14. 12. svátek má Lýdie

Příroda dostává od radnice zabrat

NÁZOR
9. července 2014   (16:52)
Příroda dostává od radnice zabrat

Publikujeme názor občanského hnutí Šance pro Příbram.


Velmi diletantsky si počíná vedení města v péči o zeleň. K zemi padají pod pilami stromy, které nemusejí. Vítězí beton, asfalt a zájmy stavebních firem. Proč? Vždyť to jde i jinak.

Příbram má jedno velké bohatství, a tím je pás brdských lesů v jejím okolí. Obyvatelé sem často putují za odpočinkem a relaxací. O to paradoxněji pak vyznívá brutální přístup k městské zeleni ze strany vedení radnice. „Kapitolou samou o sobě je současná podoba centrálního náměstí T.G. Masaryka, které si svou rozlohou a architektonickým řešením přímo říká o zjemnění v podobě stromků, keřů, květinových pásů,“ říká Vladimír Král, mluvčí Občanské iniciativy Šance pro Příbram.

 Zabrat od vedení města ale dostávají i mnohé ulice a okrajové lokality, kde zbytečně a nenávratně mizí stromy staré i desítky let. Necitlivě tak byla vykácená například ulice Edvarda Beneše, teprve až tlak veřejného mínění zabránil radnici v devastaci stromů v ulici 28. října. Starosta z ČSSD a místostarostové z ODS se zalekli, zřejmě i proto, že se na podzim konají komunální volby, a doporučení znaleckého posudku naštěstí neuskutečnili. „I poškozené stromy se dají ošetřit. V Příbrami se ale hned a bez adekvátní náhrady ničí,“ řekl Vladimír Král. Problém je v tom, že vedení města si nechává zpracovávat za nemalé peníze velmi povrchní posudky na kácení stromů, které vycházejí vstříc stavebním firmám, které vedení města protlačuje.

„Řešení městské zeleně v Příbrami chybí kvalitní koncepce opřená o skutečně odborné posudky. Všechno se dělá víceméně ad hoc a laicky bez sledování zájmu města a jeho obyvatel. To se musí změnit,“ dodal Vladimír Král. Nyní si vedení města „brousí zuby“ na tři desítky stromů v okolí hřiště základní školy v ulici 28. Října v Příbram VII.Občanská iniciativa Šance pro Příbram bude tento případ bedlivě sledovat.

 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: Vladimír Král, mluvčí občanské iniciativy Šance pro PříbramDalší články

Fotografie z Prahy v galerii nemocnice Fotografie z Prahy v galerii nemocnice V polovině prosince bude v nemocniční galerii zase rušno. Ještě před Vánocemi obsadí prostory galerie Fotografie z Prahy. 14. prosince 2019   (18:07) Hasiči likvidují požár odpadu v kovošrotu Hasiči likvidují požár odpadu v kovošrotu Hustý dým je vidět na kilometry 14. prosince 2019   (14:14) AKTUALIZOVÁNO Vánoční nákupy změnily parkoviště obchoďáku v past. Výjezd trvá i půl hodiny Vánoční nákupy změnily parkoviště obchoďáku v past. Výjezd trvá i půl hodiny Už několik dní se řidiči potýkají s dopravními komplikacemi při výjezdu z obchodních domů. 14. prosince 2019   (13:13) Hladina Orlíku je rekordně nízko. Lidem v okolí přehrady vysychají studny Hladina Orlíku je rekordně nízko. Lidem v okolí přehrady vysychají studny Pokles hladiny Orlíku vyvolal pozornost některých obyvatel měst, jež využívají vodu z Vltavy k výrobě pitné vody. 14. prosince 2019   (09:50) Flusárna se probrala ze tmy Flusárna se probrala ze tmy Ačkoliv je Flusárna frekventovanou spojnicí mezi starou Příbramí a sídlištěm, byla dlouhé roky zahalena tmou. To se změnilo instalací nového osvětlení. 14. prosince 2019   (07:38) Meteorologové varují před silným větrem Meteorologové varují před silným větrem Hrozí poškození stromů a lesních porostů, škody na majetku a budovách. 13. prosince 2019   (19:24) U Hostomic skončilo auto na střeše. Pět zraněných, z toho čtyři děti U Hostomic skončilo auto na střeše. Pět zraněných, z toho čtyři děti Záchranné složky vyjížděly dnes po patnácté hodině k dopravní nehodě, hasiči vyhodnotili havárii jako mimořádnou událost. 13. prosince 2019   (16:46) Za předvánoční úklid poděkujte Svaté Lucii Za předvánoční úklid poděkujte Svaté Lucii Svatá Lucie před Vánoci kontrolovala pořádnost hospodyněk. Pokud neměly naklizeno, tvrdě je potrestala 13. prosince 2019   (13:24) Na Nováku probíhá prořez stromů. Některé bude třeba pokácet Na Nováku probíhá prořez stromů. Některé bude třeba pokácet Při návštěvě areálu Nový rybník dbejte opatrnosti. 13. prosince 2019   (10:45) Lidé se naučili jídlo brát, ale už ne dávat. Komunitní lednice je prázdná Lidé se naučili jídlo brát, ale už ne dávat. Komunitní lednice je prázdná Komunitní lednice v Příbrami funguje již téměř rok a půl. Bez pomoci potravinové banky by však neplnila svůj účel 13. prosince 2019   (08:45)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz