23. 4. svátek má Vojtěch

Pro rekonstrukci hřiště u bývalé 5. ZŠ je kácení potřeba

17. července 2014   (06:15)
Pro rekonstrukci hřiště u bývalé 5. ZŠ je kácení potřeba

Celá záležitost je jen ve fázi projektu, dotace ještě nebyla schválena.


Již před nedávnem jsme vás informovali o projektu na kompletní rekonstrukci sportovního hřiště u Základní školy v ulici 28. října (bývalá 5. ZŠ). Tuto školu navštěvuje zhruba 650 dětí a má úspěšný atletický kroužek, přesto je jedinou v Příbrami s asfaltovým hřištěm.

Město Příbram se nyní pokouší získat dotaci, která by pokryla většinu prostředků, které jsou pro rekonstrukci nutné. Žádosti by měly být vyhodnoceny v průběhu srpna. Jak na včerejší tiskové konferenci informovali radní Juraj Molnár (ČSSD), v projektu se počítá s pokácením 31 stromů. O této situaci by se mělo ještě jednat a podle Molnára by město chtělo najít s odpůrci kácení společnou řeč. Upozornil i na to, že v projektu se počítá s náhradní výsadbou za pokácené stromy.

Atletický ovál se bez kácení nevejde

Místostarosta Ivan Šedivý (ODS) upozornil na fakt, že současný ministr školství chce zvýšit počet hodin tělesné výchovy a hřiště musí splňovat určité parametry. „Pokud tam má být 200 metrová dráha, tak se do toho stávajícího prostoru nevejde. Hřiště musí být trochu posunuto do toho zeleného pruhu, se školou ani jídelnou nepohneme. Kvůli tomu by se měly některé stromy porazit,“ vysvětlil důvody kácení místostarosta.

Starosta Pikrt se sešel se zástupci Ekolisu

Na posledním jednání příbramského zastupitelstva vystoupili se svým příspěvkem, který se týkal kácení stromů, i zástupci hnutí Ekolis. Ti se sešli i se starostou Pavlem Pikrtem (ČSSD) a diskutovali nad výkresem i jednotlivými stromy, které se mají pokácet. Některé by měli ustoupit hřišti, jiné omezují výstavbu plotu a některé jsou označené jako nemocné, nebo přestárlé. Podle Pikrta zástupci Ekolisu rozhodně netrvají na tom, aby se žádné stromy nekácely.

Revitalizace zeleně

Místostarosta Šedivý dále upozornil na několik zajímavých čísel, které se týkají revitalizace zeleně v Příbrami. I když se během ní vykácelo 427 stromů, dalších 1454 bylo nově vysazeno a 1321 ošetřeno. Společně s tím bylo vysázeno i 3313 keřů.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: pribram.cz

autor: MJDalší články

Na některých parkovištích je možné zaparkovat pouze na hodinu Na některých parkovištích je možné zaparkovat pouze na hodinu Parkoviště u obchodních domů pomalu začínají přistupovat na tuto novinku. 23. dubna 2019   (06:20) "Pokud se zastupitelé rozhodnou, že aquapark nebude, tak jej do dvou let zavřeme," říká Martin Buršík v pořadu Na slovíčko "Pokud se zastupitelé rozhodnou, že aquapark nebude, tak jej do dvou let zavřeme," říká Martin Buršík v pořadu Na slovíčko Zastavili jsme se na slovíčko u místostarosty Martina Buršíka. 22. dubna 2019   (20:33) Od zítřejšího rána nastanou ideální podmínky pro riziko požárů. K teplu se připojí i silný vítr Od zítřejšího rána nastanou ideální podmínky pro riziko požárů. K teplu se připojí i silný vítr Pro následující dny platí výstraha ohledně silného větru a sucha. 22. dubna 2019   (17:00) Město Dobříš letos oslaví Den Země zejména s dětmi Město Dobříš letos oslaví Den Země zejména s dětmi Mezinárodní den bude oslaven i na Dobříši. 22. dubna 2019   (14:56) Velikonoční neděle byla ve znamení sportu Velikonoční neděle byla ve znamení sportu Více jak tři stovky účastníků měl letos 64. ročník silničního běhu mezi Rožmitálem pod Třemšínem a Březnicí. 22. dubna 2019   (11:33) Do zastupitelstva míří návrh na přenositelnost parkovacích lístků Do zastupitelstva míří návrh na přenositelnost parkovacích lístků Parkování patří k největším tématům ve městě. 22. dubna 2019   (08:42) Zelenočerný tým předvedl na stadionu perfektní výkon Zelenočerný tým předvedl na stadionu perfektní výkon 1.FK Příbram – FC Viktoria Plzeň 1:1 (1:1) V neděli 21. dubna přivítala ve 29. kole FORTUNA:LIGY domácí Příbram na svém stadionu na Litavce tým z Plzně. 22. dubna 2019   (06:48) Muzeum přizpůsobí prohlídku Prokopské štoly dětem Muzeum přizpůsobí prohlídku Prokopské štoly dětem Dětská varianta bude k dispozici od května tohoto roku. 21. dubna 2019   (18:19) Dnes si připomínáme Zmrtvýchvstání Páně Dnes si připomínáme Zmrtvýchvstání Páně Dnešní den je tím nejdůležitějším v křesťanském kalendáři. 21. dubna 2019   (14:14) Příbramské náměstí ochromil nález podezřelého kufru. Na místě zasahoval pyrotechnik! Příbramské náměstí ochromil nález podezřelého kufru. Na místě zasahoval pyrotechnik! Náměstí 17. listopadu bylo uzavřeno 21. dubna 2019   (10:39) AKTUÁLNĚKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz