16. 10. svátek má Havel
Ředitelem Dvořákova památníku ve Vysoké bude Vojtěch Poláček

3. září 2021   (11:08)
Ředitelem Dvořákova památníku ve Vysoké bude Vojtěch Poláček
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Vystřídá odvolanou Jarmilu Obermayerovou, s jejíž prací nebylo vedení kraje spokojeno.


Ředitelem Památníku Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě bude Vojtěch Poláček, rada kraje ho jmenovala do funkce od 15. září. Vystřídá odvolanou Jarmilu Obermayerovou, s jejíž prací nebylo vedení kraje spokojeno. Sedmatřicetiletý Poláček je absolventem divadelní vědy a dějin umění na pražské filozofické fakultě. V minulosti byl vědeckým pracovníkem na katedře divadelní vědy na filozofické fakultě nebo vedoucím divadelního oddělení v Národním muzeu, informovala dnes ČTK mluvčí hejtmanství Martina Kemrová.

Do výběrového řízení se přihlásilo šest uchazečů. "Pan Vojtěch Poláček má odpovídající vzdělání, zkušenosti s muzejní praxí, zkušenosti s médii a bohatou praxi na vědeckých projektech i publikacích. Výběrová komise konstatovala také zdravé nápady pro práci s veřejností různých věkových skupin," uvedl krajský radní pro kulturu Václav Švenda (Spojenci).
Poláček se chce zaměřit na inovaci expozic a doprovodného programu, zejména s ohledem na dětského návštěvníka. "Výzvou je také těsnější spolupráce s dalšími paměťovými a vzdělávacími institucemi, jak na regionální, tak na národní úrovni. A v neposlední řadě má velký potenciál také park, který je možné intenzivněji využívat pro kulturní a společenské účely," dodal Poláček.
Obermayerovou krajská rada odvolala k 30. červnu. Podle Švendy dlouhodobě nedokázala využít potenciál památníku. Bývalá ředitelka rozhodnutí rady kraje nechtěla komentovat. Ve vedení památníku byla od dubna 2014.

Památník Antonína Dvořáka (1841 až 1904) sídlí v novorenesančním zámečku, který nechal postavit v roce 1878 Dvořákův švagr hrabě Václav Kounic. Zdejší rozsáhlý park, Rusalčino jezírko, vila Rusalka i nádherná okolní krajina inspirovaly řadu Dvořákových děl.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka

Další články

V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května Zrychlování epidemie ukazuje i reprodukční číslo uvádějící, kolik dalších lidí nakazí … Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Teplárna chce zaručit nižší ceny elektřiny bez přímé vazby na výkyvy globálních … Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Zprávy odkazují na podvodné stránky, které nemají s Českou poštou nic … Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Vnitřní prostory městské chaty Granit pořádně prokoukly. Budoucí návštěvníci se mohou … Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Vernisáž site-specific instalace Evy Heyd se uskuteční v sobotu 16. října od 16.00. Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Kriminalisté při vyšetřování spolupracují s pedagogy a vedením školy, naplánovány mají … O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety Součástí posvícení je Zahradní slavnost s programem v Pivovaru Podlesí. Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Vytvoření nové expozice vyšlo na 2,8 milionu korun, náklady byly rozděleny do čtyř … Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Data z meteostanic zahrnují vlhkost a teplotu vzduchu a vozovky nebo i to, zda je …
Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky Policisté šetří incident, který se odehrál na základní škole v Sedlčanech.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz