16. 9. svátek má Ludmila

Redakce pribram.cz reaguje na článek starosty města: Zavařená okurka by na podzim bodla

9. září 2019   (11:06)
Redakce pribram.cz reaguje na článek starosty města: Zavařená okurka by na podzim bodla

"Letošní úroda mediálních okurek byla opravdu bohatá. Škoda, že některé z nich nelze zavařit do sklenic pro pozdější využití," uvádí v městském periodiku Jan Konvalinka


Pokud bydlíte v Příbrami, dostáváte pravidelně každý měsíc do schránky městské periodikum Kahan. Souhrn informací z kultury, hospodaření města, sportu. Čtenář zde najde jak ohlédnutí za akcemi, které již proběhly, tak za těmi, které má město v plánu. V každém Kahanu má své úvodní slovo starosta města. Úvodní sloupek zářijového čísla má název Zavařená okurka by na podzim bodla. Jan Konvalinka se tu zabývá tématem okurkové sezony. Tedy tím, co se týká nás, novinářů. Zmiňuje se o tématech, která jsme vám v době letních prázdnin přinesli. Pokud chcete znát i pohled z naší strany, čtěte dál.

Jak tedy vidí okurkovou sezónu starosta Jan Konvalinka?
Státotvorná a všeobjímající témata, jako jsou nebezpečné věšení prádla na balkonu, krmení „hitchcockovských“ holubích hejn na náměstích, třetí sekání druhé trávy, smrtonosné složení vody v kašně, radioaktivní a navrch olovnaté houby v houbařských košících, znudění teenageři konzumující drogy po kilogramech nebo fake news o navážení alpského sněhu na Nováku, se pak dostanou na titulní strany některých regionálních periodik. V tomto smyslu byla letošní úroda mediálních okurek opravdu bohatá. Škoda, že některé z nich nelze zavařit do sklenic pro pozdější využití. Takový pěkný kus šťavnatého nesmyslu by v sychravých podzimních dnech zaručeně pobavil.

Co na to redakce pribram.cz? Jak je to s tématy v okurkové sezóně?
Lhali bychom, kdybychom tvrdili, že „okurkové“ letní měsíce jsou pro novináře lehkým obdobím. Zatímco ostatní si vybírají dovolené a tráví dny se svými rodinami, nám začátkem letních prázdnin začíná maraton. Každodenní práce od rána do večera, téměř žádný volný víkend. Právě fakt, že mnoho lidí je mimo město, nám naši práci v době letních prázdnin totiž velmi komplikuje. Na vyjádření k tématu čekáme podstatně déle, než je tomu ve „všedních“ měsících. Některá témata bylo dokonce nutné přesunout až na září, protože v létě zkrátka nebylo možné sehnat kompetentní osoby, které by se k problému vyjádřily. Přesto si myslím, že jsme i letošní okurkovou sezónu velmi dobře zvládli. Bylo to vidět jak na návštěvnosti našich stránek, tak na vašich reakcích.

Snažíme se přinášet témata, která se týkají nejen Příbramanů, ale i lidí z blízkého okolí města. Náměty pečlivě vybíráme a v redakci společně diskutujeme, než je zveřejníme. Jsme rádi za každou diskusi, která se pod článkem objeví, i kdyby měla být negativní. Je to pro nás důkaz, že občané nejsou k dění ve městě lhostejní. Nejinak tomu bylo s tématy, která jsme přinesli čtenářům v době letních prázdnin, a která starosta uvádí ve svém úvodním sloupku jako nesmyslné.

Na nevzhlednost náměstí 17. listopadu (věšení prádla na balkonech a krmení holubů) upozornila jedna z obyvatelek. A je to dobře. Kdo jiný by měl na problém poukázat, než ten, kdo v místě bydlí? Přesto, že tyto problémy mohou někomu připadat jako malicherné a nedůležité, pro toho, kdo v místě bydlí, se mohou stát tématem číslo jedna.

Na vodu v kašně jsme se rozhodli poukázat v zájmu zdraví dětí, které se v kašně během tropických dní koupaly téměř každý den. Sami máme doma děti a víme, jak dokáže být nepříjemná, v lepším případě,  i „pouhá“ vyrážka. Složení vody sice není smrtonosné, ale určitě je nevhodné pro dětskou pokožku. Jedna z čtenářek přišla v komentářích s návrhem, aby město na kašnu umístilo informativní cedulku, která by mladé rodiče na tento fakt upozornila. Z našeho pohledu je to pro město velmi cenná zpětná vazba.

Tématem číslo jedna během letních prázdnin byly jednoznačně houby. Alespoň tak soudíme podle vašich reakcí na naše články o obsahu olova v houbách. V prvním článku jsme vám přinesli informaci o výzkumu serveru Ekolist.cz. Na základě vašich reakcí (převážně negativních) jsme se poté rozhodli udělat svůj vlastní malý průzkum. Ano, objevily se argumenty o tom, že houby měly být sebrány v jiných lokalitách, či že průzkum měl být komplexnější, ale věřte, že i v tomto případě jsme udělali maximum. I my chodíme do místních lesů na houby, a tak nám není lhostejné, co si domů v košících nosíme.

Každá reakce, byť třeba negativní, je pro nás cenná. A tak by to mělo být i pro představitele města. Někdy je totiž právě kritika tím, co nám umožní pohnout se z místa.

Problémem městských periodik je to, že ačkoliv je občané platí ze svých daní, přináší jim pouze jednostranný pohled na věc. My se nebojíme poukázat i na druhou stránku věci. Přirovnání k okurkám je tedy vlastně nakonec na místě. Pro někoho mohou být opravdu příliš kyselé.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: redDalší články

Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát V sobotu 14. září se v areálu zříceniny gotického hradu Vrškamýk konal pátý ročník pivoslávy 16. září 2019   (06:27) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Celodenní veselí přilákalo spoustu pocestných 15. září 2019   (17:19) Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Ve čtvrtek 29. srpna v brzkých ranních hodinách vyrazila osmičlenná skupina členů SDH Březové Hory na čtyřdenní cestu do zahraničí. Cílem bylo partnerské město Hoorn v Severním Holandsku. 15. září 2019   (14:55) Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu V nedýchatelném prostředí hořícího domu zahynuli dva psi. 15. září 2019   (12:14) Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku FK Mladá Boleslav - 1.FK Příbram 6:0 (3:0). V sobotu 14. září zavítala v 9. kole FORTUNA:LIGY Příbram do města automobilového průmyslu 15. září 2019   (11:57) Rozpadá se až 45 procent manželství.  Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? Rozpadá se až 45 procent manželství. Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? Z údajů České statistického úřadu vyplývá, že v posledních letech rozvodovost v Česku klesá 15. září 2019   (09:45) Příbram je již 60 let městem se stálou divadelní scénou Příbram je již 60 let městem se stálou divadelní scénou Divadlo, které několikrát měnilo název (Městské divadlo, Divadlo Příbram, Krajské divadlo až po současný Divadlo Antonína Dvořáka podle slavného hudebního skladatele, ne prvního ředitele), je v současnosti významnou regionální divadelní scénou. 15. září 2019   (07:42) Na autobusovém nádraží v Příbrami vyhasl lidský život, okolnosti úmrtí šetří kriminální policie Na autobusovém nádraží v Příbrami vyhasl lidský život, okolnosti úmrtí šetří kriminální policie Policisté se snažili muže zachránit. 14. září 2019   (21:50) Rodinný dům zachvátily plameny, desítky hasičů bojovaly s ohněm Rodinný dům zachvátily plameny, desítky hasičů bojovaly s ohněm Uvnitř budovy byla propanbutanová lahev, hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích. 14. září 2019   (21:17) Tři metry k životu: Hasičům blokují průjezd špatně zaparkovaná auta Tři metry k životu: Hasičům blokují průjezd špatně zaparkovaná auta Pátek třináctého byl ve znamení Dne požární bezpečnosti. Projeli jsme s hasiči příbramská sídliště. 14. září 2019   (17:57)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz