22. 4. svátek má Evžénie




Příbramští hasiči procvičili zásah při požáru výškové budovy

20. prosince 2021   (14:11)
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka

Cvičení proběhlo v pondělí v 9 hodin v Brodské ulici.


Během pondělního rána se uskutečnilo v Brodské ulici v Příbrami cvičení profesionálních hasičů zaměřených na požáry výškových budov. Cílem tohoto cvičení bylo prověření hasičů při rozvinutí hadicového vedení do poschodí a zajištění dveří do konkrétního bytu v devátém nadzemním podlaží. Důležitou součástí byla i prověrka průjezdnosti příjezdových komunikací k objektu a následné ustavení požární techniky.

„Hasební práce nám zpravidla komplikují špatné přístupy. Vlastníci bytových jednotek velice často instalují různé čipy nebo zabezpečovací systémy. V některých domech jsou také uzavřené jednotlivé části pater, které v případě požáru brání dostupnosti únikových cest, pak může dojít k fatálním následkům,“ vysvětlil pribram.cz ředitel Územního odboru HZS Příbram Tomáš Horvát.
Ředitel dále zmínil, že v případě budovy vyšší než 22,5 metru by měla být osazena nucená ventilace. „Standardem by měly být také protipožární dveře v jednotlivých patrech, což se v současnosti příliš nedodržuje. Každé společenství vlastníků by muselo vydat investice v řádech statisíců, a to se jim často nechce. Neříkám, že je to tak ve všech domech, ale v drtivé většině ano. Bylo by dobré, aby se o tomto problému mluvilo,“ upozornil Horvát.
Dalším zásadním problémem jsou příjezdové komunikace, které jsou v některých případech nevyhovující. Zaparkovaná auta jsou nejen podél silnice, ale někdy i v křižovatkách. Hasiči mnohokrát upozorňovali, že pro bezpečný průjezd techniky potřebují alespoň tři metry. „Snažíme se s vedením Příbrami tento problém diskutovat a musím říci, že se nám to v rámci možností daří prosadit. Tristní situace je ale stále u výškové budovy v ulici Riegerova (zde se již projednávají změny v dopravně-inženýrských změnách_poznámka autora) nebo v okolí křížových domů v Čechovské. Problémových lokalit z hlediska průjezdnosti je v Příbrami ale více. Například v ulicích Generála Kholla nebo v Družstevní, ale zde je již problém řešen. V ulici Družstevní brzy vzniknou odstavné plochy pro vozidla,“ dodal Horvát.

foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Dva lupiči okradli ženu v zastávce v Příbrami Dva lupiči okradli ženu v zastávce v Příbrami Kriminalisté se zabývají přepadením v Příbrami, které se stalo v úterý … AKTUÁLNĚ Středočeská města včetně Příbrami dostala nová kola pro děti. Pomohou s výukou bezpečné jízdy Středočeská města včetně Příbrami dostala nová kola pro děti. Pomohou s výukou bezpečné jízdy Středočeský kraj pokračuje v podpoře dopravní výchovy dětí. Letos rozdělil desítky … NEPŘEHLÉDNĚTE V Kozárovicích spadl muž ze žebříku V Kozárovicích spadl muž ze žebříku Vrtulník letecké záchranné služby přistál v úterý v Kozárovicích. Další silniční kontroly odhalily desítky přestupků: špatný technický stav vozidel o řidiče pod vlivem alkoholu Další silniční kontroly odhalily desítky přestupků: špatný technický stav vozidel o řidiče pod vlivem alkoholu Policisté se na Příbramsku zaměřili na bezpečnost nejzranitelnějších účastníků … DOPRAVA Včely, sady, děti, odpady. Příbram podpoří projekty, které mají smysl Včely, sady, děti, odpady. Příbram podpoří projekty, které mají smysl Zatímco se na celostátní úrovni mění priority Ministerstva životního prostředí a v … POLITIKA Opilý mladík z Příbramska vezl čtyři dívky. Policie zasahovala u diskotéky plné nezletilých Opilý mladík z Příbramska vezl čtyři dívky. Policie zasahovala u diskotéky plné nezletilých Páteční noční kontrola diskotéky (17. dubna) na Volyňsku na Strakonicku odhalila hned … Matriky nestíhají? Po zrušení kastrací mění pohlaví rekordní počet lidí Matriky nestíhají? Po zrušení kastrací mění pohlaví rekordní počet lidí Česká republika zažívá výraznou změnu v oblasti práv transgender osob. Po zrušení … NEPŘEHLÉDNĚTE Pozor, Příbramačky! Prozradíme vám, jaké kabelky letos vládnou jaru Pozor, Příbramačky! Prozradíme vám, jaké kabelky letos vládnou jaru Máte slabost pro kabelky? Pak zbystřete. Nová sezona jaro léto 2026 přináší trendy, … LIFESTYLE Tretera s Gangsterem ovládli úvod Českého skokového poháru. V Martinicích rozhodoval čas Tretera s Gangsterem ovládli úvod Českého skokového poháru. V Martinicích rozhodoval čas Jubilejní 25. ročník Českého skokového poháru odstartoval v neděli 19. dubna v … SPORT
Ukliďme svět kolem nás: Oslavte Den Země aktivně! Ukliďme svět kolem nás: Oslavte Den Země aktivně! Každý rok si 22. dubna lidé po celém světě připomínají Den Země – svátek, který patří … PŘÍRODA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz