vývoj COVID-19
27. 10. 2020
Bezděkov 2
Bohostice 3
Bohutín 31
Borotice 3
Bratkovice 4
Březnice 55
Buková u Pb 4
Čenkov 12
Chotilsko 2
Chraštice 4
Čím 1
Daleké Duš. 4
Dlouhá Lh. 1
Dobříš 245
Dolní Hbity 9
Drahenice 1
Drahlín 5
Drásov 7
Drhovy 1
Dublovice 22
Dubno 6
Háje 6
Hluboš 19
Hlubyně 1
Horčápsko 1
Hřiměždice 7
Hudčice 3
Hvožďany 8
Jablonná 10
Jesenice 3
Jince 38
Kamýk n. V. 19
Kňovice 1
Korkyně 2
Kosova H. 40
Kotenčice 5
Kozárovice 5
Krásná H. 40
Láz 4
Lazsko 5
Lešetice 2
Lhota u Pb 3
M. Hraštice 9
Milín 25
Modřovice 3
Mokrovraty 2
Nalžovice 33
Narysov 3
Nechvalice 5
Nečín 2
Nedrahovice 7
Nepomuk 1
Nová Ves p. P. 19
Nové Dvory 6
Nový Knín 47
Občov 3
Obecnice 13
Obořiště 22
Obory 4
Ohrazenice 5
Osečany 3
Ouběnice 1
Pečice 10
Petrovice 23
Pičín 12
Počaply 1
Počepice 6
Podlesí 17
Příbram 627
Příčovy 8
Prosen. L. 5
Radětice 2
Radíč 1
Rosovice 31
Rožmitál 86
Rybníky 2
Sádek 2
Sedlčany 242
Sedlec-Prč. 71
Sedlice 2
Smolotely 2
Solenice 3
Stará Huť 46
Starosed. H. 2
Suchodol 3
Svaté Pole 3
Svatý Jan 6
Tochovice 11
Třebsko 6
Trhové D. 7
V. Lečice 1
Věšín 9
Višňová 11
Volenice 3
Voznice 6
Vrančice 2
Vysoká u Pb. 1
Vysoký Ch. 10
Zalužany 7
Zbenice 3
Zduchovice 8
Příbramští jsou šťastní, ale chtěli se zachránit na hřišti

25. července 2020   (13:51)
Příbramští jsou šťastní, ale chtěli se zachránit na hřišti

"Jsme nadšení, jsme samozřejmě rádi, že jsme se zachránili. Byť to nebylo tím sportovním způsobem, kterému jsme sami věřili. Ale darovanému koni na zuby nehleď. Zaplaťpánbůh jsme v lize a jsme za to rádi," řekl majitel klubu Jan Starka.


Fotbalisté Příbrami mají radost, že se díky nedohrání skupiny o záchranu v první lize udrželi, podle kouče Pavla Horvátha by si ale raději setrvání mezi elitou vybojovali přímo na hřišti. Středočeský tým byl v tabulce poslední, vzhledem k předčasnému konci sezony kvůli výskytu nového koronaviru v týmu Opavy ale letos z nejvyšší soutěže nikdo nesestoupil.

"Samozřejmě jsme šťastní, ale chtěli jsme si to vybojovat na hřišti. Nechci říct bohužel, že se to nepovedlo, ale ten závěr ročníku už od února byl podivný. A skončilo to takhle. My to přijímáme, jsme rádi, že zůstáváme v lize a budeme se snažit o to, abychom hráli důstojnou roli v dalším ročníku. To, že jsme byli v této sezoně na 16. místě, není důvod ke spokojenosti. Naopak je to důvod k tomu, abychom už teď pracovali na tom, abychom byli příští rok lepší," uvedl Horváth pro klubovou televizi.
"Jsme nadšení, jsme samozřejmě rádi, že jsme se zachránili. Byť to nebylo tím sportovním způsobem, kterému jsme sami věřili. Ale darovanému koni na zuby nehleď. Zaplaťpánbůh jsme v lize a jsme za to rádi," řekl majitel klubu Jan Starka.
Příbramští věřili, že se zachrání sportovní cestou. Na posledním místě tabulky měli dvě kola před koncem nadstavby stejně bodů jako předposlední Opava a o dva body méně než Karviná. Skupina o záchranu byla poprvé přerušena na začátku července, kdy se objevil koronavirus v mužstvu Karviné. Znovu hrát se mělo od čtvrtka, ale nákaza v Opavě sezonu ukončila.

"Normálně jsme trénovali a byli jsme připraveni. Kluci měli dvakrát v sobotu a v neděli volno, ale týdny byly normální. Věřím tomu, že jsme byli dobře připraveni na to hrát," uvedl Horváth, který přišel k týmu v březnu a v zápasech byl oficiálně vedený jako asistent.
"Myslím, že kluci za tu dobu, co jsem tady, makali. Udělali jsme nějaký počet bodů, který zatím nestačil. Ale to už nezjistíme, jestli by to stačilo na záchranu dál. Kluci asi nějakou oslavu mít budou, zítra mají nějakou společnou akci, to k tomu patří. Já k tomu nemám žádné výhrady. Věřím, že to nepřeženou a už od zítřka budou myslet na to, co nás čeká příští sezonu, byť mají krátkou dovolenou. Někteří budou mít dovolenou do 3. srpna, někteří do 5. srpna," uvedl Horváth.

Uvítal, že další sezonu první ligy bude hrát netradičně 18 týmů. Zrušena bude nadstavba. "Myslím, že to není na škodu. Nadstavba nebyla úplně špatná, ale asi to úplně nesplnilo ten cíl, který to mělo mít. Aby zvýšila atraktivitu ligy. Teď se bude hrát v 18 týmech, my to respektujeme a přijímáme," řekl Horváth.

"Myslím, že to bude lepší model než s nadstavbou. Bude to plynout mnohem jednodušeji než s nadstavbou, která je trošku problematická teď s těmi výlukami. Spíš jsem zvědavý, jak LFA nastaví to, když nějaký tým půjde do karantény nebo něco podobného. Tímto stylem jako letos to opravdu nepůjde. Musí se nad tím zamyslet a přijít s nějakým modelem, který bude fungovat," doplnil Starka.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: Tomáš Větrovský

autor: Tomáš Pečenka

Další články

Nejhorší podvečerní výsledek: Za necelé úterý přibylo 8845 případů covidu Nejhorší podvečerní výsledek: Za necelé úterý přibylo 8845 případů covidu Na Příbramsku za posledních sedm dní přibylo víc než 1000 případů covidu-19 na 100.000 obyvatel. 27. října 2020   (19:09) V příbramské nemocnici se připravují na nejhorší, lůžkové i personální rezervy se krátí V příbramské nemocnici se připravují na nejhorší, lůžkové i personální rezervy se krátí Jeden zloděj odcizil z nastartovaného auta kabelku, druhý pak celé auto Jeden zloděj odcizil z nastartovaného auta kabelku, druhý pak celé auto Příbramská policie řeší dva případy krádeží, které se staly v období mezi 23. a 26. říjnem. 27. října 2020   (16:52) Ani žáci prvního stupně se v pondělí do škol nevrátí Ani žáci prvního stupně se v pondělí do škol nevrátí Dušičky jsou tady. Pozor na „sváteční řidiče“ Dušičky jsou tady. Pozor na „sváteční řidiče“ Nastává čas uctívání Památky zesnulých. Policie žádá řidiče, aby byli v tuto dobu na silnicích obzvlášť obezřetní. 27. října 2020   (12:07) Rána jsou pod mlžnou peřinou. Myslete, než zapnete mlhovky Rána jsou pod mlžnou peřinou. Myslete, než zapnete mlhovky Jak je to s využíváním mlhových světel a kdy je rozhodně vypínat? 27. října 2020   (09:58) Vstávat a cvičit! Režisér králíků z klobouku Václav Bedřich dal život i dalším postavičkám z Večerníčku Vstávat a cvičit! Režisér králíků z klobouku Václav Bedřich dal život i dalším postavičkám z Večerníčku Miliarda pro zájezdové dopravce je uvolněna. Podporu potřebují i podnikatelé z Příbramska Miliarda pro zájezdové dopravce je uvolněna. Podporu potřebují i podnikatelé z Příbramska Ministerstvo dopravy spustilo program finanční pomoci pro provozovatele nepravidelné autobusové dopravy Covid-Bus. Vysoké ztráty poznamenaly také firmy z Příbramska. 27. října 2020   (06:48) Vláda rozhodne o možném návratu žáků prvního stupně základních škol Vláda rozhodne o možném návratu žáků prvního stupně základních škol
Vláda zakázala vycházení v noci, v neděli budou obchody zavřené Vláda zakázala vycházení v noci, v neděli budou obchody zavřené
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz