9. 7. svátek má Drahoslava




První část obnovy Jiráskových sadů začne v srpnu

30. července 2024   (18:52)
První část obnovy Jiráskových sadů začne v srpnu
foto: MěÚ Příbram

Obnova veřejného prostranství v oblasti Jiráskových sadů začne svojí první etapou v části u křižovatky ulic Hailova a Gen. R. Tesaříka.


V pondělí 5. srpna 2024 budou zahájeny práce na projektu s názvem „Jiráskovy sady – výměna sítí a povrchů chodníků, I. etapa“. V rámci této první etapy budou probíhat práce na prostranství u světelné křižovatky na rohu ulic Hailova a Gen. R. Tesaříka, před prodejnou papírnictví.

Součástí stavby bude výměna vodovodního a kanalizačního řadu, úprava povrchu, který bude nově ze žulových kostek a osazení mobiliáře. Stavbu provede společnost Bagger BS s. r. o. za nabídkovou cenu 5 490 728 Kč vč. DPH, která je zhruba o milion korun nižší než cena předpokládaná.

V souvislosti s obnovou prostranství dojde k částečné uzavírce ulic Hailova a Gen. R. Tesaříka, která se dotkne i veřejné dopravy. Linka MHD 506 bude nejprve ve směru Svatá Hora ze zastávky Nemocnice odkloněna ulicemi U Nemocnice, Riegrova, Plzeňská a Hailova do zastávky Jiráskovy sady a dále pojede po své pravidelné trase. Ve směru Zdaboř se trasa linky nemění. Následně se částečná uzavírka přesune do opačného směru. Linka MHD 506 ve směru Zdaboř bude ze zastávky Jiráskovy sady odkloněna ulicemi Hailova, Plzeňská, Riegrova a U Nemocnice do zastávky Nemocnice a dále pojede po své pravidelné trase.
„V této etapě se dočkáme úpravy prostranství ve spodní části s tím, že v příštím roce bychom chtěli zrekonstruovat celou levou stranu Jiráskových sadů, tedy prostranství za autobusovým zálivem před budovami škol. V současné době již bylo vydáno stavební povolení,“ říká 1. místostarosta Vladimír Karpíšek.
Dodejme, že na zmíněnou první etapu bude navazovat projekt s názvem „Kanalizace u spadiště“, který bude řešit kanalizaci v ulici Pivovarská. Realizaci i v tomto případě provede společnost Bagger BS s. r. o. za částku 2 256 559 Kč vč. DPH. I tento projekt se vysoutěžil za nižší částku, než byla předpokládaná hodnota.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / MěÚ Příbram
autor: Eva Švehlová








Související


Další články

Beran nad Zaječovem nabízí výhledy i vojenskou historii Beran nad Zaječovem nabízí výhledy i vojenskou historii Výrazný vrchol na Hořovicku láká turisty skalními útvary, kamenným schodištěm i … TIP NA VÝLET Léto nabírá sílu. O víkendu bude až 30 stupňů, přeháňky se objeví jen výjimečně Léto nabírá sílu. O víkendu bude až 30 stupňů, přeháňky se objeví jen výjimečně Po chladnějších dnech se počasí v Česku vrací do letního režimu. Nad střední Evropu se … AKTUÁLNĚ Na nádraží si doplníte pitnou vodu nebo osvěžíte. S nápadem přišli dobříšští školáci Na nádraží si doplníte pitnou vodu nebo osvěžíte. S nápadem přišli dobříšští školáci Obyvatelé i návštěvníci Dobříše mohou v letních měsících využít nové veřejné pítko na … Přes 60 jezdců míří do Sedlčan. Rallycross Cup slibuje adrenalin i večerní koncert Přes 60 jezdců míří do Sedlčan. Rallycross Cup slibuje adrenalin i večerní koncert Sedlčanská kotlina bude v sobotu 11. července patřit burácejícím motorům. Na druhý … SPORT Kdo povede Příbram po volbách? Kandidátky se začínají odkrývat! Kdo povede Příbram po volbách? Kandidátky se začínají odkrývat! Termín letošních komunálních a senátních voleb je pevně stanoven. Volit se bude 9. a … POLITIKA Tohle si nenechte ujít! Skanzen na jeden den připomene zapomenutá řemesla Tohle si nenechte ujít! Skanzen na jeden den připomene zapomenutá řemesla Skanzen Vysoký Chlumec se v sobotu 18. července promění v místo, kde se zastaví čas. … ZAJÍMAVOSTI Vodní záchranáři už mají přes 420 zásahů. Při hledání utonulých jim pomáhá podvodní dron Vodní záchranáři už mají přes 420 zásahů. Při hledání utonulých jim pomáhá podvodní dron Vodní záchranáři za letošní léto evidují přes 420 zásahů, což je téměř 50 procent celé … AKTUÁLNĚ Zatímco v Příbrami porodů ubývá, Kolín hlásí meziročně nárůst o pětinu Zatímco v Příbrami porodů ubývá, Kolín hlásí meziročně nárůst o pětinu Navzdory celkovému poklesu porodnosti v Česku stoupl porodnici Oblastní nemocnice … Jak najít Severku? Trik, který zvládne i dítě – a funguje vždy Jak najít Severku? Trik, který zvládne i dítě – a funguje vždy Na noční obloze září tisíce hvězd, ale jen jedna z nich stojí tak pevně, že se stala … ZAJÍMAVOSTI
Policie hledá další možné oběti. Kriminalisté vyzývají poškozené, aby se přihlásili Policie hledá další možné oběti. Kriminalisté vyzývají poškozené, aby se přihlásili Středočeští kriminalisté se obracejí na veřejnost s výzvou v souvislosti s případem … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz