7. 12. svátek má Ambrož

Rádi čtete a soutěžíte? Zkuste letos knižní výzvu

23. února 2021   (14:11)
Rádi čtete a soutěžíte? Zkuste letos knižní výzvu
foto: pribram.cz

Knihovna Jana Drdy Příbram vyhlásila nové kolo celoroční čtenářské soutěže pro děti a dospělé.


Pro dětské a dospělé čtenáře připravila příbramská Knihovna Jana Drdy druhý ročník Knižní výzvy – celoroční soutěže, jejímž cílem je přečíst knihy na zadané téma. Témat je celkem deset (jejich výčet připojujeme na konci tohoto textu). Dospělí musí zvládnout všechna témata, děti alespoň polovinu.
 

„Knižní výzva je úplně pro každého, kdo má zájem soutěžit, objevovat nové knihy a má rád výzvy,“ zve knihovna čtenáře. Zájemci si vyzvednou letáček v odděleních knihovny na náměstí T. G. Masaryka nebo v dalších pobočkách, případně stačí napsat na e-mail pujcovna@kjd.pb.cz a dostanou jej v elektronické podobě.
 
„Do výzvy na rok 2021 se dají použít pouze ty knihy, které jste přečetli právě v roce 2021. Nelze vypisovat knihy, které byly přečteny v roce 2020 a dříve,“ upozorňuje na pravidla knihovna. Seznam doporučených knih najdou čtenáři v půjčovnách Knihovny Jana Drdy, s výběrem pomohou také knihovnice.
 
„Po přečtení a vyplnění všech knih, jména, příjmení, čísla čtenářského průkazu a věku odevzdáte letáček na jakémkoliv oddělení nebo pobočce knihovny. Po zkontrolování témat budete zařazeni do slosování o ceny,“ přibližuje knihovna finále. Knižní výzva trvá po celý rok, odevzdat vyplněný leták bude možné ještě během první poloviny ledna 2022.
 

Výhry obdrží celkem deset vylosovaných soutěžících (pět do 15 let a pět nad 15 let). „Čte se“ o USB flash disky do počítače, knihy, knižní záložky a další ceny.
 
Témata Knižní výzvy 2021:
Kniha, jejíž slova v názvu začínají na stejné písmeno.
Kniha, ve které je hlavní postavou žák, student nebo učeň.
Kniha, kterou vám doporučil jiný čtenář nebo čtenářka z Knihovny Jana Drdy.
Kniha, ve které se vyskytuje mapa.
Kniha autora, který je narozen ve stejném znamení zvěrokruhu jako vy.
Kniha se záložkou lacetkou (látková záložka v knize).
Kniha odehrávající se na dovolené či o prázdninách.
Kniha vyprávěná ze dvou a více pohledů.
Kniha, na jejíž obálce je vyobrazeno jídlo.
Kniha, v níž některá z postav nosí brýle.
 
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Středočeský kraj by uvítal shodu odborníků na vánočním volnu ve školách Středočeský kraj by uvítal shodu odborníků na vánočním volnu ve školách Například školy v Příbrami zatím ředitelská volna nevyhlásily, procento nakažených … Starosta: Město příští rok získá 994 milionů a utratí 1,143 miliardy Starosta: Město příští rok získá 994 milionů a utratí 1,143 miliardy Starosta Příbrami Jan Konvalinka se ohlíží za včerejším jednání zastupitelstva. V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta Při průměrné spotřebě 90 litrů na osobu a den zaplatí příští rok tříčlenná domácnost … Policisté pátrají po řidiči, který u Hluboše způsobil dopravní nehodu Policisté pátrají po řidiči, který u Hluboše způsobil dopravní nehodu K události došlo 20. listopadu v ranních hodinách. Příbramské divadlo uvede známou hudební komedii Limonádový Joe Příbramské divadlo uvede známou hudební komedii Limonádový Joe Slavnou parodii na westerny se souborem nastudoval Milan Schejbal, v hlavních rolích … Zastupitelé Příbrami schválili záměr prodeje pozemku u archivu pro stavbu bytů Zastupitelé Příbrami schválili záměr prodeje pozemku u archivu pro stavbu bytů Podmínky prodeje vedení radnice ještě upřesní a znovu předloží zastupitelstvu. Příbram bude letos opět hospodařit se schodkovým rozpočtem Příbram bude letos opět hospodařit se schodkovým rozpočtem Návrh rozpočtu dnes schválili zastupitelé. O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové Podle meteorologů nás pravděpodobně čekají opět Vánoce na blátě. ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami Nejdůležitějším bodem bude návrh rozpočtu na příští rok.
Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Trojici pachatelů zaznamenala kamera. Městská policie žádá veřejnost o pomoc při …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz