24. 7. svátek má Kristýna

Příroda dostává od radnice zabrat

NÁZOR
9. července 2014   (16:52)
Příroda dostává od radnice zabrat

Publikujeme názor občanského hnutí Šance pro Příbram.


Velmi diletantsky si počíná vedení města v péči o zeleň. K zemi padají pod pilami stromy, které nemusejí. Vítězí beton, asfalt a zájmy stavebních firem. Proč? Vždyť to jde i jinak.

Příbram má jedno velké bohatství, a tím je pás brdských lesů v jejím okolí. Obyvatelé sem často putují za odpočinkem a relaxací. O to paradoxněji pak vyznívá brutální přístup k městské zeleni ze strany vedení radnice. „Kapitolou samou o sobě je současná podoba centrálního náměstí T.G. Masaryka, které si svou rozlohou a architektonickým řešením přímo říká o zjemnění v podobě stromků, keřů, květinových pásů,“ říká Vladimír Král, mluvčí Občanské iniciativy Šance pro Příbram.

 Zabrat od vedení města ale dostávají i mnohé ulice a okrajové lokality, kde zbytečně a nenávratně mizí stromy staré i desítky let. Necitlivě tak byla vykácená například ulice Edvarda Beneše, teprve až tlak veřejného mínění zabránil radnici v devastaci stromů v ulici 28. října. Starosta z ČSSD a místostarostové z ODS se zalekli, zřejmě i proto, že se na podzim konají komunální volby, a doporučení znaleckého posudku naštěstí neuskutečnili. „I poškozené stromy se dají ošetřit. V Příbrami se ale hned a bez adekvátní náhrady ničí,“ řekl Vladimír Král. Problém je v tom, že vedení města si nechává zpracovávat za nemalé peníze velmi povrchní posudky na kácení stromů, které vycházejí vstříc stavebním firmám, které vedení města protlačuje.

„Řešení městské zeleně v Příbrami chybí kvalitní koncepce opřená o skutečně odborné posudky. Všechno se dělá víceméně ad hoc a laicky bez sledování zájmu města a jeho obyvatel. To se musí změnit,“ dodal Vladimír Král. Nyní si vedení města „brousí zuby“ na tři desítky stromů v okolí hřiště základní školy v ulici 28. Října v Příbram VII.Občanská iniciativa Šance pro Příbram bude tento případ bedlivě sledovat.

 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: Vladimír Král, mluvčí občanské iniciativy Šance pro PříbramDalší články

Spadla klec: Fantom příbramských prodejen byl dopaden Spadla klec: Fantom příbramských prodejen byl dopaden Začátkem července policisté varovali před podvodníkem, který obcházel obchody na Příbramsku se zajímavou fintou a snažil se z důvěřivých lidí vylákat peníze. 24. července 2019   (08:32) Graffiti v Příbrami: Zatímco městský majetek sprejery moc neláká, jinde řádí dostatečně Graffiti v Příbrami: Zatímco městský majetek sprejery moc neláká, jinde řádí dostatečně "Co se týče sprejerství, za loňský a letošní rok nejsou hlášeny žádné velké škody na městském majetku," uvádí Eva Švehlová, tisková mluvčí Městského úřadu Příbram 24. července 2019   (06:52) Čtyři jednotky hasičů likvidovaly požár ubytovny Čtyři jednotky hasičů likvidovaly požár ubytovny Nikdo nebyl zraněn 23. července 2019   (20:45) Drobná nehoda u Kaufladnu vyústila v bitku, jeden z řidičů skončil v poutech Drobná nehoda u Kaufladnu vyústila v bitku, jeden z řidičů skončil v poutech Agrese s přibývajícím vedrem u řidičů stoupá 23. července 2019   (20:21) Po Příbrami nyní jezdí zhruba 260 forenzně označených dopravních prostředků Po Příbrami nyní jezdí zhruba 260 forenzně označených dopravních prostředků Projekt spustila rada města Příbrami v říjnu loňského roku, dobříšští radní forenzní značení pro tento rok neschválili 23. července 2019   (17:22) Meteorologové vydali výstrahu před tropickými teplotami Meteorologové vydali výstrahu před tropickými teplotami Výstraha platí od dnešních 12 hodin 23. července 2019   (14:02) Kvůli přemnoženým hlodavcům proběhla letos v červnu plošná deratizace města Kvůli přemnoženým hlodavcům proběhla letos v červnu plošná deratizace města Jarní průtrž mračen vyplavila u Hořejší Obory větší množství potkanů. Město ve spolupráci s rybáři rychle zasáhlo. Kvůli potkanům se přistoupilo k plošné deratizaci 23. července 2019   (11:32) Pátrání: Řidič naboural sanitku a ujel, ta převážela pacienta do nemocnice! Pátrání: Řidič naboural sanitku a ujel, ta převážela pacienta do nemocnice! Neviděli jste tento incident? Policisté by rádi s řidičem mluvili 23. července 2019   (08:09) Autobusová zastávka plná bezdomovců. Jistě víte, o které je řeč Autobusová zastávka plná bezdomovců. Jistě víte, o které je řeč „V nízkoprahovém centru je moc lidí, a to mi nevyhovuje. Proto jsem raději venku,“ říká jeden z mužů bez domova, kteří se včera v dopoledních hodinách pohybovali v blízkosti problémové autobusové zastávky 23. července 2019   (06:37) Dobříšský kruhový objezd se bude opravovat za provozu Dobříšský kruhový objezd se bude opravovat za provozu Oprava kruhového objezdu by měla být hotova do 31. července 2019, celková cena úprav byla podle projektové dokumentace vyčíslena na zhruba 130 tis. Kč 22. července 2019   (21:18)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz