vývoj COVID-19
26. 2. 2021
Bohostice 1
Bohutín 14
Borotice 6
Bratkovice 1
Březnice 57
Buková u Pb 1
Bukovany 7
Čenkov 5
Cetyně 1
Chotilsko 3
Chrást 1
Chraštice 1
Čím 2
Dlouhá Lhota 6
Dobříš 111
Dolní Hbity 9
Drahenice 2
Drahlín 8
Drásov 3
Drevníky 3
Drhovy 6
Dubenec 1
Dublovice 10
Dubno 9
Háje 13
Hluboš 10
Hlubyně 1
Horčápsko 2
Hřiměždice 5
Hudčice 7
Hvožďany 10
Jablonná 11
Jesenice 5
Jince 31
Kamýk n. V. 18
Klučenice 6
Kňovice 4
Kosova H. 14
Krásná H. 7
Křepenice 2
Křešín 1
Láz 5
Lazsko 3
Lešetice 1
Lhota u Pb 4
M. Hraštice 16
Milešov 8
Milín 24
Modřovice 1
Mokrovraty 22
Nalžovice 15
Narysov 7
Nechvalice 8
Nečín 8
Nedrahovice 2
Nová Ves p. P. 17
Nové Dvory 2
Nový Knín 33
Obecnice 30
Obořiště 6
Ohrazenice 3
Osečany 6
Ostrov 3
Ouběnice 4
Pečice 9
Petrovice 13
Pičín 6
Počepice 5
Podlesí 16
Příbram 475
Prosen. L. 20
Řadíč 3
Rosovice 8
Rožmitál p. T. 28
Rybníky 3
Sádek 4
Sedlčany 72
Sedlec-Prč. 32
Sedlice 3
Smolotely 1
Solenice 7
Stará Huť 21
Štětkovice 1
Suchodol 1
Svaté Pole 10
Svatý Jan 3
Svojšice 3
Tochovice 4
Třebsko 8
Trhové Dušníky 2
Tušovice 4
Velká Lečice 2
Věšín 8
Višňová 12
Volenice 8
Voznice 8
Vrančice 4
Vranovice 2
Vševily 1
Vys. Chlumec 11
Vysoká u Příbramě 2
Zalužany 3
Zbenice 2
Zduchovice 8
Rádi čtete a soutěžíte? Zkuste letos knižní výzvu

23. února 2021   (14:11)
Rádi čtete a soutěžíte? Zkuste letos knižní výzvu

Knihovna Jana Drdy Příbram vyhlásila nové kolo celoroční čtenářské soutěže pro děti a dospělé.


Pro dětské a dospělé čtenáře připravila příbramská Knihovna Jana Drdy druhý ročník Knižní výzvy – celoroční soutěže, jejímž cílem je přečíst knihy na zadané téma. Témat je celkem deset (jejich výčet připojujeme na konci tohoto textu). Dospělí musí zvládnout všechna témata, děti alespoň polovinu.
 

„Knižní výzva je úplně pro každého, kdo má zájem soutěžit, objevovat nové knihy a má rád výzvy,“ zve knihovna čtenáře. Zájemci si vyzvednou letáček v odděleních knihovny na náměstí T. G. Masaryka nebo v dalších pobočkách, případně stačí napsat na e-mail pujcovna@kjd.pb.cz a dostanou jej v elektronické podobě.
 
„Do výzvy na rok 2021 se dají použít pouze ty knihy, které jste přečetli právě v roce 2021. Nelze vypisovat knihy, které byly přečteny v roce 2020 a dříve,“ upozorňuje na pravidla knihovna. Seznam doporučených knih najdou čtenáři v půjčovnách Knihovny Jana Drdy, s výběrem pomohou také knihovnice.
 
„Po přečtení a vyplnění všech knih, jména, příjmení, čísla čtenářského průkazu a věku odevzdáte letáček na jakémkoliv oddělení nebo pobočce knihovny. Po zkontrolování témat budete zařazeni do slosování o ceny,“ přibližuje knihovna finále. Knižní výzva trvá po celý rok, odevzdat vyplněný leták bude možné ještě během první poloviny ledna 2022.
 

Výhry obdrží celkem deset vylosovaných soutěžících (pět do 15 let a pět nad 15 let). „Čte se“ o USB flash disky do počítače, knihy, knižní záložky a další ceny.
 
Témata Knižní výzvy 2021:
Kniha, jejíž slova v názvu začínají na stejné písmeno.
Kniha, ve které je hlavní postavou žák, student nebo učeň.
Kniha, kterou vám doporučil jiný čtenář nebo čtenářka z Knihovny Jana Drdy.
Kniha, ve které se vyskytuje mapa.
Kniha autora, který je narozen ve stejném znamení zvěrokruhu jako vy.
Kniha se záložkou lacetkou (látková záložka v knize).
Kniha odehrávající se na dovolené či o prázdninách.
Kniha vyprávěná ze dvou a více pohledů.
Kniha, na jejíž obálce je vyobrazeno jídlo.
Kniha, v níž některá z postav nosí brýle.
 
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: ilustr_Pixabay

autor: Magdalena Rezková

Další články

Dodržování restrikcí pohlídá 30.000 policistů, vojáků a celníků. Benevolentní budou jen krátce Dodržování restrikcí pohlídá 30.000 policistů, vojáků a celníků. Benevolentní budou jen krátce Policie bude dodržování zpřísněných vládních opatření o omezení pohybu, zakrývání úst … Janeček: Pokud se nezavře výroba, nebudeme dodržovat opatření Janeček: Pokud se nezavře výroba, nebudeme dodržovat opatření Například pivovar Malý Janek v Jincích na Příbramsku bude pro lidi dále vařit, zájemci … Starosta: I když náš pohár trpělivosti možná přetéká, tak musíme následující období přetrpět Starosta: I když náš pohár trpělivosti možná přetéká, tak musíme následující období přetrpět Starosta Příbrami Jan Konvalinka reaguje na vyhlášení lockdownu. Paliva ve Středočeském kraji od minulého týdne opět zdražila Paliva ve Středočeském kraji od minulého týdne opět zdražila Na Příbramsku nakoupíte litr Naturalu 95 v průměru za 29,07 Kč, naftu pak za 28,06 … Příbram chce zlepšit parkování pro návštěvníky CHKO Brdy Příbram chce zlepšit parkování pro návštěvníky CHKO Brdy Brdy se těší velké oblibě turistů, v době pandemie se návštěvnost ještě … Přehledně: Jak se od pondělí zpřísní opatření Přehledně: Jak se od pondělí zpřísní opatření Opatření mají platit tři týdny, tedy do 21. března. Autoservisy fungovat můžou, zákazníci ale nesmí dovnitř Autoservisy fungovat můžou, zákazníci ale nesmí dovnitř Kontakt se zákazníkem musí být zcela omezen pouze na předání vozidla ve venkovních … Do Sněmovny bude za TOP 09 kandidovat příbramský zastupitel Marek Školoud Do Sněmovny bude za TOP 09 kandidovat příbramský zastupitel Marek Školoud V koalici SPOLU jsme připraveni dostat naši zem z krize zdravotní i ekonomické. … Úklid v ulicích, kácení stromů, opravy výtluků. Město se chystá na jaro Úklid v ulicích, kácení stromů, opravy výtluků. Město se chystá na jaro S přicházejícím teplým počasím začíná předjarní údržba ulic a zeleně, obnova dětských …
Březen odstartuje sérií teplých dní, víkend ale bude opět studený Březen odstartuje sérií teplých dní, víkend ale bude opět studený Srážkově bude letošní březen nanejvýš průměrný, možná i mírně sušší.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz