16. 10. svátek má Havel
Příbramský půlmaraton se kvůli opravám v ulicích města přesune na Novák

24. srpna 2021   (17:46)
Příbramský půlmaraton se kvůli opravám v ulicích města přesune na Novák
foto: František Gahler, Příbramský půlmaraton/se souhlasem

Šestý ročník nejdelší běžecké akce v Příbrami odstartuje v neděli 19. září. Součástí jsou závody jednotlivců a štafet, připraveny budou také tratě pro děti a dorostence.


Organizátoři Příbramského půlmaratonu se obdobně jako vloni rozhodli kvůli neočekávaným událostem posunout i termín letošního závodu. Pandemie koronaviru nejprve přeložila půlmaraton z června na začátek září, nakonec se – podle nejnovějších informací – uskuteční až v neděli 19. září.

„Městský běh vyžaduje dopravní uzavírky a objízdné trasy, které nejsou aktuálně slučitelné s právě probíhajícími nebo plánovanými rekonstrukcemi dopravních tepen města,“ zdůvodňuje za pořádající Triklub Příbram Aleš Barášek, proč se se letos nepoběží ani obvyklá trať v ulicích Příbrami, ale sportovci se přesunou do sportovně-rekreačního areálu Nový rybník.
Co se však nemění, to je délka hlavního závodu (21,1 km) a možnost soutěžit individuálně nebo ve čtyřčlenné štafetě. „Poběžíme okruhy v délce 2,6 kilometru kolem Nováku a Fialáku. Tedy stejnou trasou, kudy vede Běh města Příbrami, jen opačným směrem s krátkým výběhem podél letního kina,“ přibližuje trasu Aleš Barášek. Prezence závodníků začne v areálu Nového rybníka již v sobotu 18. září mezi 16.00 a 19.00 a pokračuje v neděli 19. září od 8.00 do 10.00.
O sportovní adrenalin nebudou ochuzeny ani děti. Dětské závody jsou na programu od 9.00 (s prezencí od 8.00) a účast je pro děti zdarma. Po vyhlášení výsledků dětských kategorií se na start v půl dvanácté postaví jednotlivci a „jedničky“ štafet. Vítěze dospělých budeme znát ve 14.30. Registrace jednotlivců i štafet do 6. ročníku Příbramského půlmaratonu jsou otevřeny na webu www.pribramskypulmaraton.cz.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května Zrychlování epidemie ukazuje i reprodukční číslo uvádějící, kolik dalších lidí nakazí … Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Teplárna chce zaručit nižší ceny elektřiny bez přímé vazby na výkyvy globálních … Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Zprávy odkazují na podvodné stránky, které nemají s Českou poštou nic … Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Vnitřní prostory městské chaty Granit pořádně prokoukly. Budoucí návštěvníci se mohou … Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Vernisáž site-specific instalace Evy Heyd se uskuteční v sobotu 16. října od 16.00. Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Kriminalisté při vyšetřování spolupracují s pedagogy a vedením školy, naplánovány mají … O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety Součástí posvícení je Zahradní slavnost s programem v Pivovaru Podlesí. Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Vytvoření nové expozice vyšlo na 2,8 milionu korun, náklady byly rozděleny do čtyř … Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Data z meteostanic zahrnují vlhkost a teplotu vzduchu a vozovky nebo i to, zda je …
Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky Policisté šetří incident, který se odehrál na základní škole v Sedlčanech.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz