22. 9. svátek má Darina

Ředitel FK Příbram: Pokusíme se diváky nezklamat

ROZHOVOR
26. července 2014   (07:48)
Ředitel FK Příbram: Pokusíme se diváky nezklamat

Portál pribram.cz je mediálním partnerem příbramského fotbalu.


K předsezónnímu rozhovoru jsme pozvali generálního ředitele klubu 1.FK Příbram Petra Větrovského. Zeptali jsme se ho na pár otázek ohledně chodu klubu, změn v prvoligovém kádru i na jeho mimofotbalové aktivity.

Petře, je před vámi nová sezóna, která začne již tento víkend. Té určitě předcházelo pro Vás velmi náročné období plné schůzek s partnery klubu či jednání o příchodu nových hráčů. Jak prožíváte toto hektické období?
Ano, máte pravdu, toto období je pro nás všechny velmi náročné. Ještě předtím, než začnu řešit hráče, musím bojovat za to, abychom prodloužili smlouvy s našimi partnery. Tímto bych chtěl poděkovat našim partnerům, bez kterých by se prostě v dnešní době hrát fotbal na prvoligové úrovni nedal. Poté začíná jednání s hráči, někteří nás opustili, některé jsme museli prodat, abychom mohli fungovat dále, jiné se naopak podařilo získat a přivést do našeho klubu a jsme za to všichni rádi. Mužstvo jsme doufejme vhodně doplnili, abychom byli možná ještě silnější než vloni.

1.FK Příbram bude mít jeden z nejnižších rozpočtů v celé Synot lize, jak náročné je získat finanční podporu pro fungování prvoligového klubu v tak malém městě, jako je Příbram?
Tak je to mnohdy dosti náročné, protože aby vás firma sponzorovala, musí peníze nejdříve sama vydělat. V dnešní době mnoho takovýchto firem, kteří by podporovali fotbal a sport obecně není. Když už se najde takováto firma, musíte majitele mnohdy přesvědčit, aby například místo dovolené dal peníze do fotbalu. Jsem za to velmi rád, že pořád existují takové firmy a lidé. My pro ně na oplátku děláme mnoho marketingových aktivit, aby se jim tyto vložené peníze vrátili a musím říci, že se nám to celkem daří. Zatím máme hlavní partnery především z našeho okolí, ať již z Dobříše, Berouna nebo z Prahy. Byl bych osobně velmi rád, kdyby se nám povedlo jednou získat důležitého partnera i z našeho města. Tímto všem podporovatelům příbramského fotbalu chci za podporu ještě jednou poděkovat a nemohu zapomenou ani na značnou podporu ze strany města Příbram.

V kádru pro následující sezónu je celá řada nových hráčů. Namátkou můžeme jmenovat příchod exslávisty Nevese, záložníka Filla nebo nové brankářské dvojice Lukáš Krbeček – Marek Boháč. Který příchod Vás potěšil nejvíce a kterého hráče bylo nejnáročnější získat pro příbramský klub?
Tak nechtěl bych příliš hodnotit, který příchod mě potěšil nejvíce. Martin Fillo, to je velké jméno s fotbalovou kvalitou, kterou jistě potvrdí i na hřišti, Lukáš Krbeček v Příbrami zažil výborné období a nejen já, ale i fanoušci na něj vzpomínají v dobrém. Fernando Neves je podle mě typem hráče, který nám v kabině trochu chyběl. Je dobré mít v mužstvu hráče, který udělá trošku show, bude zdravě zlý a drzý. U něj byl příchod zřejmě nejnáročnější, protože jednání se Slavií se hrozně dlouho táhly. Hodně mě také potěšil příchod Martina Suse, protože ten přinesl jisté zkvalitnění obrany i velmi slušně z pozice obránce útočí.

Mnoho příbramských fanoušků zajímá, kdo bude letošní brankářskou jedničkou po odchodu dlouholeté opory Aleše Hrušky. Už se nějak z přípravy vykrystalizovala nová příbramská brankářská jednička?
To je otázka spíše na trenéra, já mohu za sebe říci, že ani jeden z brankářů mě nezklamal, jsou to snaživí kluci, na pozici příbramské jedničky se může dostat však jen jeden. Kdo naší branku bude hájit z této pozice já samozřejmě již vím, ale nebudu to prozrazovat. Tuto kompetenci má trenér a mělo by to tedy zaznít spíše z úst trenéra Čuhela.

Na úvod nového ročníku fotbalové ligy přivítá 1.FK Příbram těžkého soupeře - Viktorku Plzeň, s jakým cílem půjdete do utkání? S jakým výsledkem byste byl osobně spokojen?
Tak samozřejmě je potřeba to odbojovat a odmakat, protože kvalita Viktorky je obrovská a nesrovnatelná s námi, protože finanční možnosti obou klubů jsou úplně někde jinde. To ale neznamená, že nemůžeme něco uhrát a že se o to nepokusíme. Věříme, že přijde velká návštěva, je to první utkání, bude pěkné počasí. Byl bych spokojen, kdybychom neprohráli a předvedli bychom bojovný výkon a potěšili nejen sebe, ale i příbramské fanoušky.

Kromě ostře sledovaného zápasu mezi Příbramí a Plzní se bude v příbramské Energon aréně konat ještě jedna událost, prozradíte jaká?
Tak o té akci se již v médiích mluvilo. Dresy, ve kterých do sobotního utkání nastoupíme, si po zápase nenecháme, ale s radostí je odevzdáme na dražbu. Zisk z této akce bude poté věnován dětskému domovu Pepa. Tato dražba bude probíhat na facebooku, vyvolávací cena dresů je 499 korun. Pevně věřím, že se pro dětský domov podaří vybrat co nejvíce finančních prostředků, protože osudy těchto dětí, které jsem slyšel od paní ředitelky Splítkové, jsou opravdu smutné a vezmou každého člověka za srdce. Samozřejmě už jsem se setkal i s názorem, že to děláme pro svou předvolební kampaň, ale každý si může například na internetu dohledat, že takovéto akce děláme neustále již od roku 2008. Myslím si, že náš klub je v tomto hodně aktivní a i díky tomu dostal možnost mít zastoupení v dozorčí radě Zelený život, což je charitativní nadace, jejichž partnery jsou dlouholetý reprezentant Zdeněk Grygera a Alena Šeredová. Toto není tedy ojedinělý projekt, je to součástí koncepce našeho klubu, věnovat se těmto věcem. Již v minulosti podobné projekty byly adresovány nemocnici, fungoval a stále funguje projekt „Fotbal proti zločinu“ a nyní jsme se zaměřili na zintenzivnění spolupráce s dětským domovem Pepa.

1.FK Příbram před nedávnem představila dosud v Česku nevídaný projekt – fotbalovou akademii. Jak a u koho tento nápad a následný projekt vůbec vznikl? Jaké jsou na něj dosud ohlasy?
Tak tento nápad jsme měli dlouhodobě, již delší dobu jsme chtěli v klubu něco podobného udělat. Později jsme tento nápad nějak zformulovali, vzal jsem si tento projekt na starost já, společně s exministrem školství panem Dobešem, protože si myslím, že těmto věcem rozumí. Usilovně jsme na tomto projektu pracovali i s Pavlem Tobiášem, Danem Huňou a ostatníma. Přípravy samozřejmě byly dlouhodobé a jsem moc rád, že se nám akademii podařilo otevřít. Je to ojedinělý projekt a je to tedy nejen mezník ve fotbalové činnosti tady v příbramském klubu, ale i v celém českém fotbale. Je to dělané na to, aby fotbal byl dobře provázán se vzděláváním, doučujeme tu například cizí jazyky, je to i o organizaci života mladých lidí a jsem moc rád, že tomu tak je právě u nás v Příbrami.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: pribram.cz

autor: mmDalší články

Opravdu chceme být obéznější než v USA? Opravdu chceme být obéznější než v USA? Každé osmé dítě v České republice trpí obezitou. Stát vydává na léčbu ročně okolo 30 miliard korun 22. září 2019   (19:37) V Žežické se bubnovalo. Na školní zahradě V Žežické se bubnovalo. Na školní zahradě Bubnovaly děti, jejich rodiče i prarodiče. Mnozí z nich poprvé v životě 22. září 2019   (17:30) Koncert Sandry bude moderovat známá Příbramačka Koncert Sandry bude moderovat známá Příbramačka Koncert odmoderuje Lucie Křížková, která se v roce 2003 proslavila titulem Miss České republiky 22. září 2019   (14:36) Třetí pokus: Město stále hledá firmu, která dokončí Junior klub Třetí pokus: Město stále hledá firmu, která dokončí Junior klub Město nabízí za dokončení téměř 4,5 milionu korun. 22. září 2019   (11:33) Hornické derby vyšlo lépe pro Franze a jeho Karvinou Hornické derby vyšlo lépe pro Franze a jeho Karvinou 1.FK Příbram – MFK Karviná 0:2 (0:1). V sobotu 21. září přivítala v 10. kole FORTUNA:LIGY domácí Příbram na svém stadionu tým z Karviné 22. září 2019   (09:29) Dobříšským skautům hrozilo vystěhování. O své zázemí však nakonec nepřišli Dobříšským skautům hrozilo vystěhování. O své zázemí však nakonec nepřišli Za skauty se postavily stovky místních, a tak město od prodeje Papežanky, kde se skauti léta scházeli, nakonec ustoupilo 22. září 2019   (07:16) Už jste u nás viděli houbu z Nového Zélandu? V Brdech roste Už jste u nás viděli houbu z Nového Zélandu? V Brdech roste Květnatec Archerův připomíná spíše exotickou květinu 21. září 2019   (18:50) Hasiči zlikvidovali požár odstaveného vozidla Hasiči zlikvidovali požár odstaveného vozidla Operační důstojník vyslal tři jednotky hasičů 21. září 2019   (15:55) Požár stavebních buněk zaměstnal hasiče Požár stavebních buněk zaměstnal hasiče Na místo vyjelo několik hasičských vozidel 21. září 2019   (13:53) V Bohutíně se našel kříženec labradora V Bohutíně se našel kříženec labradora Pes sice má registrovaný čip, který měl kontaktovat majitele, ale bohužel bez úspěchu. Majitel se zatím nedostavil 21. září 2019   (13:30)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz