vývoj COVID-19
16. 4. 2021
Bohutín 19
Březnice 25
Bukovany 1
Čenkov 1
Cetyně 1
Chraštice 1
Čím 1
Dobříš 80
Dolní Hbity 14
Drahenice 1
Drahlín 2
Drhovy 4
Dubenec 4
Dublovice 9
Háje 1
Hluboš 5
Hlubyně 2
Hřiměždice 6
Hudčice 2
Hvožďany 7
Jablonná 2
Jince 13
Kamýk n. V. 12
Klučenice 1
Kosova H. 6
Kotenčice 1
Kozárovice 3
Krásná H. 17
Křepenice 1
Křešín 1
Láz 5
Lazsko 1
Lešetice 1
Lhota u Pb 2
M. Hraštice 7
Milešov 1
Milín 29
Mokrovraty 3
Nalžovice 7
Nechvalice 2
Nečín 11
Nedrahovice 5
Nepomuk 1
Nestrašovice 1
Nová Ves p. P. 8
Nový Knín 20
Občov 3
Obecnice 18
Obořiště 6
Obory 1
Osečany 1
Ostrov 1
Ouběnice 1
Petrovice 5
Pičín 3
Počepice 1
Podlesí 1
Příbram 286
Radětice 1
Rosovice 2
Rožmitál p. T. 30
Sedlčany 71
Sedlec-Prč. 17
Solenice 1
Stará Huť 13
Starosedlský H. 3
Svaté Pole 1
Svatý Jan 6
Tochovice 1
Třebsko 1
Trhové Dušníky 1
Věšín 1
Višňová 6
Volenice 2
Voznice 1
Vranovice 3
Vys. Chlumec 2
Vysoká u Pb 3
Zalužany 1
Zduchovice 5
ONP Příbram
Čekající na termín očkování1528
Přiřazený termín / den139
ONP Příbram Zdaboř
Čekající na termín očkování414
Přiřazený termín / den236
Nový rok přináší 8. ročník oblíbeného Brdského běžeckého poháru

7. ledna 2021   (19:00)
Nový rok přináší 8. ročník oblíbeného Brdského běžeckého poháru
foto: pribram.cz, Petr Butzke

I tento seriál běžeckých závodů je omezován pandemií koronaviru, ale běh s větrem ve vlasech a nebem nad hlavou zůstává jako jedna z mála možností, jak vyplavit endorfiny a otužit tělo.


Brdský pohár sdružuje výsledkově běžecké závody v okolí Brd a snaží se podporovat jejich pořadatele. Rok 2021, tedy již 8. ročník, bude obsahovat až 30 běžeckých akcí v regionu Brd, od Berouna až po Březnici. Pro všechny běžecké nadšence, od běžců s velkým „B“ po hobíky, kteří si rádi klusnou, pro děti a jejich fanoušky nabízí Brdský běžecký pohár spoustu nádherných zážitků s maratonkami na nohou a setkání s partou lidí stejné krevní skupiny.

I tento seriál běžeckých závodů je omezován pandemií koronaviru, ale běh s větrem ve vlasech a nebem nad hlavou zůstává jako jedna z mála možností, jak vyplavit endorfiny a otužit tělo.
Skupina běžeckých nadšenců připravila seriál tří virtuálních běhů v terénu s možností porovnání výkonu se známými a s kamarády a zpestřit si běhání, které pro mnohé, za normálních okolností není třeba až taková zábava.
Trasy jsou určeny pro všechny, kteří jsou odstřiženi od jiných sportovních aktivit, pro všechny, komu chybí fitko, bazén, zimní stadion, basket v tělocvičně, fotbal, volejbal a kuželky.

Na každý měsíc (leden, únor a březen) je naplánována jedna závodně-rekreační trasa.

Lednový virtuální běh o délce 8,8 km je již připraven a první nadšenci ho už absolvovali.

- Start a cíl je umístěn u vstupu do lesoparku podél Litavky u stadionu 1. FK Příbram (U Baníku)
- Trať je vedena lesoparkem proti proudu Litavky do Bohutína, Bohutínem vzhůru k požární nádrži a přes louky zpět k dolu Štefánik a zpět lesoparkem do cíle
- Trať na únor je naplánována do okolí vrchu Vojna
- V březnu se poběží v lese na Padáku, protože platí, že kopce dělají běžce

Více informací o tratích, mapky, kam zapsat svůj čas a další zprávy z příbramského běžeckého světa jsou dispozici zde.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
Petr Butzke
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Procházky městy vedou do vzpomínek a za kulturou Procházky městy vedou do vzpomínek a za kulturou Až do 30. dubna poznáte historii Rožmitálu pod Třemšínem a hudební bonbonek v … Na strakonické se přetočilo auto přes střechu. Hasiči kolonou neprojeli, na pomoc zraněné řidičce museli běžet Na strakonické se přetočilo auto přes střechu. Hasiči kolonou neprojeli, na pomoc zraněné řidičce museli běžet Policisté silnici I/4 v místě uzavřeli. Do Příbrami se vrátili trhovci. I přes nepříznivé počasí dorazily desítky lidí Do Příbrami se vrátili trhovci. I přes nepříznivé počasí dorazily desítky lidí Dnes se poprvé v tomto roce konal trh na Dvořákově nábřeží v Příbrami. Dnes začíná sčítání lidu přes papírový formulář Dnes začíná sčítání lidu přes papírový formulář Sčítání je povinné pro všechny obyvatele. Příbramská nemocnice se pravděpodobně během května vrátí k běžnému režimu Příbramská nemocnice se pravděpodobně během května vrátí k běžnému režimu Epidemiologická situace v regionu se postupně stále zlepšuje. Silničáři příští týden opraví část tahu mezi Příbramí a Rožmitálem pod Třemšínem Silničáři příští týden opraví část tahu mezi Příbramí a Rožmitálem pod Třemšínem Na silnici I/18 bude omezený provoz kyvadlově řízený pracovníky zhotovitelské … Vandal se zaměřil na autobusové zastávky. Lidská tupost je nedozírná, řekl starosta Vandal se zaměřil na autobusové zastávky. Lidská tupost je nedozírná, řekl starosta Autobusové zastávky v Příbrami se staly terčem útoku vandala. Škoda se pohybuje v … Hasiči likvidují požár střešní konstrukce výrobní haly v Komárově Hasiči likvidují požár střešní konstrukce výrobní haly v Komárově Oznámení o zahoření přijali hasiči v pátek před polednem. U Skalky havarovala dvě auta, nikdo se nezranil U Skalky havarovala dvě auta, nikdo se nezranil K nehodě došlo v pátek po desáté hodině.
Odpočívadlo doplní dřevěná socha, lesní hřiště i detailní mapa CHKO Brdy Odpočívadlo doplní dřevěná socha, lesní hřiště i detailní mapa CHKO Brdy Turismus je pro Příbram důležitý, proto se připravují stále nové atraktivity nejen ve …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz