30. 11. svátek má Ondřej
Ředitel příbramské nemocnice: Očkování se ukazuje pro průběh onemocnění jako klíčové

Nepřehlédněte
31. října 2021   (07:27)
Ředitel příbramské nemocnice: Očkování se ukazuje pro průběh onemocnění jako klíčové
foto: ONP - Martin Janota/se svolením

Podle Stanislava Holobrady mají naočkovaní senioři většinou jen mírné příznaky, naproti tomu nenaočkovaným mladým může jít o život.


Příbramská nemocnice zatím nápor pacientů s koronavirem zvládá, aniž by musela omezit jinou péči. Podle ředitele nemocnice MUDr. Stanislava Holobrady je to dáno především vysokou proočkovaností v regionu. Ukazuje se, že právě očkování je pro průběh hospitalizace klíčové.

 „Máme aktuálně pět pacientů, všichni jsou starší sedmdesáti let a ani jeden není v těžkém stavu. Jeden je navíc bez respiračních obtíží a je zde jen kvůli úrazu. Většinou se jedná o klienty z domovů důchodců s minimálními příznaky. Vedle toho jsme ale museli překládat mladou nenaočkovanou pacientku na ECMO (mimotělní okysličení krve a nejvyšší stupeň životní podpory – pozn. redakce). Z našich zkušeností se potvrzuje, že u těžkých průběhů jde v drtivé většině o neočkované pacienty,“ podělil se o aktuální situaci v příbramské nemocnici její ředitel MUDr. Stanislav Holobrada.
Ten přesto upozorňuje, že především u starších pacientů hladina protilátek postupem času klesá. Pro co nejvyšší ochranu proti novým mutacím proto doporučuje posilující třetí dávku. Tu si po předchozí registraci mohou nechat zájemci aplikovat v očkovacím centru v druhém areálu nemocnice na Zdaboři.
 „Apeluji na všechny, aby se nechali naočkovat. Máme již i empirické poznání nemoci a jasně vidíme, že díky očkování klesla morbidita ve společnosti. Máme mnoho příkladů očkovaných seniorů, kteří mají i ve velmi vysokém věku jen mírný průběh a bez následků se vrací brzy domů,“ apeluje závěrem Holobrada.

Příbramská nemocnice přesto plánuje v příštím týdnu otevření jedné covidové jednotky, a to především proto, aby se organizačně ulevilo ostatním oddělením, které covidové pacienty musí držet v izolacích.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka

Další články

Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou V týdnu, kdy budou vánoční svátky - mezi 20. a 26. prosincem, průměr denních teplot … Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Dosud očkovaní lidé podle metodického pokynu hlavní hygieničky z 19. října nemuseli … Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Policie silnici obousměrně uzavřela. Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Při střetu dvou aut došlo k poranění jednoho z řidičů. Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Výstraha před silným větrem platí v úterý od 06:00 do 24:00. Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Nárok na přeočkování mají nyní lidé šest měsíců po dokončeném předchozím očkování. Od … Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Jmelí je neodmyslitelným symbolem Vánoc. Jeho léčivé účinky a magické síly byly známy … Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů V městské kase je v tuto chvíli zhruba 300 milionů korun. V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol Hlavní role v klipu se zhostil herec Martin Dejdar.
Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta Příbrami Jan Konvalinka společně se starostkou Lhoty u Příbramě Evou Drmlovou …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz