Proběhněte se kolem Vojny. Běžecká trasa spojí sport a historii
5. února 2021 (13:06)
foto: pribram.cz
V únorové výzvě Brdského běžecký poháru pro individuální běžce narazíte na pozůstatky hornické minulosti.
Zimní seriál Brdského běžeckého poháru pokročil k druhé (únorové) výzvě pro individuální běžce. Po lednové trase kolem Litavky a do Bohutína je aktuálně vyznačena trať z Příbrami do žežických lesů a kolem vrchu Vojna (a zpět) v délce 8,2 kilometru.
Výrazné oranžové šipky na stromech provedou sportovce nejen po okolí Příbrami, ale nechají je také nahlédnout do historie místa. „Kolem vrchu si povšimněte jam a hromad, které mohou pocházet až z 9. století. V okolí byly nalezeny předpecní jámy a zbytky pecí na tavení železa. Ruda s největší pravděpodobností pocházela právě z Vojny,“ popisují organizátoři zajímavosti, které běžci potkají na trati.
Mapu trasy najdete na facebookové stránce události, přesný popis uvádějí rovněž webové stránky Brdského běžeckého poháru. Startuje se od restaurace U Pletánků (křižovatka ulic Zdabořská a V Aleji) a na stejné místo se trasa i vrací. Po zaběhnutí je možné výsledný čas běhu vložit do online tabulky a porovnat jej s ostatními závodníky.
První výzvy se během ledna zúčastnily desítky běžců. Oficiální ukončení únorového běhu je 28. února, březnová trasa bude poslední v sérii virtuálních zimních běhů Brdského běžeckého poháru 2021.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Další články
Ubytovny Stavus v Příbrami: sliby o seniorské budoucnosti versus noční požáry
Ulice Pod Čertovým pahorkem v Příbrami dlouhá léta patří k nejproblematičtějším …
AKTUALIZOVÁNO
Rekordman na koloběžce: Na Sedlčansku narazil do zdi se skoro třemi promile
Zatímco se řidiči na dálnici D4 přou o legálnost formule, na Sedlčansku se odehrálo …
DOPRAVA
Conteho patička šokovala Spartu! Příbram slaví povinné vítězství
FK Příbram ve 24. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY potvrdila proti poslednímu celku tabulky …
VIDEO
LiStOVáNí s Lukášem Hejlíkem přiveze silný příběh knihy Blízcí
Dobříš se v pondělí 20. dubna stane dějištěm oblíbeného divadelního projektu …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Čtyři klíšťata po jedné procházce. U Nového rybníku v Příbrami jich podle lidí výrazně přibylo
Lidé, kteří chodí kolem Nového rybníku na procházky, si v posledních týdnech všímají …
PŘÍRODA
Příbram řeší kočičí krizi: zastupitelé budou rozhodovat o více než 1,3 milionu na péči o toulavé kočky
Toulavé kočky nejsou jen roztomilý obrázek z internetu. Město Příbram se v dubnu …
ZVÍŘATA
Ředitel ZŠ Bratří Čapků Milan Hlinka: Chceme rozvíjet potenciál každého žáka
Jak vypadá škola, která učí angličtinu už od první třídy, používá Smartbooks, má …
ROZHOVOR
Bitva o „vlastní“ dálnici: Ferrari na D4 nebylo klukovinou, ale vzkazem státu
Zatímco sociální sítě baví videa červeného monopostu Ferrari na D4, v zákulisí zuří …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Dřípatka horská: brdská kráska z přítmí starých smrčin
Jsou rostliny, které v krajině nepřehlédnete, a pak takové, které musíte hledat. Mezi …
POZNÁVÁME BRDY




