25. 4. svátek má Marek

Příroda dostává od radnice zabrat

NÁZOR
9. července 2014   (16:52)
Příroda dostává od radnice zabrat

Publikujeme názor občanského hnutí Šance pro Příbram.


Velmi diletantsky si počíná vedení města v péči o zeleň. K zemi padají pod pilami stromy, které nemusejí. Vítězí beton, asfalt a zájmy stavebních firem. Proč? Vždyť to jde i jinak.

Příbram má jedno velké bohatství, a tím je pás brdských lesů v jejím okolí. Obyvatelé sem často putují za odpočinkem a relaxací. O to paradoxněji pak vyznívá brutální přístup k městské zeleni ze strany vedení radnice. „Kapitolou samou o sobě je současná podoba centrálního náměstí T.G. Masaryka, které si svou rozlohou a architektonickým řešením přímo říká o zjemnění v podobě stromků, keřů, květinových pásů,“ říká Vladimír Král, mluvčí Občanské iniciativy Šance pro Příbram.

 Zabrat od vedení města ale dostávají i mnohé ulice a okrajové lokality, kde zbytečně a nenávratně mizí stromy staré i desítky let. Necitlivě tak byla vykácená například ulice Edvarda Beneše, teprve až tlak veřejného mínění zabránil radnici v devastaci stromů v ulici 28. října. Starosta z ČSSD a místostarostové z ODS se zalekli, zřejmě i proto, že se na podzim konají komunální volby, a doporučení znaleckého posudku naštěstí neuskutečnili. „I poškozené stromy se dají ošetřit. V Příbrami se ale hned a bez adekvátní náhrady ničí,“ řekl Vladimír Král. Problém je v tom, že vedení města si nechává zpracovávat za nemalé peníze velmi povrchní posudky na kácení stromů, které vycházejí vstříc stavebním firmám, které vedení města protlačuje.

„Řešení městské zeleně v Příbrami chybí kvalitní koncepce opřená o skutečně odborné posudky. Všechno se dělá víceméně ad hoc a laicky bez sledování zájmu města a jeho obyvatel. To se musí změnit,“ dodal Vladimír Král. Nyní si vedení města „brousí zuby“ na tři desítky stromů v okolí hřiště základní školy v ulici 28. Října v Příbram VII.Občanská iniciativa Šance pro Příbram bude tento případ bedlivě sledovat.

 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: Vladimír Král, mluvčí občanské iniciativy Šance pro PříbramDalší články

Na Nováku nově také koloběžky Na Nováku nově také koloběžky Největším sportovištěm v Příbrami je areál Nového rybníka, který v posledních letech se začínající sezonou nabízí vždy novou aktivitu pro sportovce. 25. dubna 2019   (13:29) Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Dnes proběhnou na Nováku čarodějnice. 25. dubna 2019   (11:43) V Husově ulici se zasekl autobus. Silnice je neprůjezdná! V Husově ulici se zasekl autobus. Silnice je neprůjezdná! Momentálně probíhají vyprošťovací práce. 25. dubna 2019   (09:48) AKTUÁLNĚ Most přes dálnici D4 u Řitky byl včera uzavřen, je v havarijním stavu Most přes dálnici D4 u Řitky byl včera uzavřen, je v havarijním stavu V brzké době se dá čekat oprava mostu a s tím spojená omezení. 25. dubna 2019   (08:19) Zesnulého Dana Nekonečného nahradí na Vítání slunovratu Prague Queen Zesnulého Dana Nekonečného nahradí na Vítání slunovratu Prague Queen Kapela Queen je opět velmi populární díky povedenému filmu Bohemian Rhapsody. 25. dubna 2019   (06:08) Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie původně očekávala, že škodu bude znát již na počátku letošního roku, následně se termín posunul na únor, kdy se zjistilo, že rozsah poškození nelze vizuální prohlídkou zjistit a bude nutné vrtulník odstrojit. 24. dubna 2019   (20:17) Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Páteční večer bude patřit rockové hudbě! Při troše štěstí můžete jít zdarma! 24. dubna 2019   (17:12) Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Vozidla blokují oba jízdní pruhy. 24. dubna 2019   (14:49) AKTUÁLNĚ Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Již zítra, ve čtvrtek 25. dubna, se v areálu Nového rybníka koná akce Čarodějnice na Nováku. Akce začíná v 16 hodin a připraven je bohatý program. Jediné, co ještě není zcela jasné je, zda bude zapálena připravená vatra. 24. dubna 2019   (12:28) Turistický vláček prozatím mimo provoz Turistický vláček prozatím mimo provoz V měsíci květnu byl v minulosti zahajován provoz turistického vláčku. V letošním roce je provoz vláčku pozastaven. Hledá se provozovatel. 24. dubna 2019   (11:49)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz