4. 12. svátek má Barbora
Projekt Start driving učí mladé řidiče, jak zvládnout rizika na silnici

29. září 2021   (10:50)
Projekt Start driving učí mladé řidiče, jak zvládnout rizika na silnici
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Na polygonu v Dlouhé Lhotě u Příbrami se do vzdělávacího programu zapojí začínající řidiči, jejich rodiče a také učitelé autoškol.


Čerství majitelé řidičských průkazů patří k rizikové skupině řidičů, jak uvádí Asociace autoškol ČR, která je zároveň jedním z organizátorů projektu Start driving. Ten nabízí mladým lidem ve věku od 18 do 24 let zdokonalovací výcvik v řízení automobilu. Na polygonu Max Cars v Dlouhé Lhotě u Příbrami se uskuteční ve čtvrtek 30. září.
 

„Každoročně přibývá v České republice více než sto tisíc nových řidičů. Jsou seznámeni s pravidly silničního provozu, základy ovládání vozidel a řešením běžných dopravních situací. Zcela však chybí jejich příprava v oblasti řešení možných rizikových situací v silničním provozu,“ shrnuje situaci zpráva Asociace autoškol ČR. V roce 2021 má být realizováno 72 kurzů, které proškolí 2240 až 2520 začínajících řidičů. Výuka sestává z teoretické a praktické části zahrnující např. krizové brzdění v různých rychlostech do úplného zastavení, jízdu zatáčkou a bezpečný vyhýbací manévr. Jedním z bodů je i workshop s dopravním psychologem se zaměřením na plánování jízdy a možná rizika, únavu za volantem, emoce při řízení nebo používání mobilního telefonu.
 
Čtvrteční program zve na polygon také rodiče, kterým nabídne obdobný edukační režim jako jejich dětem. Start driving pro zodpovědné rodiče vychází z rakouského modelu vzdělávání řidičů, jedním z jeho základních pilířů je právě zapojení rodičů a předávání nabytých zkušeností. Součástí projektu je rovněž vzdělávání učitelů autoškol a zkušebních komisařů, jimž bude v Dlouhé Lhotě věnován teoretický a praktický blok seminářů v pátek 1. října.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Ve středočeských nemocnicích je 447 lidí s covidem, zařízení omezují péči Ve středočeských nemocnicích je 447 lidí s covidem, zařízení omezují péči V posledních třech dnech přibývalo zhruba po 20 pacientech s covidem denně Ministr zdravotnictví nedoporučuje návštěvu čerta a Mikuláše, případně mají mít respirátory Ministr zdravotnictví nedoporučuje návštěvu čerta a Mikuláše, případně mají mít respirátory Další protiepidemická doporučení se chystají k vánočním svátkům. V Novém Kníně ukradl zloděj cigarety za tři tisíce. Do pátrání se zapojilo 11 policejních hlídek i vrtulník V Novém Kníně ukradl zloděj cigarety za tři tisíce. Do pátrání se zapojilo 11 policejních hlídek i vrtulník Po pachateli policie pátrá, ujížděl směrem k hlavnímu městu. Příbramská nemocnice od pondělí opět spustí aplikaci protilátek Příbramská nemocnice od pondělí opět spustí aplikaci protilátek Počet pacientů s koronavirem během tohoto týdne poklesl. Po nárazu auta do stromu museli hasiči řidičku vyprostit, cestovala s malým dítětem Po nárazu auta do stromu museli hasiči řidičku vyprostit, cestovala s malým dítětem Žena utrpěla vážné poranění hlavy. S napojením na umělou plicní ventilaci byla letecky … Příbramští zastupitelé budou jednat o rozpočtu i ceně vodného Příbramští zastupitelé budou jednat o rozpočtu i ceně vodného Poslední jednání zastupitelstva v letošním roce proběhne v pondělí 6. prosince. Na … Setkání při bronzové adventní neděli bude na březohorském náměstí J. A. Alise. Setkání při bronzové adventní neděli bude na březohorském náměstí J. A. Alise. V kostele sv. Vojtěcha bude vystupovat Vepřekův smíšený sbor a zapálena bude také … Bezdomovec v Březnické pravděpodobně zemřel na otravu oxidem uhelnatým Bezdomovec v Březnické pravděpodobně zemřel na otravu oxidem uhelnatým V Příbrami v noci na čtvrtek hořela garáž, uvnitř našli hasiči mrtvého muže. Speciálně … Dětský domov v Lazci letos přivítal pět nováčků, čtyři z nich jsou sourozenci Dětský domov v Lazci letos přivítal pět nováčků, čtyři z nich jsou sourozenci „Z domova odešlo na konci školního roku pět dospělých dětí, které ukončily střední …
Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Nejvíc ohnisek je ve školách a začínají se objevovat ohniska v zařízeních sociální …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz