25. 4. svátek má Marek

Rekonstrukce příbramských silnic byla slavnostně zahájena, práce potrvají do listopadu

FOTOGALERIE
18. července 2014   (09:08)
Dalších 5 fotografií v galeriiRekonstrukce příbramských silnic byla slavnostně zahájena, práce potrvají do listopadu

Společnost Bögl a Krýsl provádí v Příbrami v současné době hned tři stavby.


Během včerejšího dopoledne byla v Příbrami slavnostně zahájena druhá etapa rekonstrukce místních komunikací. Nového povrchu se tak dočkají ulice Riegrova, Čs. Armády, Prokopská (nově pojmenovaná Zdeňka Vojíře) a ulice K Drkolnovu. Stavebně by mělo být všechno hotové do konce listopadu tohoto roku.

Rozpočet je 31 milionů, větší polovinu kryje dotace

Slavnostního zahájení projektu, který bude stát 31,2 milionů korun s přispěním 18,6, milionů z Regionálního operačního programu (dále ROP) Střední Čechy, se zúčastnil starosta Příbrami Pavel Pikrt (ČSSD), místostarostové Ivan Šedivý a Václav Černý (oba ODS), Tomáš Oliva z ROP Střední Čechy a také zástupce společnosti Bögl a Krýsl.

„Myslím, že Příbramáci rádi překonají všechny ty problémy, protože budou mít krásné nové silnice na těch důležitých tepnách,“ řekl během své řeči místostarosta Ivan Šedivý (ODS), který poděkoval i bývalému hejtmanovi Josefu Řihákovi (ČSSD) za pomoc při získání dotace.

Příbram pokrývá poptávku po mateřských školách

Skupinka se následně přesunula k Mateřské škole pod Svatou Horou. Za 4 miliony korun by měla na půdě vzniknout ložnice pro 38 dětí, další zázemí pro pracovníky a také nové učební pomůcky. Venkovní hřiště bude v rámci projektu dovybaveno novými prvky. Výběrové řízení vyhrála společnost MTStav a spoluúčast města je v tomto případě jen 800 tisíc korun.

Uvolněný radní Juraj Molnár (ČSSD) připomněl, že Příbram je jedním z mála měst, které dokáže uspokojit poptávku rodičů po umístění dětí do mateřských škol. Ještě před čtyřmi lety přitom chybělo zhruba 180 míst.

Fotogalerie

Rekonstrukce příbramských silnic byla slavnostně zahájena, práce potrvají do listopadu () Rekonstrukce příbramských silnic byla slavnostně zahájena, práce potrvají do listopadu (1) Rekonstrukce příbramských silnic byla slavnostně zahájena, práce potrvají do listopadu (2) Rekonstrukce příbramských silnic byla slavnostně zahájena, práce potrvají do listopadu (3) Rekonstrukce příbramských silnic byla slavnostně zahájena, práce potrvají do listopadu (4)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: pribram.cz

autor: MJDalší články

Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie původně očekávala, že škodu bude znát již na počátku letošního roku, následně se termín posunul na únor, kdy se zjistilo, že rozsah poškození nelze vizuální prohlídkou zjistit a bude nutné vrtulník odstrojit. 24. dubna 2019   (20:17) Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Páteční večer bude patřit rockové hudbě! Při troše štěstí můžete jít zdarma! 24. dubna 2019   (17:12) Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Vozidla blokují oba jízdní pruhy. 24. dubna 2019   (14:49) AKTUÁLNĚ Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Již zítra, ve čtvrtek 25. dubna, se v areálu Nového rybníka koná akce Čarodějnice na Nováku. Akce začíná v 16 hodin a připraven je bohatý program. Jediné, co ještě není zcela jasné je, zda bude zapálena připravená vatra. 24. dubna 2019   (12:28) Turistický vláček prozatím mimo provoz Turistický vláček prozatím mimo provoz V měsíci květnu byl v minulosti zahajován provoz turistického vláčku. V letošním roce je provoz vláčku pozastaven. Hledá se provozovatel. 24. dubna 2019   (11:49) U Zaječova by mohl vzniknout výcvikový areál složek IZS U Zaječova by mohl vzniknout výcvikový areál složek IZS V areálu budou s nebezpečnými situacemi a jejich řešením seznamováni především školáci, sloužit bude ale i pro cvičení profesionálů. 24. dubna 2019   (10:10) V Brdech se čeká na dotace pro nové nádrže a rybníčky V Brdech se čeká na dotace pro nové nádrže a rybníčky Mají pomoci přírodě v době klimatických změn 24. dubna 2019   (08:17) Hlediště divadla nakonec zřejmě vybuduje firma Staler Hlediště divadla nakonec zřejmě vybuduje firma Staler Společnost musela vysvětlit podezřele nízkou nabídku a další formality. 24. dubna 2019   (06:06) Auto narazilo do stromu, vážně zraněnou řidičku transportovala záchranka do nemocnice Auto narazilo do stromu, vážně zraněnou řidičku transportovala záchranka do nemocnice Silnice I/18 byla uzavřena 23. dubna 2019   (18:56) AKTUÁLNĚ Hasiči bojují s rozsáhlým požárem lesa Hasiči bojují s rozsáhlým požárem lesa Na místě operuje 11 jednotek hasičů. 23. dubna 2019   (16:43) AKTUÁLNĚKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz