2. 8. svátek má Gustav
Radní odvolali ředitelku Dvořákova památníku, měli výhrady k jeho fungování

12. července 2021   (18:16)
Radní odvolali ředitelku Dvořákova památníku, měli výhrady k jeho fungování
foto: Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami/PR

Podle krajského radního pro kulturu Václava Švendy Obermayerová dlouhodobě nedokázala využít potenciál této instituce.


Středočeští radní odvolali ředitelku Památníku Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě Jarmilu Obermayerovou a vypsali výběrové řízení na její místo. Podle krajského radního pro kulturu Václava Švendy (Spojenci) Obermayerová dlouhodobě nedokázala využít potenciál této instituce. Odvolaná ředitelka rozhodnutí rady kraje nechtěla komentovat. Ve vedení památníku byla od dubna 2014.

"Paní ředitelku rada na můj návrh odvolala, a to z toho důvodu, že dlouhodobě nedokázala využít potenciál, který Památník Antonína Dvořáka má," řekl dnes ČTK Švenda.
Uvedl, že počínání Obermayerové sledoval už jako místostarosta Příbrami a dospěl k názoru, že tato instituce nefunguje, jak by měla. Podle Švendy by památník měl spolupracovat se základními uměleckými školami a stát se centrem kulturního dění v regionu, což se podle radního nepodařilo.
Obermayerová jeho vyjádření nechtěla komentovat. "K tomu se nebudu vyjadřovat," řekla. Přihlášky do konkurzu na nového ředitele lze podávat do 30. července.

Památník Antonína Dvořáka (1841 až 1904) sídlí v novorenesančním zámečku, který nechal postavit v roce 1878 Dvořákův švagr hrabě Václav Kounic. Zdejší rozsáhlý park, Rusalčino jezírko, vila Rusalka i nádherná okolní krajina inspirovaly řadu Dvořákových děl.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Otrava houbami: poznáte příznaky a umíte dát první pomoc? Otrava houbami: poznáte příznaky a umíte dát první pomoc? Houbařská sezóna je v plném proudu, u lesů v tomto období stojí vozidla hubchtivých … Anna Čiperová: Dopad covidových opatření byl pro divadlo nejen finanční, ale hlavně psychický Anna Čiperová: Dopad covidových opatření byl pro divadlo nejen finanční, ale hlavně psychický Příbramské divadlo je pro plno příznivců nedílnou součástí kulturního rozvoje a … Ve vysoké rychlosti vyjelo auto z dálnice a narazilo do stromu. Tenista Veselý skončil s manželkou v nemocnici Ve vysoké rychlosti vyjelo auto z dálnice a narazilo do stromu. Tenista Veselý skončil s manželkou v nemocnici K nehodě došlo na dálnici D4 v neděli krátce po desáté hodině. AKTUALIZOVÁNO Neděle odstartovala sérii dešťových dnů. V příštím týdnu přibalte deštníky Neděle odstartovala sérii dešťových dnů. V příštím týdnu přibalte deštníky Prázdniny se přehouply do druhé poloviny a počasí neslibuje ideální letní teploty. Již … Přehledně: Jaká opatření se mění Přehledně: Jaká opatření se mění Částečně se rozvolňují další protiepidemická opatření. Po nehodě u Lhotky byla zdemolovaná autobusová zastávka, jeden z řidičů skončil v nemocnici Po nehodě u Lhotky byla zdemolovaná autobusová zastávka, jeden z řidičů skončil v nemocnici Příčinou dopravní nehody dvou vozidel bylo nedání přednosti v jízdě. Kraj plánuje zrušit řadu vlakových spojů, některé i v okolí Příbrami Kraj plánuje zrušit řadu vlakových spojů, některé i v okolí Příbrami Podle analýzy by finanční úspora měla po této úpravě dosáhnout 52 milionů korun za … U Památníku Vojna vznikne Alej svobody U Památníku Vojna vznikne Alej svobody Vojna byla táborem nucených prací, v jednu chvíli zde bylo i více než 1400 vězňů. Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Třikrát týdně dochází do objektu příbramské věznice kaplanka Mgr. Vendula Glancová. … Nepřehlédněte
Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Funkcí štítné žlázy je vytvářet hormony, které ovlivňují celé naše tělo.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz