízdní pruh uzavřeli.

Po deváté hodině došlo k nehodě nákladního vozidla u obce Drahlín. Na silnici 1185 policisté uzavřeli jeden jízdní pruh. Při havárii zdemoloval řidič dopravní značení.

Občasné sněžení nebo sněhové přeháňky meteorologové očekávají i během středečního rána. Silničáři nasadili do terénu veškerou dostupnou techniku, přesto i na hlavních tazích leží sníh a silnice mohou klouzat. Na silnicích nižších tříd leží ujetá vrstva sněhu krytá posypem. Silničáři i policisté řidiče nabádají ke zvýšené opatrnosti. Bez zimní výbavy by dnes neměli vyjíždět.
Teploty se ve středu ráno pohybují kolem nuly …
foto: pribram.cz

Máte přezuto na zimní pneumatiky?


foto: pribram.cz

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka_ilustr
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Kamiony ničí středočeské silnice. Kraj chystá razantní kontroly i nové váhy Kamiony ničí středočeské silnice. Kraj chystá razantní kontroly i nové váhy Středočeský kraj chce posílit silniční kontroly zaměřené na přetížená nákladní auta a … DOPRAVA Svatohorská alej je zpět! Nový povrch hotový o týdny dřív, MHD znovu jezdí až nahoru Svatohorská alej je zpět! Nový povrch hotový o týdny dřív, MHD znovu jezdí až nahoru Rekonstrukce příjezdové cesty ke Svaté Hoře skončila s výrazným předstihem. Dlažební … AKTUÁLNĚ Mikroplasty máme v krvi, plicích i mozku. Teď je 18letá studentka dokáže z vody odstranit z 95 %. Mikroplasty máme v krvi, plicích i mozku. Teď je 18letá studentka dokáže z vody odstranit z 95 %. Mikroplasty už nejsou jen problém oceánů. Vědci je našli v lidské krvi, placentě, … NEPŘEHLÉDNĚTE Česko čeká prudké ochlazení. Zaprší, na horách může sněžit a ráno hrozí mráz Česko čeká prudké ochlazení. Zaprší, na horách může sněžit a ráno hrozí mráz Po neděli se má opět ochlazovat a podle meteorologů se mohou ranní teploty dostat jen … Den matek klepe na dveře: Máš dárek, nebo zase jen výmluvu? Den matek klepe na dveře: Máš dárek, nebo zase jen výmluvu? Existují dny, na které si člověk vzpomene sám od sebe – narozeniny, Vánoce, první … NEPŘEHLÉDNĚTE Počet výjezdů dál roste. Středočeský kraj bude obnovovat vozový park nákupem nových sanitek Počet výjezdů dál roste. Středočeský kraj bude obnovovat vozový park nákupem nových sanitek Středočeští krajští radní odsouhlasili nákup 40 sanitek pro záchrannou službu v letech … ZDRAVOTNICTVÍ Ředitelka ZŠ, Příbram VII, 28. října 1 Renata Nováková: „Naší prioritou je bezpečné a zdravé prostředí pro děti“ Ředitelka ZŠ, Příbram VII, 28. října 1 Renata Nováková: „Naší prioritou je bezpečné a zdravé prostředí pro děti“ Jak vypadá škola, která staví na uměleckém zaměření a zároveň klade důraz na výkon i … ROZHOVOR Bobři v Brdech pokračují v díle. Vytvořili krajinu plnou tůní a života Bobři v Brdech pokračují v díle. Vytvořili krajinu plnou tůní a života Brdské bobry si už každý bude navždy spojovat s tím, jak přehradili Klabavu pod … POZNÁVÁME BRDY Pietní akt u Slivice připomene poslední bitvu druhé světové války v Evropě Pietní akt u Slivice připomene poslední bitvu druhé světové války v Evropě U Památníku Vítězství na Slivici se v neděli 10. května uskuteční pietní akt věnovaný … HISTORIE
Výjimečná příležitost: Reprezentativní obchodní prostor 200 m² přímo na náměstí v Příbrami Výjimečná příležitost: Reprezentativní obchodní prostor 200 m² přímo na náměstí v Příbrami V samotném centru Příbrami se nově nabízí k pronájmu atraktivní prostor o velikosti … PR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz