Žáci příbramské Waldorfské školy vycestovali na pracovní stáže do Budapešti
10. července 2023 (14:12)
foto: Waldorfská škola Příbram
Do Maďarska odjeli žáci učebních oborů školy a kombinovaného lycea. Kromě pracovních povinností měli zúčastnění také příležitost poznat hlavní město.
V letošním školním roce dostali žáci středního stupně Waldorfské školy Příbram zajímavou příležitost zúčastnit se vzdělávacího a pracovního programu s názvem Inovace učebních oborů III. Projekt pro 19 žáků a 2 doprovázející pedagogy se uskutečnil od 25. června do 8. července. Do Budapešti vyjeli učni oborů umělecký kovář, umělecký truhlář a reprodukční grafik a žáci kombinovaného lycea.
„Každý z nás docházel ve všedních dnech na pracovní stáže. Žáci kombinovaného lycea pracovali jako asistenti pedagoga v anglicko-maďarské školce. Truhláři, kováři a grafici byli zařazeni ve výrobních firmách podle svého oboru. Všichni jsme měli šanci vyzkoušet si a poznat práci v zemi s odlišným jazykem a zároveň i vylepšit naši angličtinu,“ popisují zkušenost žáci středního stupně Waldorfské školy Příbram.
Ubytování nedaleko centra bylo přínosem pro poznávání maďarské metropole, na které měli mladí lidé dostatek času po práci a o víkendech. „Zajímali jsme se o kulturní život ve městě a hovořili s řadou místních obyvatel. Lidé kolem nás byli milí – jak organizátoři, tak kolegové v práci. Organizátoři projektu s námi udržovali po celou dobu kontakt a mohli jsme se na ně kdykoli obrátit s dotazy či drobnými nesnázemi,“ dodávají žáci.
Veškeré náklady akce byly hrazeny z dotace evropského programu Erasmus+. Zúčastnění obdrželi také kapesné ve výši 50 euro na osobu.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Waldorfská škola Příbram
autor: Magdalena Rezková
Související
•Prim v mládežnickém tenise hraje Dobříš. Smíšené družstvo dorostu TC Vitality Březnice vyhrálo III. třídu Středočeského kraje
•Středočeské střední školy mají přes 1700 volných míst, hlavně nematuritních
•Středočeský kraj rozdělí speciálním ZŠ osm milionů korun na inovace ve výuce
Další články
Mazutová výtopna na Rynečku čeká na nový osud. Město zvažuje demolici i bytovou výstavbu
Bývalá mazutová výtopna na Rynečku je jedním z největších brownfieldů v Příbrami. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Dvojitý šok v Oktagonu. Pudilová i její partner Fleury padli — láska drží, klec ne.
Tvrdý večer pro zamilovanou dvojici z MMA světa. Příbramská Lucie Pudilová nastoupila …
SPORT
Banán v kávě? Nový trend z Koreje dobývá kavárny. Ochutnali byste ho?
Zapomeňte na cukr nebo karamelový sirup. Sociální sítě v posledních měsících zaplavuje …
ZAJÍMAVOSTI
Obří sumec z Orlíku má nový domov, v akváriu u zámku obdivují 160centimetrového dravce
Sladkovodní expozice nedaleko zámku Orlík nad Vltavou láká na novou atrakci v podobě …
AKTUÁLNĚ
V červenci zemřel na středočeských silnicích jeden člověk, loni jedenáct
V červenci zemřel při dopravních nehodách na silnicích ve Středočeském kraji jeden …
DOPRAVA
Nejdražší chyba při prodeji domu? Uděláte ji dřív, než zveřejníte první inzerát
Co nám říkají klienti...
„Podíval jsem se na podobné domy na internetu a cenu jsem …
PR
Kvalitu vody v části přírodních koupališť v Česku zhoršily sinice
S narůstajícími teplotami se v části přírodních koupališť v Česku zhoršila kvalita …
AKTUÁLNĚ
Zralé léto v Brdech voní vřesovým nektarem
Když se léto přehoupne do své druhé poloviny, bývá les krásně barevný. Tedy pokud není …
POZNÁVÁME BRDY
Moderní technika zůstala "v garáži": Při požáru pole u Milína musel zasahovat nezmar Tatra 148
K požáru strniště na poli u obce Milín vyjížděly dnes odpoledne profesionální i …
AKTUALIZOVÁNO
Češi mění pláže za hory. Nový trend „coolcation“ dobývá Evropu
Zatímco ještě před několika lety byly hlavním cílem letních dovolených pláže u …
LIFESTYLE




