Ráno na ledu, večer na blátě. Bílé Vánoce opět nebudou
23. prosince 2021 (08:45)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Ještě o víkendu meteorologové předpokládali, že na Štědrý den bude sněžit.
V Česku zažijí bílé Vánoce jen lidé na horách, meteorologové ale i tam očekávají oblevu. Do Česka dorazí na Štědrý den oteplení, odpoledne mohou teploty vystoupat až k deseti stupňům Celsia. Během dne bude také pršet a foukat vítr. Ráno se ale ještě může tvořit ledovka. Zaprší i na Boží hod a na Štěpána. Vyplývá to z aktuální předpovědi počasí a vyjádření Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na facebooku.
"Ráno na ledu, večer na blátě. Veškeré předpoklady potvrzují, že ani letos se bílých Vánoc s výjimkou hor nedočkáme. Za teplou frontou, která začne přecházet přes naše území k východu v noci na pátek, dorazí velmi teplý vzduch od jihozápadu," uvedli meteorologové. Od jihozápadu bude v noci nejdříve sněžit, později pršet na promrzlou zem, a bude se tak vytvářet nebezpečná ledovka.
Kombinace vysokých teplot, dešťových srážek a teplého větru bude podle meteorologů příčinou výrazné oblevy i na horách. Sníh bude odtávat nejrychleji na Šumavě. "I přes výrazný úbytek sněhu, předpokládáme, že se udrží. Severní hory budou oblevou postiženy také, ale v menším měřítku. Večer v nejvyšších polohách bude dokonce sněžit," uvedl ČHMÚ.
Severní hory a nejvyšší polohy Šumavy tak letos podle meteorologů zůstanou jedinými místy, kde budou moci lidé prožít kouzlo bílého Štědrého večera.
Občasný déšť očekávají meteorologové i o víkendu, sněžit by mělo na Boží hod na severu nad 400 metry, na jihu nad 1000 metry. V neděli na Štěpána bude hranice sněžení od jihozápadu zase postupně stoupat.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Zítra to vypukne: Jiráskovy sady se uzavřou kvůli výměně vodovodu a kanalizace
Příbram čeká dopravně velmi nepříjemný duben. Od 1. dubna se kvůli výměně vodovodu a …
DOPRAVA
V křižovatce na Skalce se střetly dva osobáky
Na silnici I/18 u obce Drásov se v úterý 31. března po 15. hodině srazily dva osobní …
DOPRAVA
Příbram zapojí vězně do údržby města. Do ulic vyjdou už letos
Město Příbram navazuje spolupráci s příbramskou věznicí a letos poprvé zapojí vězně do …
AKTUÁLNĚ
MUDr. Bartášek: Laparoskopie a robotická chirurgie mění pravidla hry
Moderní medicína jde neustále kupředu a chirurgické zákroky dnes už zdaleka …
ROZHOVOR
Na silnici I/18 se tvořily kolony kvůli srážce tří vozidel
V úterý dopoledne se stala nehoda také na silnici I/18 v Příbrami.
AKTUÁLNĚ
Dvě nehody během dvou hodin: Dítě skončilo v nemocnici, druhá bouračka bez zranění
Rušné ráno zažily v úterý 31. března záchranné složky na Příbramsku. Během necelých …
AKTUÁLNĚ
Konec džungle u kulturáku. Jalovce mizí, místo čeká velká proměna
Před kulturním domem, který je centrem příbramského společenského života – od plesů …
VIDEO
Afghánistán zblízka: přednáška o misích OSN v Příbrami
Na Škaredou středu 1. dubna se v Příbrami uskuteční přednáška, která nabídne odborný i …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Pozor řidiči! Tento týden vás policie může nachytat na několika místech při měření rychlosti
Od pondělí 30. března do neděle 5. dubna bude policie měřit rychlost na několika …
AKTUÁLNĚ
Legendární běh Rožmitál – Březnice se po roce vrací. Letos už 68. ročník!
Milovníci běhu by měli zbystřit. Už v neděli 5. dubna se uskuteční 68. ročník …
SPORT




