23. 6. svátek má Zdeňka

Profesionální hasiči v Příbrami otevřou své brány veřejnosti. Den otevřených dveří nabídne techniku i ukázky zásahů

NEPŘEHLÉDNĚTE
7. května 2026   (16:00)
Profesionální hasiči v Příbrami otevřou své brány veřejnosti. Den otevřených dveří nabídne techniku i ukázky zásahů
foto: pribram.cz

Lidé budou mít už brzy jedinečnou možnost nahlédnout do zázemí profesionálních hasičů. V úterý 12. května se uskuteční Den otevřených dveří na hasičské stanici v Příbrami, a to od 9:00 do 15:00.


Akce proběhne v areálu hasičské stanice na adrese Školní 70 a nabídne program pro děti i dospělé.

Technika, zásahy i práce profesionálních hasičů
Návštěvníci si budou moci prohlédnout moderní hasičskou techniku, speciální zásahová vozidla i vybavení, které hasiči používají při každodenních výjezdech. Součástí dne bývají také ukázky zásahové činnosti.

Akce tak nabídne pohled do práce, kterou veřejnost většinou vidí jen během krizových situací.

Program pro celé rodiny
Den otevřených dveří je tradičně určen široké veřejnosti a velký zájem bývá především ze strany rodin s dětmi. Nejmenší návštěvníci si často mohou vyzkoušet některé části vybavení, prohlédnout si hasičská auta zblízka nebo si popovídat přímo s hasiči.

Cílem akce je nejen představit práci záchranných složek, ale také přiblížit důležitost prevence a bezpečnosti.

Příležitost poznat práci hasičů zblízka
Profesionální hasiči nezasahují pouze u požárů. Každoročně vyjíždějí také k dopravním nehodám, technickým zásahům, únikům nebezpečných látek nebo pomoci při přírodních katastrofách.

Den otevřených dveří tak lidem nabídne možnost zjistit, jak náročná a různorodá jejich práce ve skutečnosti je.

Kdy a kde?
  • Kde: Hasičská stanice Příbram, Školní 70
  • Kdy: 12. května od 9:00 do 15:00
Pokud vás zajímá práce hasičů nebo hledáte zajímavý program pro děti, Den otevřených dveří v Příbrami může být ideální příležitostí, jak nahlédnout do světa profesionálních záchranářů a poznat jejich práci zblízka.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: MeÚ Příbram
autor: Petr Procházka








Další články

Irský válečník, příbramské srdce: Fleury vítězí a podporuje Pudilovou před jejím titulákem Irský válečník, příbramské srdce: Fleury vítězí a podporuje Pudilovou před jejím titulákem Irský šampion a partner příbramské zápasnice Lucie Pudilové, Will Fleury, v neděli … SPORT Chceme se raději koupat, nebo mít co pít?  Studny ani zásoby spodních vod nejsou bezedné Chceme se raději koupat, nebo mít co pít? Studny ani zásoby spodních vod nejsou bezedné V době veder je vodovodní síť pod velkým tlakem a každá zbytečně spotřebovaná kapka se … NEPŘEHLÉDNĚTE Václav Chaloupek zavítal do regionu natáčet další díly z cyklu Ostrovy naděje Václav Chaloupek zavítal do regionu natáčet další díly z cyklu Ostrovy naděje Vzácná orchidej bradáček srdčitý se stal jedním z důvodů, proč k nám do regionu opět … PŘÍRODA Odešla Bára Tlučhořová. Příbramská rodačka a moderátorka rádia Kiss Odešla Bára Tlučhořová. Příbramská rodačka a moderátorka rádia Kiss Nejen Příbram zasáhla bolestná zpráva. Ve věku 37 let zemřela Bára Tlučhořová, rodačka … AKTUÁLNĚ Jelen míří do Příbrami. Ještě před koncertem odhaluje Jindra Polák tajemství vzniku největších hitů Jelen míří do Příbrami. Ještě před koncertem odhaluje Jindra Polák tajemství vzniku největších hitů Kapela Jelen patří k nejpopulárnějším českým skupinám současnosti a už tuto sobotu 27. … ROZHOVOR Příbram sčítá následky bouřek a postupně odstraňuje vzniklé škody Příbram sčítá následky bouřek a postupně odstraňuje vzniklé škody Silně bouřky, které se po oba víkendové dny prohnaly Příbramskem a přímo i městem, … AKTUALIZOVÁNO Music Club Peklo vstupuje do nové etapy. Do vedení přichází Tomáš Bezouška a chystá moderní klubový program Music Club Peklo vstupuje do nové etapy. Do vedení přichází Tomáš Bezouška a chystá moderní klubový program Music Club Peklo v Příbrami čeká výrazná změna. Do vedení klubu přichází Tomáš … NEPŘEHLÉDNĚTE Mělo by Česko přijmout euro? Výrok prezidenta Pavla stále budí emoce Mělo by Česko přijmout euro? Výrok prezidenta Pavla stále budí emoce Měla by Česká republika v budoucnu přijmout euro? Téma, které pravidelně vyvolává … ANKETA /FOTO, VIDEO/ Vážná nehoda u Rosovic. Na místě šest zraněných, přiletěl i vrtulník /FOTO, VIDEO/ Vážná nehoda u Rosovic. Na místě šest zraněných, přiletěl i vrtulník V pondělí krátce po poledni se u Rosovic ve směru na Sychrov na silnici 11417 stala … AKTUALIZOVÁNO
Tři vítězství na cizí půdě. Boxeři Rasken Gymu zazářili na galavečeru Bene Patron Boxing Tři vítězství na cizí půdě. Boxeři Rasken Gymu zazářili na galavečeru Bene Patron Boxing V pátek 20. června se uskutečnil venkovní galavečer Bene Patron Boxing pod záštitou … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz