11. 6. svátek má Bruno

Raketový nárůst koronaviru. V úterý přibylo 1108 nakažených, reprodukční číslo vzrostlo na 1,33

6. října 2021   (08:49)
Raketový nárůst koronaviru. V úterý přibylo 1108 nakažených, reprodukční číslo vzrostlo na 1,33
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Je to nejvyšší nárůst od 18. května, tehdy testy potvrdily přes tisíc nakažených naposledy.


V Česku přesáhl denní počet nových případů koronaviru tisícovku, v úterý laboratoře odhalily 1108 nakažených. Je to nejvyšší nárůst od 18. května, tehdy testy potvrdily přes tisíc nakažených naposledy. Reprodukční číslo udávající počet nakažených od jednoho pozitivně testovaného mírně vzrostlo na 1,33 z předchozích 1,31. Nadále se zvyšuje i tzv. incidenční číslo, tedy počet případů nákazy na 100.000 obyvatel za sedm dní, které je pro stát podkladem pro zavádění protiepidemických opatření. K dnešku stouplo na 49 z předchozích 43 případů. V nemocnicích bylo v úterý 267 pacientů s covidem-19, podle aktualizovaných dat ministerstva zdravotnictví asi o desítku méně než v úterý, ale zhruba o 40 víc než před týdnem.

Počet nově potvrzených případů koronaviru víceméně roste od konce prázdnin. Podle predikcí Ústavu zdravotnických informací a statistiky může být na konci října při podobné rychlosti šíření epidemie kolem 2000 nových případů prokázané nákazy koronavirem denně. Zůstanou proto stávající protiepidemická opatření, neplánuje jejich zpřísnění ani rozvolnění.
Proti loňskému podzimu jsou počty nově nakažených i hospitalizovaných výrazně nižší. Před rokem přibývalo na začátku října kolem 3000 případů denně a v nemocnicích bylo najednou kolem 1500 lidí s onemocněním covid-19.

Od začátku epidemie, která v Česku začala loni na jaře, se koronavirus prokázal u 1,696 milionu lidí. Většina se uzdravila, 30.485 nakažených zemřelo.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Barokní pec na Řimbabě bude jedním z hitů Hornických slavností. Nejvoňavější program Příbramských slavností Barokní pec na Řimbabě bude jedním z hitů Hornických slavností. Nejvoňavější program Příbramských slavností Ve Vysoké Peci na dole Řimbaba stojí stavba, která nemá v regionu obdoby. Replika … KULTURA Dobříšské náměstí ožije hudbou i zábavou pro celou rodinu zdarma Dobříšské náměstí ožije hudbou i zábavou pro celou rodinu zdarma Dobříš se v polovině června promění v místo plné vůní, chutí, hudby a setkávání. … DOBŘÍŠ Ztracený poklad i středověká vesnice. Hornické muzeum chystá dvě velké lákadla Ztracený poklad i středověká vesnice. Hornické muzeum chystá dvě velké lákadla Hornické muzeum Příbram připravilo pro návštěvníky hned dvě zajímavé akce, které … ZAJÍMAVOSTI Hornické slavnosti změní dopravu v Příbrami. Na řidiče čekají uzavírky, MHD bude zdarma Hornické slavnosti změní dopravu v Příbrami. Na řidiče čekají uzavírky, MHD bude zdarma V rámci hornických slavností, které v Příbrami začínají už tento pátek 12. června a … AKTUÁLNĚ Obce mohou získat miliony na školy. Kraj připravil dotace za 85 milionů Obce mohou získat miliony na školy. Kraj připravil dotace za 85 milionů Středočeský kraj vypíše dotace na obnovu základních škol a navyšování jejich kapacity. … Na sdíleném kole přes Brdy až do Příbrami. Experiment, který má otevřít debatu Na sdíleném kole přes Brdy až do Příbrami. Experiment, který má otevřít debatu Sedm členů spolku Příbram zdola se vydalo na neobvyklou cestu: na sdílených kolech … Motel Halda v Dubenci: Brutalistická ikona, filmová hvězda i symbol „západu“ na Příbramsku Motel Halda v Dubenci: Brutalistická ikona, filmová hvězda i symbol „západu“ na Příbramsku Jen málokterá stavba na Příbramsku má tak fascinující příběh jako Motel Halda v … ZAJÍMAVOSTI Má příbramská hornická píseň jiný příběh? Historický výzkum naznačuje, že ano Má příbramská hornická píseň jiný příběh? Historický výzkum naznačuje, že ano Píseň Hluboký náš důl patří k současným nejznámějším motivům příbramské hornické … AKTUÁLNĚ Příbramskem projede cyklistický závod ve stylu Tour de France. Řidiče čekají uzavírky Příbramskem projede cyklistický závod ve stylu Tour de France. Řidiče čekají uzavírky Silnice na Příbramsku ovládnou v sobotu 20. června tisíce cyklistů. Regionem totiž … SPORT
Kraj podpoří příbramské divadlo milionem korun Kraj podpoří příbramské divadlo milionem korun Středočeští zastupitelé schválili přidělení mimořádných dotací pro scény v Kladně, … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz