27. 5. svátek má Valdemar

Příbramští závodníci vybojovali cenná vítězství

13. října 2014   (18:30)
Další 2 fotografie v galeriiPříbramští závodníci vybojovali cenná vítězství

O úspěších příbramských závodníků píše Michael Kvasnica.


Dne 14. září se za deštivého počasí konal v Příbrami historicky druhý závod v moderním pětiboji resp. dvojboji a trojboji. Jednalo se o 5. kolo Českého poháru mládeže 2014, memoriál Karla Bártů pro kategorie U11, U13, U15 a U17. Příbramský oddíl moderního pětiboje reprezentovalo rekordních 18 závodníků. Většina jich byla neregistrovaných, takže šlo spíše jen o to vyzkoušet si atmosféru a náročnost těchto závodů. Mezi startujícími nechyběly dlouholeté opory příbramského pětiboje jako sestry Karasovy, Jiří Vlk, Veronika Novotná nebo Lukáš Kvasnica. Všichni předvedli perfektní výkony. Veronika Novotná a Daniela Karasová vybojovaly třetí místa, Jiřímu Vlkovi díky nepatrně slabší střelbě uniklo toto umístění jen o kousek. Lukáš Kvasnica zaostal v plavecké části díky tréninkovému manku hodně za ostatními, ale famózní střelbou a dobrým běžeckým výkonem dokázal svůj závod vyhrát. Co se týká neregistrovaných závodníků, tak za zmínku stojí 8. místo Simony Karešové, 5. místo Adama Jiřího Procházky, 5. místo Davida Bálka a nejlépe si z nezkušených závodníků vedla Nicol Vesecká, která vybojovala v kategorii U11 skvělé druhé místo.

Další závod se konal 27. září v Kladně. Bylo to 6. kolo stejného poháru jako v Příbrami a příbramský oddíl tentokrát reprezentovali Veronika Novotná, Jiří Vlk, sestry Karasovy a úspěšná začínající závodnice Nicol Vesecká. Tento závod byl vypsán jako mistrovství České republiky kategorie U11, takže Nicol měla velkou šanci vybojovat republikovou medaili. Tentokrát se jí tolik nedařilo a bylo to hlavně tím, že hned po startu běhu se dostala do strkanice pěti závodnic a ztratila tak už na začátku metry, které jí v závěru chyběly. Nakonec finišovala na čtvrtém místě a na třetí příčku jí chybělo 24 bodů, což jsou v přepočtu 2 vteřiny. Škoda, ale i čtvrté místo z republiky je pro tuto mladou začínající závodnici velkým úspěchem. Daniela Karasová si doběhla v kategorii U13 pro skvělé třetí místo. Hned za ní dokončila svůj závod její sestra Barbora. Veronika Novotná se i přes nepatrně slabší střelbu prala o třetí příčku, ale ve finiši jí nestačily síly a dokončila na 4. místě. Přesto jí tento výkon vyhoupl na první místo průběžného pořadí poháru mládeže. Parádní představení předvedl od začátku do konce Jiří Vlk. Po skvělé střelbě a osobním rekordu v bazéně předvedl skvělý taktický výkon na famózního běžce Matouše Tůmu z Kladna, kterému v závěru kilometrové trati došly síly. Jirka si po druhé v kariéře doběhl pro 1. místo a už je druhý v průběžném pořadí Českého poháru. Skvělé.

3.10. – 5.10.2014 se zúčastnil Lukáš Kvasnica mezinárodního závodu olympijských nadějí na Slovensku. I přes neúčast nejlepších závodníků z Ruska a Polska byla kvalita startovního pole vysoká. Osobním rekordem v celkovém bodovém zisku dokázal tento závod vyhrát. Druhý den společně s Karlem Vavřičkou z Hořovic vybojovali stříbro ve štafetě a v trojici s Janem Zeisem z Kladna ovládli soutěž družstev. Skvělý výkon tohoto mladého nadějného pětibojaře.

Touto cestou bych chtěl taktéž poděkovat naší kondiční a kompenzační trenérce Paulíně Novotné, bez které by výkony našich svěřenců nebyly takové jaké jsou.
 

Fotogalerie

Příbramští závodníci vybojovali cenná vítězství () Příbramští závodníci vybojovali cenná vítězství (1)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: Michal KvasnicaDalší články

Aktuálně: Dodávka narazila do budovy soudu, jako zázrakem se nikomu nic nestalo Aktuálně: Dodávka narazila do budovy soudu, jako zázrakem se nikomu nic nestalo Došlo k materiálním škodám jak na voze, tak i na budově 27. května 2019   (10:46) AKTUÁLNĚ Divadlo patřilo dětem Divadlo patřilo dětem Slunečné počasí přispělo k hojné účasti třináctého ročníku Divadlo patří dětem. 27. května 2019   (08:41) Letošní Rally Příbram bylo odpískáno. Proč? Letošní Rally Příbram bylo odpískáno. Proč? Zdaleka ne všichni partneři řekli hned své "ano", nad rozpočtem viselo příliš mnoho otazníků 27. května 2019   (05:58) Příbramský lesopark je plný bylinek Příbramský lesopark je plný bylinek Zatímco děti do svých košíků naškubaly, na co přišly, maminky si pečlivě vybíraly jen jedlé kousky 26. května 2019   (18:15) Zelesafest 2019 opět všechny sjednotil, ať už přijeli odkudkoliv Zelesafest 2019 opět všechny sjednotil, ať už přijeli odkudkoliv Od pátku 24. května do neděle se u Kamýka nad Vltavou konal třídenní 17. ročník neziskového hudebního festivalu s názvem Zelesa. 26. května 2019   (13:46) Korzo Obora - kdo přišel, nechtěl domů Korzo Obora - kdo přišel, nechtěl domů Nemalovalo se na obličej, ale na papír. Nechytala se wifina, ale kapři. Nesedělo se u stolu, ale na trávě 26. května 2019   (11:21) Aktuálně: U vážné dopravní nehody přistával vrtulník, odletěl prázdný. Mladík náraz do stromu nepřežil Aktuálně: U vážné dopravní nehody přistával vrtulník, odletěl prázdný. Mladík náraz do stromu nepřežil Tragická dopravní nehoda se odehrála u obce Řeteč 26. května 2019   (08:17) AKTUÁLNĚ Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony Kostel Povýšení sv. Kříže, který je nerozlučně spjat s Jakubem Janem Rybou, otevřel své dveře i na Noc kostelů 26. května 2019   (07:07) FOTOGALERIE Vršovický klokan odkopl 1.FK do barážového duelu proti Zbrojovce Vršovický klokan odkopl 1.FK do barážového duelu proti Zbrojovce 1.FK Příbram – FK Dukla Praha 3:2 (1:1) V sobotu 25. května přivítala v posledním pátém nadstavbovém kole o záchranu FORTUNA:LIGY domácí Příbram na svém stadionu na Litavce Duklu. 25. května 2019   (21:00) Chcete mít v Příbrami parkourové hřiště, psí park, nebo filmový festival? Je to na vás! Chcete mít v Příbrami parkourové hřiště, psí park, nebo filmový festival? Je to na vás! Od 1. června budete mít šanci rozhodnout, který projekt zvítězí 25. května 2019   (17:08)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz