22. 11. svátek má Cecílie

Redakce pribram.cz reaguje na článek starosty města: Zavařená okurka by na podzim bodla

9. září 2019   (11:06)
Redakce pribram.cz reaguje na článek starosty města: Zavařená okurka by na podzim bodla

"Letošní úroda mediálních okurek byla opravdu bohatá. Škoda, že některé z nich nelze zavařit do sklenic pro pozdější využití," uvádí v městském periodiku Jan Konvalinka


Pokud bydlíte v Příbrami, dostáváte pravidelně každý měsíc do schránky městské periodikum Kahan. Souhrn informací z kultury, hospodaření města, sportu. Čtenář zde najde jak ohlédnutí za akcemi, které již proběhly, tak za těmi, které má město v plánu. V každém Kahanu má své úvodní slovo starosta města. Úvodní sloupek zářijového čísla má název Zavařená okurka by na podzim bodla. Jan Konvalinka se tu zabývá tématem okurkové sezony. Tedy tím, co se týká nás, novinářů. Zmiňuje se o tématech, která jsme vám v době letních prázdnin přinesli. Pokud chcete znát i pohled z naší strany, čtěte dál.

Jak tedy vidí okurkovou sezónu starosta Jan Konvalinka?
Státotvorná a všeobjímající témata, jako jsou nebezpečné věšení prádla na balkonu, krmení „hitchcockovských“ holubích hejn na náměstích, třetí sekání druhé trávy, smrtonosné složení vody v kašně, radioaktivní a navrch olovnaté houby v houbařských košících, znudění teenageři konzumující drogy po kilogramech nebo fake news o navážení alpského sněhu na Nováku, se pak dostanou na titulní strany některých regionálních periodik. V tomto smyslu byla letošní úroda mediálních okurek opravdu bohatá. Škoda, že některé z nich nelze zavařit do sklenic pro pozdější využití. Takový pěkný kus šťavnatého nesmyslu by v sychravých podzimních dnech zaručeně pobavil.

Co na to redakce pribram.cz? Jak je to s tématy v okurkové sezóně?
Lhali bychom, kdybychom tvrdili, že „okurkové“ letní měsíce jsou pro novináře lehkým obdobím. Zatímco ostatní si vybírají dovolené a tráví dny se svými rodinami, nám začátkem letních prázdnin začíná maraton. Každodenní práce od rána do večera, téměř žádný volný víkend. Právě fakt, že mnoho lidí je mimo město, nám naši práci v době letních prázdnin totiž velmi komplikuje. Na vyjádření k tématu čekáme podstatně déle, než je tomu ve „všedních“ měsících. Některá témata bylo dokonce nutné přesunout až na září, protože v létě zkrátka nebylo možné sehnat kompetentní osoby, které by se k problému vyjádřily. Přesto si myslím, že jsme i letošní okurkovou sezónu velmi dobře zvládli. Bylo to vidět jak na návštěvnosti našich stránek, tak na vašich reakcích.

Snažíme se přinášet témata, která se týkají nejen Příbramanů, ale i lidí z blízkého okolí města. Náměty pečlivě vybíráme a v redakci společně diskutujeme, než je zveřejníme. Jsme rádi za každou diskusi, která se pod článkem objeví, i kdyby měla být negativní. Je to pro nás důkaz, že občané nejsou k dění ve městě lhostejní. Nejinak tomu bylo s tématy, která jsme přinesli čtenářům v době letních prázdnin, a která starosta uvádí ve svém úvodním sloupku jako nesmyslné.

Na nevzhlednost náměstí 17. listopadu (věšení prádla na balkonech a krmení holubů) upozornila jedna z obyvatelek. A je to dobře. Kdo jiný by měl na problém poukázat, než ten, kdo v místě bydlí? Přesto, že tyto problémy mohou někomu připadat jako malicherné a nedůležité, pro toho, kdo v místě bydlí, se mohou stát tématem číslo jedna.

Na vodu v kašně jsme se rozhodli poukázat v zájmu zdraví dětí, které se v kašně během tropických dní koupaly téměř každý den. Sami máme doma děti a víme, jak dokáže být nepříjemná, v lepším případě,  i „pouhá“ vyrážka. Složení vody sice není smrtonosné, ale určitě je nevhodné pro dětskou pokožku. Jedna z čtenářek přišla v komentářích s návrhem, aby město na kašnu umístilo informativní cedulku, která by mladé rodiče na tento fakt upozornila. Z našeho pohledu je to pro město velmi cenná zpětná vazba.

Tématem číslo jedna během letních prázdnin byly jednoznačně houby. Alespoň tak soudíme podle vašich reakcí na naše články o obsahu olova v houbách. V prvním článku jsme vám přinesli informaci o výzkumu serveru Ekolist.cz. Na základě vašich reakcí (převážně negativních) jsme se poté rozhodli udělat svůj vlastní malý průzkum. Ano, objevily se argumenty o tom, že houby měly být sebrány v jiných lokalitách, či že průzkum měl být komplexnější, ale věřte, že i v tomto případě jsme udělali maximum. I my chodíme do místních lesů na houby, a tak nám není lhostejné, co si domů v košících nosíme.

Každá reakce, byť třeba negativní, je pro nás cenná. A tak by to mělo být i pro představitele města. Někdy je totiž právě kritika tím, co nám umožní pohnout se z místa.

Problémem městských periodik je to, že ačkoliv je občané platí ze svých daní, přináší jim pouze jednostranný pohled na věc. My se nebojíme poukázat i na druhou stránku věci. Přirovnání k okurkám je tedy vlastně nakonec na místě. Pro někoho mohou být opravdu příliš kyselé.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: redDalší články

Do skanzenu ve Vysokém Chlumci zbývá přenést poslední dvě stavby Do skanzenu ve Vysokém Chlumci zbývá přenést poslední dvě stavby „Nabídka, která v roce 1998 přišla, byla pro mě hozená rukavice a myslím, že ve spolupráci s kolegy se nám podařilo ji zvednout,“ říká k úspěšnému dokončování skanzenu jeho vedoucí PhDr. Lubomír Procházka, CSc. 22. listopadu 2019   (10:38) Svatá Hora byla v době komunismu pod dohledem Státní bezpečnosti Svatá Hora byla v době komunismu pod dohledem Státní bezpečnosti Tajná policie pořizovala snímky či filmové záběry účastníků bohoslužeb, kteří poté byli na pracovišti či jinak „kontaktováni“ a postiženi. 22. listopadu 2019   (08:33) Poslední trénink před Dakarem: Pilot fanouškům dovolí počmárat svůj nový kamion Poslední trénink před Dakarem: Pilot fanouškům dovolí počmárat svůj nový kamion Ručně psané zprávy se stanou zajímavým čtením pro soupeře, které bude česká posádka na dakarské trati nechávat za sebou 22. listopadu 2019   (06:04) Muž, který měl řídit na dálnici formuli, svou vinu odmítá Muž, který měl řídit na dálnici formuli, svou vinu odmítá K události došlo 8. září v odpoledních hodinách. 21. listopadu 2019   (17:42) Slavnostní zahájení adventu přinese bohatý program Slavnostní zahájení adventu přinese bohatý program Přichází pro mnohé nejkrásnější doba roku, doba Vánoc, které předchází adventní období. Advent v Příbrami bude zahájen v neděli 1. prosince na náměstí T. G. Masaryka. 21. listopadu 2019   (15:20) Ahoj, nazdar, čau: Dnes je světový den pozdravů Ahoj, nazdar, čau: Dnes je světový den pozdravů Každý člověk by měl dnes na ulici pozdravit minimálně deset neznámých lidí 21. listopadu 2019   (14:37) Noc venku: Lidé v 15 městech si dnes mohou vyzkoušet život bezdomovců Noc venku: Lidé v 15 městech si dnes mohou vyzkoušet život bezdomovců Město Příbram se do kampaně nezapojilo. V souvislosti s nastupující zimou však Centrum sociálních a zdravotních služeb vyhlásilo sbírku nepotřebného teplého oblečení pro osoby bez přístřeší 21. listopadu 2019   (12:33) Veřejně schvaloval genocidu a další zločiny proti lidskosti, teď mu hrozí až tři roky za mřížemi Veřejně schvaloval genocidu a další zločiny proti lidskosti, teď mu hrozí až tři roky za mřížemi Příbramští policisté stíhají pětačtyřicetiletého muže kvůli nenávistným příspěvkům na Facebooku. 21. listopadu 2019   (09:24) V Příbrami proběhne historicky první veřejné slyšení k rozpočtu města V Příbrami proběhne historicky první veřejné slyšení k rozpočtu města Nejdůležitějším dokumentem každého města a každé obce je rozpočet. Příbramští zastupitelé budou rozpočet na rok 2020 schvalovat při prosincovém zasedání. Samotnému schválení bude předcházet poprvé také veřejné slyšení s občany. 21. listopadu 2019   (08:58) Telefonní budky: Po novém roce jen na vesnicích Telefonní budky: Po novém roce jen na vesnicích Ke konci roku bude ukončen provoz všech veřejných telefonních automatů mimo těch, které musí povinně být v nejmenších obcích 21. listopadu 2019   (06:08)


Související články

V Příbrami proběhne historicky první veřejné slyšení k rozpočtu města Nejdůležitějším dokumentem každého města a každé obce je rozpočet. Příbramští zastupitelé budou rozpočet na rok 2020 schvalovat při prosincovém zasedání. Samotnému schválení bude předcházet poprvé také veřejné slyšení s občany. 21. listopadu 2019   (08:58) Telefonní budky: Po novém roce jen na vesnicích Ke konci roku bude ukončen provoz všech veřejných telefonních automatů mimo těch, které musí povinně být v nejmenších obcích 21. listopadu 2019   (06:08) Díky vám! Přestože říci slovo „díky“ by mělo být běžnou součástí života, často si neuvědomujeme, že právě toto slovo používáme velmi málo. Mnohdy naopak řadu situací bereme jako běžnou věc a slovy díků skutečně šetříme. Z tohoto důvodu se město v letošním roce rozhodlo poděkovat za nás všechny. 20. listopadu 2019   (20:08) Středočeský kraj nadále přijímá žádosti do 3. výzvy kotlíkových dotací Středočeský kraj opět vyzývá obyvatele kraje, aby podávali své žádosti do 3. výzvy kotlíkových dotací. Program „Výměna zdrojů tepla na pevná paliva v rodinných domech ve Středočeském kraji 2019–2023“ byl vyhlášen letos na začátku měsíce května. 20. listopadu 2019   (17:08) Participativní rozpočet jde do třetího ročníku se změnami Již dvakrát město Příbram umožnilo občanům rozhodovat v rámci participativního rozpočtu o tom, jak se proinvestuje část městských prostředků. Dvakrát se rozhodovalo o částce milion korun, v příštím roce dojde ke změnám. 19. listopadu 2019   (16:28)

Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz