17. 1. svátek má Drahoslav
Rekonstrukce Březové ulice, investice do sportovišť, nové chodníky v centru města. Do rozpočtu Dobříše se dostalo hned několik velkých projektů

10. ledna 2020   (06:01)
Rekonstrukce Březové ulice, investice do sportovišť, nové chodníky v centru města. Do rozpočtu Dobříše se dostalo hned několik velkých projektů

Celkový objem kapitálových investic bude v roce 2020 činit téměř 80 milionů korun. Část této sumy se městu daří získat z dotací, zbytek bude pokryt úsporami z běžného rozpočtu a úvěrovým rámcem


V prosinci loňského roku byl na zasedání zastupitelstva města Dobříše schválen rozpočet na rok 2020. Městský rozpočet se skládá ze dvou hlavních částí – běžného a kapitálového. Zatímco běžný rozpočet finančně kryje nezbytné výdaje na každodenní provoz a fungování města, kapitálový slouží k financování investic a stavebních projektů potřebných k dalšímu rozvoji a modernizaci města. Právě do této části rozpočtu se dostalo hned několik projektů, které obyvatelům dlouhodobě zkvalitní život ve městě.

Město zainvestuje do oprav důležitých dopravních tahů, ulic a komunikací, a to zejména v centru města.

Významnou položkou v rozpočtu města je rekonstrukce Březové ulice. Zde se ještě před zimou podařilo zrekonstruovat vodu a kanalizaci. V průběhu zimy by se mělo dořešit několik pozemků v soukromém vlastnictví a během roku 2020 pak přijde na řadu kompletní výměna povrchu této komunikace. Projekt počítá i s vybudováním chodníků. Na zlepšení jedné z nejhorších silnic ve městě bylo vyčleněno zhruba 10 milionů korun. Nový povrch dostanou i ulice U Slavie, Okružní a Jiráskova.

V plánu je také investice na opravy chodníků Pražské ulice, přes náměstí od České spořitelny až k zámku. Výběrové řízení na zhotovitele bude Krajský úřad vyhlašovat každým dnem. Předpokládaná hodnota tohoto projektu je více než 18 milionů korun. „Doufáme, že na rozdíl od loňského roku najde krajský úřad firmu, která se přihlásí na realizaci toho projektu,“ uvedl Miroslav Sochor, radní města Dobříš za KDU-ČSL a nezávislé kandidáty.

Nemalé investice půjdou do veřejného osvětlení
Do veřejného osvětlení chce město investovat odhadem 800 tisíc korun. V plánu je posílení osvětlení podél páteřních komunikací, například v ulici Part. Svobody v oblasti mezi ,,Kopečkem" a hrází rybníka Papež, dále v ulici Čs. Armády mezi Kulturním domem a prodejnou kol, kde v současnosti není ani jedna lampa.

Investice půjdou i do sportovišť. Dojde například k výměně umělé trávy na hřišti mezi I. a II. základní školou v odhadované hodnotě přes 2 miliony korun. Bude se pokračovat v modernizaci sportovní haly a zimního stadionu. Rekonstrukce se dočká také velmi zanedbaná ubytovna na Větrníku, finance poputují i do vodohospodářské infrastruktury.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: Miloslava RitschlováDalší články

Video: Soud uvalil vazbu na muže, který střílel po autech. Hrozí mu 20 let vězení Video: Soud uvalil vazbu na muže, který střílel po autech. Hrozí mu 20 let vězení K uvalení vazby byly dva důvody ze tří možných. 17. ledna 2020   (13:17) Martin Macík je táta a poskočil do TOP 5 Martin Macík je táta a poskočil do TOP 5 V Praze se závodníkovi narodila dcerka Mia. Do další dakarské etapy tak Martin Macík vyrážel nabitý novou energií 17. ledna 2020   (11:07) Čelní střet dvou vozidel uzavřel silnici mezi Dlouhou Lhotou a Obořištěm Čelní střet dvou vozidel uzavřel silnici mezi Dlouhou Lhotou a Obořištěm Nehoda si vyžádala zranění jedné osoby 17. ledna 2020   (08:47) Nová podoba kašny zvedla mnohé občany Petrovic ze židlí. Vítězná moderní varianta se jim nelíbí Nová podoba kašny zvedla mnohé občany Petrovic ze židlí. Vítězná moderní varianta se jim nelíbí Zastupitelé obdrželi dokument podepsaný 173 občany, kteří s moderní kašnou nesouhlasí. O nové podobě kašny by se mělo znovu rozhodnout v březnu 17. ledna 2020   (06:07) Ve středočeské části CHKO Brdy loni ubylo přestupků Ve středočeské části CHKO Brdy loni ubylo přestupků Policisté kontrolují CHKO pomocí terénních vozidel, čtyřkolek a v roce 2017 se do monitoringu zapojily i policejní drony. 16. ledna 2020   (19:26) Česká pošta varuje před podvodnou soutěží o mobilní telefon Česká pošta varuje před podvodnou soutěží o mobilní telefon Před fiktivní soutěží o mobilní telefon iPhone 11 varuje Česká pošta. Na sociálních sítích se začaly objevovat klamavé zprávy. Podvodná hra se projevuje také formou úhrady poštovného ve výši 51 korun. 16. ledna 2020   (17:06) Vozidlo na čerpání betonu zasáhlo o elektrické vedení, hasiči povolali energetiky Vozidlo na čerpání betonu zasáhlo o elektrické vedení, hasiči povolali energetiky Energetici před dalšími pracemi odpojí v místě elektřinu 16. ledna 2020   (14:01) Policie stíhá muže kvůli střelbě na auto a cisternu, hrozí mu 20 let vězení Policie stíhá muže kvůli střelbě na auto a cisternu, hrozí mu 20 let vězení Kriminalisté zahájili proti pětatřicetiletému muži z Prahy trestní stíhání pro pokus zvlášť závažného zločinu vraždy spáchaného na dvou a více osobách 16. ledna 2020   (13:09) Nepřehlédněte Příbramští policisté pátrají po svědcích dvou dopravních nehod Příbramští policisté pátrají po svědcích dvou dopravních nehod Příbramští policisté hledají svědky dvou dopravních nehod, ke kterým došlo 13. - 14. ledna 16. ledna 2020   (11:01) Řidič nezvládl řízení a skončil ve stráni, policisté uzavřeli sjezd na Strakonickou Řidič nezvládl řízení a skončil ve stráni, policisté uzavřeli sjezd na Strakonickou Při nehodě došlo ke zranění dvou osob. 16. ledna 2020   (09:34)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz