Průvodčí ve vlaku u Kolína údajně odrazil útok nožem, nikdo nebyl zraněn
2. února 2024 (16:20)
foto: pixabay
Okolnostmi případu se kriminalisté zabývají, záchranáři podezřelého převezli k ošetření do nemocnice.
Policisté dnes odpoledne zasahovali ve vlaku u Kolína, kde jeden z cestujících údajně napadl průvodčího nožem. Incident se obešel bez zranění, průvodčí proti muži použil pepřový sprej. Okolnostmi případu se kriminalisté zabývají, záchranáři podezřelého převezli k ošetření do nemocnice, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová. Podle mluvčího Českých drah Petra Šťáhlavského šlo pouze o výhrůžky, nikoliv přímo o napadení.
Událost byla hlášena po 13:00 na linku 158. "Přijali jsme oznámení, že došlo k napadení nožem. Jely tam policejní hlídky z Kolína," uvedla mluvčí. Událost se podle ní obešla bez zranění, nůž však policisté nenašli. "Nyní budou zjišťovat veškeré okolnosti případu," dodala.
Jeden z cestujících na facebooku napsal, že byl svědkem incidentu v první třídě expresu Metropolitan z Prahy do Budapešti. Podle něj na průvodčího zaútočil narkoman. Průvodčí útok nožem vykryl a muži stříkl do obličeje pepřový sprej. "Narkoman pak vyrazil mezi cestující a řval, že chce vodu. Podal jsem mu svoji lahev, nalil si ji na hlavu a utíkal na záchod. Tam ho průvodčí, který navzdory šoku zareagoval naprosto skvěle, zamkl, mezitím volal policii," dodal cestující.
Šťáhlavský ČTK potvrdil, že incident se stal ve vlaku Metropolitan. "Nějaká osoba se schovávala na toaletě, personál to šel na upozornění cestujících prověřit a našel ji," uvedl mluvčí. Dotyčný podle něj vyhrožoval nožem, ale nikoho nenapadl. Ve stanici Kolín si ho převzala policie.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Cizinci tvoří v ČR desetinu populace, jejich počet stoupl na 1,12 milionu
•Pošta bude do Štědrého dne doručovat balíky podané do 20. prosince
•Schwarzenbergovy ostatky uložila rodina do hrobky u zámku Orlík
Další články
Vánoce v příbramském divadle: příběh, do kterého vstoupili malí i velcí
Příbramské divadlo se několikrát do roka otevírá dětem – na Velikonoce, při akcích …
FOTOGALERIE
Chodci v ohrožení: Stačí chvilka nepozornosti a následky mohou být fatální
Policie se v těchto dnech zaměřuje na bezpečnost zranitelných účastníků silničního …
Sníh do Vánoc? Meteorologové krotí očekávání
Vyhlídky na Vánoce na sněhu jsou podle předpovědních modelů zatím velmi slabé, a to …
Zlaté oblouky zamířily do stříbrné Příbrami. McDonald’s doplňuje fastfoodovou mapu regionu
Příbram se dočkala otevření první restaurace McDonald’s v okrese. Nový podnik v …
Policie pátrá po muži z Berounska, u Orlické přehrady vlastní karavan
Policisté vyhlásili pátrání po 48letém Martinu Tůmovi z obce Měňany na Berounsku. Ten …
Na projekty ochrany přírody dá kraj osm a půl milionu korun
Středočeský kraj i v nadcházejícím roce podpoří projekty environmentální výchovy, …
Nemocných s infekcemi dýchacích cest ve Středočeském kraji výrazně přibylo
Nemocných s infekcemi dýchacích cest ve Středočeském kraji za uplynulý týden výrazně …
Nezaměstnanost ve Středočeském kraji v listopadu klesla. V Příbrami zůstává nad republikovým průměrem
Nezaměstnanost ve Středočeském kraji v listopadu mírně klesla na 3,8 %, situace v …
Gastro agent: Slunovrat
Fast-food je hlavně o rychlosti. Ale v době, kdy se jídlo mění v logistiku, hledáme …
Fast food
Nákladní vůz sjel do svodidel a uvízl na krajnici
V pondělí v 10:40 havaroval nákladní vůz na silnici mezi Narysovem a Vysokou u …
FOTO




