25. 8. svátek má Radim

"Vše děláme upřímně, na pódiu chrlíme maximum energie," říká kapela Anthems

ROZHOVOR
28. dubna 2019   (11:12)
"Vše děláme upřímně, na pódiu chrlíme maximum energie," říká kapela Anthems

Hudební skupina Anthems se rozhovořila o začátcích kapely a jejím aktuálním nasazení.


Metalová kapela Anthems se začíná prosazovat i na mezinárodním poli. Většinu jejích členů tvoří kluci z Příbramska. Jaké byly začátky této kapely a co je jejich cílem do budoucna, nám prozradili v následujícím rozhovoru.

Skupina byla založena v roce 2015, co vedlo k jejímu vzniku?

Každý z nás má poměrně dlouhou hudební minulost na poli tvrdší hudby. Ne všechna uskupení však byla úspěšná, některá se rozpadla, na některá prostě nebyl čas. K založení vedlo jednoduše to, že chceme dělat tvrdou, melodickou hudbu, být úspěšní a prezentovat se, co možná nejvyšší kvalitou. Dalo se tedy dohromady pět lidí se společným cílem, které táhne láska k hudbě.

Můžete stručně představit jednotlivé členy kapely?

Pavel Hrubý je tvůrcem většiny textů, kytarových riffů a melodických linek jeho čistých vokálů. Matěj Kludský je druhý hlavní vokál starající se o mohutné growly a zařezávající screamy. Tomáš Blažek je vůdcem bicí rytmické sekce. Filip Konvalinka se stará o doplňující čistý vokál a kytarovou tvorbu, převážně sólovou. Libor Hřebík se pevně drží rytmické sekce a vše podmazává basovými tóny.

Kolik alb máte momentálně za sebou?

Krátce po založení kapely jsme nahráli a vydali EP o 4 skladbách “The Moment of Sunrise,” o dva roky později 11 trackové LP “Consciousness.” Nyní pracujeme na dalším EP, které bychom rádi vydali koncem tohoto roku, ale to nechci předbíhat.

Označujete se jako new wave metalcorová kapela. Co se skrývá pod označením „new wave“ ve vašem případě?

Naše skladby jsou v rámci metalu poněkud žánrově rozmanité, bylo tedy opravdu těžké hodit to všechno do jednoho či dvou pytlů a označkovat. Proto jsme si vymysleli svojí “novou vlnu.” Nově se nám zalíbilo označení, které vyplynulo ze zážitků spojených s blížícím se závěrem New Horizons Tour. Vše děláme upřímně, na pódiu chrlíme maximum energie, na nic si nehrajeme a prostě to milujeme… tak zaznělo poprvé “Heart Core.”

Metalová kapela Anthems se začíná prosazovat i …
Jak vznikl název Anthems?

Původně jsme spíše hledali nějaké hezké slovo či sousloví, které bude znít dobře a bude snadno zapamatovatelné. Z několika možností jsme nakonec jednohlasně vybrali “Anthems.” Tento název také úzce koresponduje s tématikou textů Pavla Hrubého, které odráží zejména jeho osobní zkušenosti a vnitřní prožitky. Naše písně lze tedy z určitého hlediska vnímat jako takové „životní hymny.“

Vaše aktuální turné je poměrně obsáhlé. Dostáváte se díky své tvorbě i za hranice naší republiky?
Ano, párkrát jsme zajeli i mimo naši domovinu. S běloruskou kapelou Weesp jsme vystoupili v krásném polském městě Kraków.  V rámci Homeland Divided Tour jsme se spřízněnými Silent Generation navštívili Slovensko. Tento rok jsme na slovenské bratry taktéž nezapomněli a zapařili v Bratislavě a Banské Bystrici – společně se Secrets of Separation právě v rámci New Horizons tour 2019. Jsme pracovití a v následujících měsících se chceme na zahraniční booking rozhodně orientovat více.

Čím se kapela inspiruje při nové tvorbě písní? Které kapely jsou pro vás velkými vzory?
O vzorech moc mluvit neumíme, každý posloucháme spousty různé muziky napříč žánry a všechno nás nějakým způsobem ovlivňuje. Při tvorbě písní je pro nás důležité, aby nešlo o nic účelově vykonstruovaného, ale aby vše vycházelo upřímně a od srdce. Tak si myslíme, že to má největší smysl.
 
Máte za sebou také vystoupení s některými známějšími kapelami v žánru, například jako předskokani?
Ano, jsme strašně rádi, že jsme měli příležitost vystoupit po boku některých kapel, které máme již delší dobu v oblibě. Patří mezi ně například “Our Hollow, Our Home” na Melodce, “Ektomorf” ve Spáleném Poříčí, nebo české zastávky v rámci Evropské tour kapely “Silent Planet.”

Co chystáte v nejbližší době?
Aktuálně pracujeme na live videoklipu pro náš nový singl, jenž otevíral každou naší show na New Horizons Tour. Připravujeme se na letní festivaly a do konce roku máme v plánu hlavně tvořit nové písně. Následně vydat již zmíněné EP. A samozřejmě koncertovat, jak jen to půjde.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: pmrDalší články

Některé domácnosti v Příbrami jsou bez elektřiny Některé domácnosti v Příbrami jsou bez elektřiny Zaměstnanci energetické společnosti pracují na odstranění závady 24. srpna 2019   (19:29) Přijďte si poslechnout Olgu Lounovou. V Příbrami vystoupí zdarma Přijďte si poslechnout Olgu Lounovou. V Příbrami vystoupí zdarma Koncert se uskuteční v Hornickém muzeu v Příbrami. 24. srpna 2019   (15:18) V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika Ani k jednomu z tzv. křížových domů se nedostane výšková technika. Kritických míst je však v Příbrami daleko více 24. srpna 2019   (12:10) Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Příští týden poklesne hladina vody pod hranici, která je potřebná pro provoz lodního výtahu 24. srpna 2019   (09:47) Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů V Příbrami dodnes uzavřelo registrované partnerství celkem šest párů. Jeden mužský a pět ženských 24. srpna 2019   (07:16) Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Obviněnému hrozí až tři roky ve vězení 23. srpna 2019   (18:33) Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Při preventivní akci “Na kole jen s přilbou“ policisté kontrolovali mimo jiné i povinné vybavení kola 23. srpna 2019   (15:33) Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Pokud si nevyberete žádnou z akcí, můžete si alespoň užít příjemně letního počasí 23. srpna 2019   (13:38) Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Práce budou probíhat za provozu, omezena bude pouze autobusová doprava 23. srpna 2019   (11:12) Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Krajské státní zastupitelství tento týden podalo k soudu obžalobu 23. srpna 2019   (08:30)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz