18. 8. svátek má Helena




Pyrotechnika u zooparku Jeleni Homole: policie uznala pochybení, areál řeší následky

FOTOGALERIE
2. února 2026   (11:40)
Další 4 fotografie v galeriiPyrotechnika u zooparku Jeleni Homole: policie uznala pochybení, areál řeší následky
foto: Zoopark Jeleni Homole. /se souhlasem

Krajské ředitelství policie Středočeského kraje prověřilo postup hlídky, která 1. ledna řešila oznámení o odpalu pyrotechniky v blízkosti zooparku Jeleni Homole. Odbor vnitřní kontroly následně uvedl, že část úkonů nebyla provedena v souladu s předpisy. Policie se provozovateli omluvila a přijme nápravná opatření.


Policie přiznala chybu v postupu
Podle vyrozumění policisté oznámení řádně nezaevidovali a neprovedli potřebné úkony k předběžnému šetření, například zajištění důkazů či oslovení sousedů. Policie uvedla, že přijme opatření, aby se podobná situace neopakovala.

Zoopark hlásí následky na zvířatech i provozu
Provozovatel zooparku uvedl, že incident měl dopad na chování zvířat. „Po incidentu jsme zaznamenali poškození plotu a opakované úniky daňků do návštěvnické části,“ řekl provozovatel zooparku Antonín Hejna. Podle něj incident zkomplikoval provoz areálu a přidal další zátěž do už tak náročného období.

Náklady porostou, řešení se hledá
Zoopark nyní hledá technické řešení, jak únikům zabránit. Náklady budou podle provozovatele vysoké a zařízení na ně v tuto chvíli nemá volné prostředky.
Zoopark hlásí následky na zvířatech i …
foto: páv korunkatý/ Zoopark Jeleni Homole

Fotogalerie

Pyrotechnika u zooparku Jeleni Homole: policie uznala pochybení, areál řeší následky (1) Pyrotechnika u zooparku Jeleni Homole: policie uznala pochybení, areál řeší následky (2) Pyrotechnika u zooparku Jeleni Homole: policie uznala pochybení, areál řeší následky (3) Pyrotechnika u zooparku Jeleni Homole: policie uznala pochybení, areál řeší následky (4)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Zoopark Jeleni Homole
autor: Ludmila Zelenková








Další články

Hazard v době velkého sucha: Pálení stavebního odpadu v Orlově zalarmovalo hasiče Hazard v době velkého sucha: Pálení stavebního odpadu v Orlově zalarmovalo hasiče V areálu výstavby rodinných domů v Orlově u Příbrami se dnes odpoledne vymklo kontrole … AKTUÁLNĚ Voda ke koupání se zhoršuje. Problémy hlásí Živohošť, Županovice i Nový rybník Voda ke koupání se zhoršuje. Problémy hlásí Živohošť, Županovice i Nový rybník Léto vrcholí a s ním i období dovolených a koupání. Mnozí lidé míří za vodními … AKTUALIZOVÁNO Léto v Příbrami bez výpadku dárců. Termíny se plní až do září Léto v Příbrami bez výpadku dárců. Termíny se plní až do září Letní měsíce bývají pro transfuzní oddělení náročné. Lidé odjíždějí na dovolené a … AKTUÁLNĚ Pískfest nabídne 21 představení, čtyři doprovodné akce a divadelní průvod. Příbram čeká třetí ročník festivalu pouličního divadla Pískfest nabídne 21 představení, čtyři doprovodné akce a divadelní průvod. Příbram čeká třetí ročník festivalu pouličního divadla Od 4. do 6. září 2026 přivítá Příbram třetí ročník Pískfestu — jediného festivalu … KULTURA Žně ve Středočeské kraji končí, výnosy obilí jsou z hektaru o 1,5 tuny nižší Žně ve Středočeské kraji končí, výnosy obilí jsou z hektaru o 1,5 tuny nižší Žně ve Středočeském kraji jsou téměř u konce, zbývá sklidit zhruba 495 hektarů … AKTUÁLNĚ SPD Příbram představuje kandidátku. Lídryní je Petra Novotná, hlavním tématem je voda a správa městských služeb SPD Příbram představuje kandidátku. Lídryní je Petra Novotná, hlavním tématem je voda a správa městských služeb Hnutí SPD Příbram představilo kandidátní listinu pro podzimní komunální volby. Lídryní … VOLBY 2026 ČHMÚ spustil novou družicovou prohlížečku! Nabízí více možností a lépe funguje i v mobilu ČHMÚ spustil novou družicovou prohlížečku! Nabízí více možností a lépe funguje i v mobilu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) představil počátkem srpna novou prohlížečku … ZAJÍMAVOSTI Žena přišla o miliony, prodala byt a hrozí jí trestní stíhání. Nalétla falešným investicím Žena přišla o miliony, prodala byt a hrozí jí trestní stíhání. Nalétla falešným investicím Neznámí podvodníci připravili vysokoškolsky vzdělanou ženu z Chomutovska téměř o 3,5 … Blížící se začátek školního roku zasáhne rozpočty rodin. Prvňáčkům pomáhají školy, obce i pojišťovny Blížící se začátek školního roku zasáhne rozpočty rodin. Prvňáčkům pomáhají školy, obce i pojišťovny Pro děti je nástup do první třídy velkým dobrodružstvím, pro mnoho rodičů ale také … NEPŘEHLÉDNĚTE
Co se děje v parku po setmění? Zámek Dobříš hostí tradiční Noc s netopýry Co se děje v parku po setmění? Zámek Dobříš hostí tradiční Noc s netopýry Přijďte zjistit, co se děje v zámeckých zahradách po západu slunce a co všechno dokáže … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz