Přírodní koupaliště ve středních Čechách mají kvalitní vodu
28. června 2025 (11:40)
foto: Pribram.cz
Přírodní koupaliště ve Středočeském kraji jsou zatím vhodná ke koupání, ukázaly to poslední testy hygieniků. Většina lokalit má vodu té nejvyšší kvality. S pokračujícím horkým počasím se ale může situace rychle změnit.
Podle posledních měření hygienické stanice vykazují přírodní koupaliště ve středních Čechách výbornou kvalitu vody. „Většina míst je hodnocena stupněm jedna na pětibodové škále, což znamená voda vhodná ke koupání,“ uvedl vedoucí oddělení hygieny obecné a komunální pro okres Příbram Luboš Mandík.
Voda je aktuálně čistá například na koupalištích Zavadilka na Nymbursku, Všejany a Dolní Bousov na Mladoboleslavsku. Výjimkou zůstává Písník Bakov nad Jizerou, kde již dříve došlo k mírnému zhoršení jakosti vody.
Letní vedra, která ve středních Čechách trvají už několik týdnů, mohou však kvalitu vody zhoršit. „Podle zkušeností z předchozích let se to na kvalitě vody zřejmě projeví,“ upozorňuje Mandík. Nové výsledky přinesou testy, které proběhnou v příštím týdnu.
Ve Středočeském kraji je letos sledováno 45 přírodních koupališť. Hygienická stanice provádí odběry u jedenácti z nich, ostatní kontrolují samotní provozovatelé. Pravidelné rozbory probíhají jednou za čtrnáct dní, v případě podezření na zhoršenou kvalitu vody se odběry opakují po týdnu.
Letní vedra, která ve středních Čechách trvají už několik týdnů, mohou však kvalitu vody zhoršit. „Podle zkušeností z předchozích let se to na kvalitě vody zřejmě projeví,“ upozorňuje Mandík. Nové výsledky přinesou testy, které proběhnou v příštím týdnu.
Ve Středočeském kraji je letos sledováno 45 přírodních koupališť. Hygienická stanice provádí odběry u jedenácti z nich, ostatní kontrolují samotní provozovatelé. Pravidelné rozbory probíhají jednou za čtrnáct dní, v případě podezření na zhoršenou kvalitu vody se odběry opakují po týdnu.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: Anna Svobodová a ČTK
Související
•Největší přehrada v Česku prochází modernizací
•Nejen na jaře. Proč včely ohrožujeme mnohem častěji, než si myslíme
Další články
Pozor na nové důchodové podvody: Volají vám „kontroloři“ z ČSSZ nebo ČNB?
V Česku se rozšířil nový trik podvodníků. Volají lidem s tím, že přicházejí …
Čert a Krampus: Jaké tajemství skrývají temní společníci Mikuláše
V české tradici doprovází Mikuláše známá dvojice – anděl a čert. Z alpských zemí však …
V noci hořel byt v Příbrami, jeden člověk skončil v pražské nemocnici
V Příbrami v Čechovské ulici v noci na pátek 5. prosince hořelo v jednom z bytů. …
AKTUALIZOVÁNO
Příbram rozhodla o Fantově louce: zastupitelé schválili změnu územního plánu, stavební uzávěra zatím jen doporučena
Na středečním zasedání 3. prosince zastupitelé Příbrami schválili zadání Změny č. 4 …
Příroda
Vysokochlumecké peklo znovu ožije. Mikulášská tradice přiláká děti i dospělé
Tradiční akce Vysokochlumecké peklo se po roce opět vrací. V pátek 5. prosince od 16 …
Nemocnice Hořovice získala titul Nejlepší porodnice Středočeského kraje
Nemocnice Hořovice slaví významný úspěch v prestižní volbě Porodnice roku portálu …
Město Příbram schválilo rozpočet na rok 2026, velké investice mají zelenou
Na posledním letošním zasedání zastupitelstva města Příbram zastupitelé schválili …
Politika
Nové dálnice v roce 2026: ŘSD otevře desítky kilometrů. Příbram na svůj obchvat zatím čeká
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) plánuje v roce 2026 zprovoznit téměř 40 kilometrů …
Adventní čas v Rožmitále nabízí bazárek, koncerty i mikulášskou nadílku
Rožmitál pod Třemšínem se v prosinci rozezní vánoční atmosférou. Město a místní …
Z druhé strany lavičky: Bedna není volnočasovka. Je to záchytný bod
Druhý díl ze série reportáží o nízkoprahových službách, terénní pomoci a životě bez …




