23. 8. svátek má Sandra

Příbramští závodníci vybojovali cenná vítězství

13. října 2014   (18:30)
Další 2 fotografie v galeriiPříbramští závodníci vybojovali cenná vítězství

O úspěších příbramských závodníků píše Michael Kvasnica.


Dne 14. září se za deštivého počasí konal v Příbrami historicky druhý závod v moderním pětiboji resp. dvojboji a trojboji. Jednalo se o 5. kolo Českého poháru mládeže 2014, memoriál Karla Bártů pro kategorie U11, U13, U15 a U17. Příbramský oddíl moderního pětiboje reprezentovalo rekordních 18 závodníků. Většina jich byla neregistrovaných, takže šlo spíše jen o to vyzkoušet si atmosféru a náročnost těchto závodů. Mezi startujícími nechyběly dlouholeté opory příbramského pětiboje jako sestry Karasovy, Jiří Vlk, Veronika Novotná nebo Lukáš Kvasnica. Všichni předvedli perfektní výkony. Veronika Novotná a Daniela Karasová vybojovaly třetí místa, Jiřímu Vlkovi díky nepatrně slabší střelbě uniklo toto umístění jen o kousek. Lukáš Kvasnica zaostal v plavecké části díky tréninkovému manku hodně za ostatními, ale famózní střelbou a dobrým běžeckým výkonem dokázal svůj závod vyhrát. Co se týká neregistrovaných závodníků, tak za zmínku stojí 8. místo Simony Karešové, 5. místo Adama Jiřího Procházky, 5. místo Davida Bálka a nejlépe si z nezkušených závodníků vedla Nicol Vesecká, která vybojovala v kategorii U11 skvělé druhé místo.

Další závod se konal 27. září v Kladně. Bylo to 6. kolo stejného poháru jako v Příbrami a příbramský oddíl tentokrát reprezentovali Veronika Novotná, Jiří Vlk, sestry Karasovy a úspěšná začínající závodnice Nicol Vesecká. Tento závod byl vypsán jako mistrovství České republiky kategorie U11, takže Nicol měla velkou šanci vybojovat republikovou medaili. Tentokrát se jí tolik nedařilo a bylo to hlavně tím, že hned po startu běhu se dostala do strkanice pěti závodnic a ztratila tak už na začátku metry, které jí v závěru chyběly. Nakonec finišovala na čtvrtém místě a na třetí příčku jí chybělo 24 bodů, což jsou v přepočtu 2 vteřiny. Škoda, ale i čtvrté místo z republiky je pro tuto mladou začínající závodnici velkým úspěchem. Daniela Karasová si doběhla v kategorii U13 pro skvělé třetí místo. Hned za ní dokončila svůj závod její sestra Barbora. Veronika Novotná se i přes nepatrně slabší střelbu prala o třetí příčku, ale ve finiši jí nestačily síly a dokončila na 4. místě. Přesto jí tento výkon vyhoupl na první místo průběžného pořadí poháru mládeže. Parádní představení předvedl od začátku do konce Jiří Vlk. Po skvělé střelbě a osobním rekordu v bazéně předvedl skvělý taktický výkon na famózního běžce Matouše Tůmu z Kladna, kterému v závěru kilometrové trati došly síly. Jirka si po druhé v kariéře doběhl pro 1. místo a už je druhý v průběžném pořadí Českého poháru. Skvělé.

3.10. – 5.10.2014 se zúčastnil Lukáš Kvasnica mezinárodního závodu olympijských nadějí na Slovensku. I přes neúčast nejlepších závodníků z Ruska a Polska byla kvalita startovního pole vysoká. Osobním rekordem v celkovém bodovém zisku dokázal tento závod vyhrát. Druhý den společně s Karlem Vavřičkou z Hořovic vybojovali stříbro ve štafetě a v trojici s Janem Zeisem z Kladna ovládli soutěž družstev. Skvělý výkon tohoto mladého nadějného pětibojaře.

Touto cestou bych chtěl taktéž poděkovat naší kondiční a kompenzační trenérce Paulíně Novotné, bez které by výkony našich svěřenců nebyly takové jaké jsou.
 

Fotogalerie

Příbramští závodníci vybojovali cenná vítězství () Příbramští závodníci vybojovali cenná vítězství (1)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: Michal KvasnicaDalší články

Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Při preventivní akci “Na kole jen s přilbou“ policisté kontrolovali mimo jiné i povinné vybavení kola 23. srpna 2019   (15:33) Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Pokud si nevyberete žádnou z akcí, můžete si alespoň užít příjemně letního počasí 23. srpna 2019   (13:38) Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Práce budou probíhat za provozu, omezena bude pouze autobusová doprava 23. srpna 2019   (11:12) Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Krajské státní zastupitelství tento týden podalo k soudu obžalobu 23. srpna 2019   (08:30) Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Pravidelné výlovy, vysazení čisticích rostlin a zvýšení průtoku vody. To vše by mělo zkvalitnit vodu v Novém rybníce 23. srpna 2019   (06:08) Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Nejhorší kvalita vody je v Pilském rybníku na Příbramsku 22. srpna 2019   (18:35) Na Evropské byl sražen motorkář, doprava v místě kolabuje Na Evropské byl sražen motorkář, doprava v místě kolabuje Počítejte se zdržením 22. srpna 2019   (16:00) Na jih bez objížďky. Most na Strakonické je již průjezdný Na jih bez objížďky. Most na Strakonické je již průjezdný Uzavírka měla původně trvat zhruba o měsíc déle. 22. srpna 2019   (14:45) Výdaje rodičů po návratu dětí do škol letos opět mírně vzrostou Výdaje rodičů po návratu dětí do škol letos opět mírně vzrostou Domácnosti v tíživé sociální situaci můžou požádat Úřad práce ČR o jednorázovou dávku pomoci v hmotné nouzi na vzdělání. 22. srpna 2019   (12:22) Objednal si přes internet dvanáct balíků sena, zaplatil tisíce a nedostal nic Objednal si přes internet dvanáct balíků sena, zaplatil tisíce a nedostal nic Zaplatil dopředu na bankovní účet 22. srpna 2019   (09:22)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz