Řada škol ve středních Čechách si na prázdniny naplánovala opravy
19. července 2023 (12:49)
Řada škol ve středních Čechách si na letní prázdniny naplánovala opravy, které by se za normálního provozu daly zvládnout jen obtížně. Například v Příbrami dělníci opraví střechy, hygienická zařízení, topení či podlahy, dohromady jde o investice za desítky milionů korun. Do oprav se pustily také školy v Kutné Hoře nebo Mělníku.
V Příbrami jsou nákladné hlavně rekonstrukce střech, například na budově waldorfské školy vyjde oprava na devět milionů korun a na Mateřské škole Jana Drdy na více než pět milionů korun. Město také investuje tři miliony do opravy podlah v aule základní školy v Jiráskových sadech, 1,7 milionu Kč do výměny kotlů v Mateřské škole 28. října nebo 1,4 milionu Kč do oplocení zahrady ve školce Pohádka. "Všechny rekonstrukce kromě opravy střech mají být dokončeny do začátku školního roku," uvedl první místostarosta Vladimír Karpíšek (za ANO).
Miliony korun si na letní opravy připravila také Kutná Hora, pracovat se bude například na opravě stoupaček a toalet v Základní škole Kamenná stezka. Rekonstrukce si podle starosty Lukáše Seiferta (ODS) vyžádá 5,2 milionu korun a v příštím roce bude město investovat stejnou částku do stoupaček ve druhé části budovy. V Základní škole T. G. Masaryka jsou naplánované práce na novém odvodnění, které vyjdou na 600.000 korun.
Další projekt má nachystaný Základní škola Žižkov, která chce vybudovat zahradu s venkovní učebnou. "Máme v plánu také nezbytné investice do školních jídelen, abychom byli schopni zajistit jejich provoz. Bude se tam připravovat větší investice přesahující deset milionů, ale začneme až někdy v zimě nebo po zimě," řekl Seifert. V budoucnu chce Kutná Hora vybudovat nová hřiště u mateřských škol. Náklady by měla pokrýt dotace, kterou město očekává na podzim.
Také Mělník letos opraví několik základních škol a většina prací je i tam naplánovaná na léto. Prostory pro setkávání žáků přibudou například v Základní škole v Pražské ulici a také na dvorku vily Karoly, kde působí základní umělecká škola. Ve škole v Pražské ulici vznikne atrium přibližně za šest milionů korun. Jeho součástí bude pódium určené pro prezentace a představení, k variantám prvků v atriu se vyjadřovali také žáci. Náklady na prostor pro setkávání žáků a jejich práci na dvorku vily Karoly budou téměř 600.000 korun. V dalších mělnických školách nechá město například opravit fasádu, okna nebo toalety.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Středočeský kraj přispěje školám na opravy střechy, podlah nebo nákupy tabulí
•Žáci příbramské Waldorfské školy vycestovali na pracovní stáže do Budapešti
•Prim v mládežnickém tenise hraje Dobříš. Smíšené družstvo dorostu TC Vitality Březnice vyhrálo III. třídu Středočeského kraje
Další články
Galavečer sportu v Příbrami: Kdo se stal nejlepším sportovcem roku 2025?
Ve čtvrtek 19. března večer se v příbramské divadle koná dlouho očekávaný Galavečer …
ON-LINE PŘENOS
Který městský problém si podle vás zaslouží „černého Petra“?
Příbram funguje dál svým běžným rytmem, ale řada problémů zůstává otevřená. Na přání …
ANKETA
Řidič při couvání porazil ženu v Příbrami
Ve čtvrtek 19. března odpoledne vyjížděli záchranáři k nahlášené nehodě se …
AKTUÁLNĚ
Ceny benzinu a nafty jdou stále nahoru. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu a u značky Prim
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 38,50 Kč do 40,90 …
AKTUÁLNĚ
Policie hledá jedenapadesátiletou ženu
Příbramští kriminalisté vyhlásili pátrání po 51leté ženě, která bydlí v chráněném …
FOTO
Baník zná soupeře pro čtvrtfinále: Čeká ho derby a start série v pátek
Sezona jde do svého vrcholu a HC Baník Příbram má za sebou úspěšné osmifinále, ve …
SPORT
Farmářské trhy se vrací do Příbrami. Sezona startuje už tuto sobotu
Oblíbené farmářské trhy jsou zpět. Sezona 2026 odstartuje už tuto sobotu 21. března na …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Radek Galaš: „True crime je trend. Ale nesmí z nás dělat fanoušky vrahů.“
Mgr. Radek Galaš, ředitel Muzea Policie České republiky, působí jako člověk, který se …
ROZHOVOR
Pro psy smrtelný virus se šíří mezi divokými prasaty. První případy už jsou blízko Příbramska
Státní veterinární správa (SVS) spolu s Českomoravskou mysliveckou jednotou varují …
AKTUÁLNĚ
Čtvrtfinále play off? Město může připravit HC Baník o domácí výhodu
HC Baník Příbram stojí před vrcholem sezony – prvním zápasem čtvrtfinále play off, …
SPORT





