22. 2. svátek má Petr
Ředitel FK Příbram: Pokusíme se diváky nezklamat

ROZHOVOR
26. července 2014   (07:48)
Ředitel FK Příbram: Pokusíme se diváky nezklamat

Portál pribram.cz je mediálním partnerem příbramského fotbalu.K předsezónnímu rozhovoru jsme pozvali generálního ředitele klubu 1.FK Příbram Petra Větrovského. Zeptali jsme se ho na pár otázek ohledně chodu klubu, změn v prvoligovém kádru i na jeho mimofotbalové aktivity.

Petře, je před vámi nová sezóna, která začne již tento víkend. Té určitě předcházelo pro Vás velmi náročné období plné schůzek s partnery klubu či jednání o příchodu nových hráčů. Jak prožíváte toto hektické období?
Ano, máte pravdu, toto období je pro nás všechny velmi náročné. Ještě předtím, než začnu řešit hráče, musím bojovat za to, abychom prodloužili smlouvy s našimi partnery. Tímto bych chtěl poděkovat našim partnerům, bez kterých by se prostě v dnešní době hrát fotbal na prvoligové úrovni nedal. Poté začíná jednání s hráči, někteří nás opustili, některé jsme museli prodat, abychom mohli fungovat dále, jiné se naopak podařilo získat a přivést do našeho klubu a jsme za to všichni rádi. Mužstvo jsme doufejme vhodně doplnili, abychom byli možná ještě silnější než vloni.

1.FK Příbram bude mít jeden z nejnižších rozpočtů v celé Synot lize, jak náročné je získat finanční podporu pro fungování prvoligového klubu v tak malém městě, jako je Příbram?
Tak je to mnohdy dosti náročné, protože aby vás firma sponzorovala, musí peníze nejdříve sama vydělat. V dnešní době mnoho takovýchto firem, kteří by podporovali fotbal a sport obecně není. Když už se najde takováto firma, musíte majitele mnohdy přesvědčit, aby například místo dovolené dal peníze do fotbalu. Jsem za to velmi rád, že pořád existují takové firmy a lidé. My pro ně na oplátku děláme mnoho marketingových aktivit, aby se jim tyto vložené peníze vrátili a musím říci, že se nám to celkem daří. Zatím máme hlavní partnery především z našeho okolí, ať již z Dobříše, Berouna nebo z Prahy. Byl bych osobně velmi rád, kdyby se nám povedlo jednou získat důležitého partnera i z našeho města. Tímto všem podporovatelům příbramského fotbalu chci za podporu ještě jednou poděkovat a nemohu zapomenou ani na značnou podporu ze strany města Příbram.

V kádru pro následující sezónu je celá řada nových hráčů. Namátkou můžeme jmenovat příchod exslávisty Nevese, záložníka Filla nebo nové brankářské dvojice Lukáš Krbeček – Marek Boháč. Který příchod Vás potěšil nejvíce a kterého hráče bylo nejnáročnější získat pro příbramský klub?
Tak nechtěl bych příliš hodnotit, který příchod mě potěšil nejvíce. Martin Fillo, to je velké jméno s fotbalovou kvalitou, kterou jistě potvrdí i na hřišti, Lukáš Krbeček v Příbrami zažil výborné období a nejen já, ale i fanoušci na něj vzpomínají v dobrém. Fernando Neves je podle mě typem hráče, který nám v kabině trochu chyběl. Je dobré mít v mužstvu hráče, který udělá trošku show, bude zdravě zlý a drzý. U něj byl příchod zřejmě nejnáročnější, protože jednání se Slavií se hrozně dlouho táhly. Hodně mě také potěšil příchod Martina Suse, protože ten přinesl jisté zkvalitnění obrany i velmi slušně z pozice obránce útočí.

Mnoho příbramských fanoušků zajímá, kdo bude letošní brankářskou jedničkou po odchodu dlouholeté opory Aleše Hrušky. Už se nějak z přípravy vykrystalizovala nová příbramská brankářská jednička?
To je otázka spíše na trenéra, já mohu za sebe říci, že ani jeden z brankářů mě nezklamal, jsou to snaživí kluci, na pozici příbramské jedničky se může dostat však jen jeden. Kdo naší branku bude hájit z této pozice já samozřejmě již vím, ale nebudu to prozrazovat. Tuto kompetenci má trenér a mělo by to tedy zaznít spíše z úst trenéra Čuhela.

Na úvod nového ročníku fotbalové ligy přivítá 1.FK Příbram těžkého soupeře - Viktorku Plzeň, s jakým cílem půjdete do utkání? S jakým výsledkem byste byl osobně spokojen?
Tak samozřejmě je potřeba to odbojovat a odmakat, protože kvalita Viktorky je obrovská a nesrovnatelná s námi, protože finanční možnosti obou klubů jsou úplně někde jinde. To ale neznamená, že nemůžeme něco uhrát a že se o to nepokusíme. Věříme, že přijde velká návštěva, je to první utkání, bude pěkné počasí. Byl bych spokojen, kdybychom neprohráli a předvedli bychom bojovný výkon a potěšili nejen sebe, ale i příbramské fanoušky.

Kromě ostře sledovaného zápasu mezi Příbramí a Plzní se bude v příbramské Energon aréně konat ještě jedna událost, prozradíte jaká?
Tak o té akci se již v médiích mluvilo. Dresy, ve kterých do sobotního utkání nastoupíme, si po zápase nenecháme, ale s radostí je odevzdáme na dražbu. Zisk z této akce bude poté věnován dětskému domovu Pepa. Tato dražba bude probíhat na facebooku, vyvolávací cena dresů je 499 korun. Pevně věřím, že se pro dětský domov podaří vybrat co nejvíce finančních prostředků, protože osudy těchto dětí, které jsem slyšel od paní ředitelky Splítkové, jsou opravdu smutné a vezmou každého člověka za srdce. Samozřejmě už jsem se setkal i s názorem, že to děláme pro svou předvolební kampaň, ale každý si může například na internetu dohledat, že takovéto akce děláme neustále již od roku 2008. Myslím si, že náš klub je v tomto hodně aktivní a i díky tomu dostal možnost mít zastoupení v dozorčí radě Zelený život, což je charitativní nadace, jejichž partnery jsou dlouholetý reprezentant Zdeněk Grygera a Alena Šeredová. Toto není tedy ojedinělý projekt, je to součástí koncepce našeho klubu, věnovat se těmto věcem. Již v minulosti podobné projekty byly adresovány nemocnici, fungoval a stále funguje projekt „Fotbal proti zločinu“ a nyní jsme se zaměřili na zintenzivnění spolupráce s dětským domovem Pepa.

1.FK Příbram před nedávnem představila dosud v Česku nevídaný projekt – fotbalovou akademii. Jak a u koho tento nápad a následný projekt vůbec vznikl? Jaké jsou na něj dosud ohlasy?
Tak tento nápad jsme měli dlouhodobě, již delší dobu jsme chtěli v klubu něco podobného udělat. Později jsme tento nápad nějak zformulovali, vzal jsem si tento projekt na starost já, společně s exministrem školství panem Dobešem, protože si myslím, že těmto věcem rozumí. Usilovně jsme na tomto projektu pracovali i s Pavlem Tobiášem, Danem Huňou a ostatníma. Přípravy samozřejmě byly dlouhodobé a jsem moc rád, že se nám akademii podařilo otevřít. Je to ojedinělý projekt a je to tedy nejen mezník ve fotbalové činnosti tady v příbramském klubu, ale i v celém českém fotbale. Je to dělané na to, aby fotbal byl dobře provázán se vzděláváním, doučujeme tu například cizí jazyky, je to i o organizaci života mladých lidí a jsem moc rád, že tomu tak je právě u nás v Příbrami.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: pribram.cz

autor: mm

Další články

Vesecká: Většina jen čeká na to, co udělá ten druhý a hned hledá, jak by to mohl pohanit a zkritizovat Vesecká: Většina jen čeká na to, co udělá ten druhý a hned hledá, jak by to mohl pohanit a zkritizovat Renáta Vesecká reaguje na článek Mgr. Josefa Strejce, ředitele ZŠ Příbram – Březové Hory 22. února 2020   (15:47) Přerazila zábradlí a skončila s vozem na boku. Nehoda si vyžádala zranění dvou osob Přerazila zábradlí a skončila s vozem na boku. Nehoda si vyžádala zranění dvou osob Dopravní nehoda uzavřela silnici na výjezdu z Příbrami 22. února 2020   (12:31) Meteorologové varují před silným větrem Meteorologové varují před silným větrem Výstraha platí od nedělních 16:00 do pondělních 08:00. 22. února 2020   (09:33) Měl přilákat turisty, místo toho stojí v garáži. Turistický vláček nechce v Příbrami nikdo provozovat Měl přilákat turisty, místo toho stojí v garáži. Turistický vláček nechce v Příbrami nikdo provozovat Uvažovalo se o propojení Hornického muzea s památníkem Vojna. Nepodařilo se však najít způsob, jak vláček dostat mimo městský provoz 22. února 2020   (07:20) Caveman, Kryštof camp, MIG 21. Kultura v Příbrami dostává ten správný drive Caveman, Kryštof camp, MIG 21. Kultura v Příbrami dostává ten správný drive Na Nováku v létě vyroste ledový bar a zahrají Roxette a Nightwish Revival 21. února 2020   (18:41) Ve Staré Huti se staví nová mateřská škola. Původní bude zbourána Ve Staré Huti se staví nová mateřská škola. Původní bude zbourána V domě, kde je současná mateřská škola umístěna, žil nějakou dobu akademický sochař Karel Dvořák a jeho žena, významná herečka Leopolda Dostálová 21. února 2020   (16:03) Po nárazu s nákladním vozem vykolejil vlak Po nárazu s nákladním vozem vykolejil vlak Doprava Příbramsko navštíví premiér Babiš. Doprovodí ho ministr zdravotnictví i hejtmanka Příbramsko navštíví premiér Babiš. Doprovodí ho ministr zdravotnictví i hejtmanka Předseda vlády České republiky Andrej Babiš navštíví v úterý 25. února spolu s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem a v doprovodu hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové Sedlčany a Příbram. 21. února 2020   (11:38) Dostavba Junáče míří do finále. Bude bezbariérový a nabídne i hladové okno Dostavba Junáče míří do finále. Bude bezbariérový a nabídne i hladové okno Na nové fasádě se již podepsali sprejeři. 21. února 2020   (08:48)
Hauser: Pokud budeme první, kdo rally zruší, budeme slavnější, než když se tu bude pořádat Hauser: Pokud budeme první, kdo rally zruší, budeme slavnější, než když se tu bude pořádat Rally Příbram vyráží do boje s vizuálním smogem. Poradí grafička z Brna Příbram vyráží do boje s vizuálním smogem. Poradí grafička z Brna Tento týden navštíví město grafička Veronika Rút Nováková, která od vizuálního smogu úspěšně osvobodila Brno 20. února 2020   (18:22) ZŠ Březové Hory vsadila na pohybové aktivity dětí ZŠ Březové Hory vsadila na pohybové aktivity dětí Vedení školy rozhodlo navýšit tělesnou výchovu pro první stupeň na 3 hodiny týdně. 20. února 2020   (15:52) Příbram osvětlí nejrizikovější přechody pro chodce Příbram osvětlí nejrizikovější přechody pro chodce Osvětleno bude pět příbramských přechodů. Zhotovení veřejného osvětlení vyjde řádově na jeden až dva miliony korun 20. února 2020   (14:09) „Za rok tu slepici nepoznáš. Nebude na sobě mít ani peříčko,“ říká zaměstnanec slepičí farmy „Za rok tu slepici nepoznáš. Nebude na sobě mít ani peříčko,“ říká zaměstnanec slepičí farmy Podmínky chovu slepic jsou otřesné. ANO však úplný zákaz klecových chovů v Česku nepodpořilo 20. února 2020   (12:16) Ta Thuy Dung: Když mi někdo udělá křupavou kachnu se zelím, dám mu svoje srdce Ta Thuy Dung: Když mi někdo udělá křupavou kachnu se zelím, dám mu svoje srdce ROZHOVOR Známe situační plán stavby fast foodu KFC v Příbrami, na konci roku by mělo dojít k jeho otevření Známe situační plán stavby fast foodu KFC v Příbrami, na konci roku by mělo dojít k jeho otevření Fast food Příbramská teplárna zlevňuje teplo	pro domácnosti o 13% Příbramská teplárna zlevňuje teplo pro domácnosti o 13% Nově se pro odběratele ze sekundárního rozvodu sníží cena na 580,00 Kč/GJ (bez DPH), a to od 1.1.2020, tedy zpětně. 19. února 2020   (18:22) Meteorologové varují: V noci na čtvrtek se bude na silnicích tvořit náledí Meteorologové varují: V noci na čtvrtek se bude na silnicích tvořit náledí Výstraha vstoupí v platnost ve středu úderem 21. hodiny a skončí ve čtvrtek v 9 hodin. 19. února 2020   (16:41) Příbram plánuje výstavbu parkovacího domu u nádraží Příbram plánuje výstavbu parkovacího domu u nádraží Kapacita parkovacího domu má být kolem 180 míst 19. února 2020   (14:10) Policie pátrá po zloději, který okradl seniora Policie pátrá po zloději, který okradl seniora S neuvěřitelnou a nepochopitelnou drzostí okradl osmaosmdesátiletého muže, ke kterému se pod záminkou schůzky s jeho vnukem vetřel do bytu. 19. února 2020   (12:02) Zdravotní sestra: S penězi jsem každý měsíc nevyšla, začala jsem se živit svým tělem Zdravotní sestra: S penězi jsem každý měsíc nevyšla, začala jsem se živit svým tělem ROZHOVOR V Příbrami byl nalezen oběšený muž, na místo přijela kriminální policie V Příbrami byl nalezen oběšený muž, na místo přijela kriminální policie AKTUALIZOVÁNO Hasiči vyměnili proudnice za florbalové hole Hasiči vyměnili proudnice za florbalové hole Příbramští hasiči vyhráli krajský přebor ve florbalu. 18. února 2020   (20:49) V Příbrami se rozhořel spor kvůli novému ceníku parkovného V Příbrami se rozhořel spor kvůli novému ceníku parkovného Doprava Pro popáleného muže spěchal záchranářský vrtulník. K úrazu došlo při manipulaci s pyrotechnikou Pro popáleného muže spěchal záchranářský vrtulník. K úrazu došlo při manipulaci s pyrotechnikou Exploze zasáhla především obličej, došlo k popáleninám druhého stupně. 18. února 2020   (14:19) Mezi 30 nejlepších kuchařů pořadu Master Chef patří i Bára Dražanová z Příbrami Mezi 30 nejlepších kuchařů pořadu Master Chef patří i Bára Dražanová z Příbrami ROZHOVOR Recyklace elektroodpadu má nový mezičlánek. Vykradače kontejnerů Recyklace elektroodpadu má nový mezičlánek. Vykradače kontejnerů Červený kontejner v Novém Kníně je několikrát do roka vypáčen a vykraden. Mnohdy však zloději v jeho útrobách narazí na nežádoucí „zboží“ 18. února 2020   (09:19) Když psa viděla, odhodila berle a lehla si k němu na zem. Odešla šťastná a bez berlí Když psa viděla, odhodila berle a lehla si k němu na zem. Odešla šťastná a bez berlí Zajímavosti Novým radním Příbrami je Holý, nahradil Chrastinu Novým radním Příbrami je Holý, nahradil Chrastinu Novým příbramským radním se dnes stal zastupitel za ANO Jiří Holý. Nahradil dosavadního radního za ODS Svatopluka Chrastinu, který rezignoval kvůli zdravotním potížím. 17. února 2020   (21:17) Křižáky dostanou nový vnitroblok. Za více než 9 milionů korun Křižáky dostanou nový vnitroblok. Za více než 9 milionů korun Stavba začne v březnu a dotkne se celého prostranství mezi křížovými domy a přilehlými provozovnami. Po dobu realizace díla bude pohyb osob v místě stavby velmi omezen 17. února 2020   (20:01) ON-LINE: Na zastupitele čeká téměř třicet bodů k projednání ON-LINE: Na zastupitele čeká téměř třicet bodů k projednání O nejdůležitějších bodech jednání vás budeme informovat. 17. února 2020   (15:56) Životní minimum se zvýší na 3860 korun měsíčně Životní minimum se zvýší na 3860 korun měsíčně Životní minimum se od 1. dubna zvedne o 13,2 procenta. Dosáhne 3860 korun měsíčně, existenční minimum pak 2490 korun měsíčně. Po jednání vlády o tom informoval vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Návrh ministerstva práce a sociálních věcí podle něj reaguje na růst cen. 17. února 2020   (13:31) V Obecnici je možné zakoupit zvěřinu z brdských honiteb V Obecnici je možné zakoupit zvěřinu z brdských honiteb Problémy s parkováním ve Školní ulici vyřeší další parkoviště Problémy s parkováním ve Školní ulici vyřeší další parkoviště Doprava Lahve s alkoholem si uschoval do nohavic Lahve s alkoholem si uschoval do nohavic Během minulého týdne řešili policisté na Příbramsku zloděje v obchodním centru, vykradený karavan, ale i mikrospánek řidiče. 17. února 2020   (08:55) Nepřehlédněte Rybův festival v ohrožení. Ministerstvo ho letos finančně nepodpoří Rybův festival v ohrožení. Ministerstvo ho letos finančně nepodpoří Organizátorům festivalu chybí finance na honoráře umělců. S výzvou "Nechte Rybu vyplout" prosí širokou veřejnost o finanční pomoc 17. února 2020   (06:05) Záchranářský vrtulník spěchal pro motokrosaře. Při tréninku si zlomil pánev Záchranářský vrtulník spěchal pro motokrosaře. Při tréninku si zlomil pánev Vrtulník letecké záchranné služby vzlétl v neděli odpoledne do Nečína. 16. února 2020   (17:35) Studentka z Ukrajiny: Co vám závidím, je vybavení vašich škol. V porovnání s našimi je velmi moderní Studentka z Ukrajiny: Co vám závidím, je vybavení vašich škol. V porovnání s našimi je velmi moderní V rámci projektu EDISON dorazilo do Příbrami osm zahraničních stážistů. Studentům Gymnázia pod Svatou Horou přiblíží místa, kde žijí 16. února 2020   (16:43) Petrovice mají zálusk na vodu z jižních Čech Petrovice mají zálusk na vodu z jižních Čech Obce na Petrovicku zvažují napojení na dálkový přivaděč vody až z jihočeského Římova. Hydrogeologický průzkum oblasti totiž ukázal, že je nepravděpodobné, že by se v regionu našel nový zdroj pitné vody 16. února 2020   (12:49) Dvořák: Na finančním výboru se nehádáme, nýbrž diskutujeme Dvořák: Na finančním výboru se nehádáme, nýbrž diskutujeme Václav Dvořák reaguje na články ohledně odstoupení Marty Frýbertové z finančního výboru. 16. února 2020   (10:04)

Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz