30. 8. svátek má Vladěna

Řidič u Sedlčan za jízdy usnul a naboural do stromu, pro spolujezdce letěl vrtulník

6. září 2023   (14:41)
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka

Řidiče i těžce zraněného spolujezdce museli z havarovaného vozidla vyprostit hasiči.


Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne na silnici vedoucí ze Sedlčan na Rudolec. Řidič osobního automobilu za jízdy usnul, vyjel ze silnice a havaroval do stromu. Jeho spolujezdec byl transportován vrtulníkem do nemocnice. Provoz byl po dobu záchranných a vyprošťovacích akcí zastaven. Informace pribram.cz Potvrdil policejní mluvčí Pavel Truxa.

K havárii došlo ve 12:40. „Čtyřiasedmdesátiletý řidič usnul a narazil pravou přední částí vozidla do vzrostlého stromu. On i jeho čtyřiapadesátiletý spolujezdec byli zaklínění. Spolujezdec byl po vyproštění letecky transportován do nemocnice. Řidič se podrobil zkoušce na alkohol, která byla negativní,“ uvedl Truxa.
Podle mluvčí krajských záchranářů Moniky Novákové utrpěl spolujezdec těžká mnohočetná poranění hlavy, hrudníku a břicha. „Lékař u něj musel zajistit dýchací cesty, byl letecky transportován do jedné z pražských nemocnic,“ řekla pribram.cz Nováková s tím, že se zranil i řidič. „Měl pohmožděné břicho a hrudník, převezli jsme ho pozemní cestou do příbramské nemocnice,“ dodala.
Podle mluvčí krajských záchranářů Moniky …
foto: HZS Středočeského kraje
foto: HZS Středočeského kraje

foto: HZS Středočeského kraje
foto: HZS Středočeského kraje

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Had v plastovém obalu. Užovka hladká skončila u popelnic v Dobříši Had v plastovém obalu. Užovka hladká skončila u popelnic v Dobříši Neobvyklý případ řešili dobříšští strážníci. U popelnic v Dobříši našli užovku … AKTUÁLNĚ Evropa brzdí digitalizaci škol. Švédsko vrací knihy, další země zpřísňují pravidla. Pomohlo by to i u nás? Evropa brzdí digitalizaci škol. Švédsko vrací knihy, další země zpřísňují pravidla. Pomohlo by to i u nás? Po letech, kdy se ve školách tlačilo na tablety, notebooky a digitální platformy, … NEPŘEHLÉDNĚTE Pozor na cesty do Prahy! První zářijový týden přinese komplikace Pozor na cesty do Prahy! První zářijový týden přinese komplikace S koncem prázdnin musí cestující očekávat kvůli zvýšené intenzitě dopravy také … AKTUÁLNĚ Poslední měření sezony zjistilo zhoršení kvality vody na Živohošti Poslední měření sezony zjistilo zhoršení kvality vody na Živohošti Na některých středočeských koupalištích se v závěru prázdnin mírně zhoršila kvalita … AKTUÁLNĚ „Já sem nechodím proto, abych byl druhý.“ Trenér Marek Čurilla o postupu, tvrdosti, mládeži i tom, proč je Příbram jeho druhý domov „Já sem nechodím proto, abych byl druhý.“ Trenér Marek Čurilla o postupu, tvrdosti, mládeži i tom, proč je Příbram jeho druhý domov Marek Čurilla je hlavním trenérem juniorky HC Baník Příbram a zároveň vede i dorost. V … ROZHOVOR Kdo chce město pro všechny generace? Příbramští patrioti vstupují do voleb Kdo chce město pro všechny generace? Příbramští patrioti vstupují do voleb Zájmem Příbramských patriotů, pod vedením místostarosty Miroslava Peterky, je … VOLBY 2026 Smlouva o telefonu: dokument, který by dnes potřebovala půlka internetu Smlouva o telefonu: dokument, který by dnes potřebovala půlka internetu Debaty o tom, kdy dát dětem první telefon, jak ho zakázat ve školách, kdy pustit děti … NÁZOR Český červený kříž pokračuje na zámku v Bukovanech v odkazu Alice G. Masarykové Český červený kříž pokračuje na zámku v Bukovanech v odkazu Alice G. Masarykové Zámek v Bukovanech na Příbramsku sloužil po více než devadesát let jako ozdravovna a … AKTUÁLNĚ Rok práce, skryté poškození a vlhkost ve zdech. Kaple sv. Kříže se po rekonstrukci otevírá Rok práce, skryté poškození a vlhkost ve zdech. Kaple sv. Kříže se po rekonstrukci otevírá Kaple sv. Kříže na Starém hřbitově v Příbrami je po rozsáhlé rekonstrukci opět … AKTUÁLNĚ
Helma může zachránit život! Policisté na Příbramsku kontrolovali cyklisty Helma může zachránit život! Policisté na Příbramsku kontrolovali cyklisty Při jízdě na kole může rozhodovat o životě. Přilba není zbytečnost, ale důležitý … DOPRAVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz