Příbramsko: Kam letos přiletí čarodějnice?
28. dubna 2025 (09:40)
foto: Jakub Pečenka, archiv pribram.cz
Ve středu 30. dubna se čarodějnické akce pro děti uskuteční na Novém rybníku v Příbrami, ve sportovně-rekreačním areálu v Rožmitále pod Třemšínem, u hasičské zbrojnice v Březnici a na dalších místech na Příbramsku.
Pálení ohňů, opékaní špekáčků, rej čarodějnic, hudba, tanec a další zábavní program plánuje během filipojakubské noci řada měst a obcí na Příbramsku. Na následujících řádcích vybíráme z těch, které přivítají hlavně dětské návštěvníky.
Akce Čarodějnice na Nováku v příbramském areálu Nový rybník slibuje podvečer plný kouzel a tradic. V 16.00 se u bistra Sezam připojíte k čarodějnickému průvodu, poté dojde k zapálení hranice. Součástí oslav bude pódiový program a minidisco, na památku se děti mohou zvěčnit ve fotokoutku. Vstupné a buřty k opékání jsou zdarma, vítány jsou převleky čarodějnic a čarodějů. Slet končí v 19.00.
Město Rožmitál pod Třemšínem zve ve spolupráci s místními skauty rožmitálské čarodějnice i s doprovodem od 18.00 do sportovně-rekreačního areálu na Slet čarodějnic. Mohou projít čarodějnickou stezku, připraveno bude malování na obličej, airsoftová střelnice, malování na chodník, ukázky hasičské techniky, rej čarodějnic a pro děti opékání špekáčků zdarma. K tanci a poslechu zahraje Toulavá kapela Josefa Janouška.
U požární zbrojnice se malé čarodějnice a čarodějové sejdou v Březnici. Od 17.00 se mohou těšit na hry, další doprovodný program a občerstvení (registrace účastníků je na e-mailu organizátora SDH Březnice mh.sdh.breznice@seznam.cz).
Obec a SDH Pičín připravují čarodějnickou oslavu na 30. dubna od 18.00 u Dražského rybníka. Návštěvníky čeká zábava, občerstvení a soutěž dětských čarodějnic. V Bohutíně se budou čarodějnice pálit na třech místech: v areálu SK Litavan Bohutín, na Řimbabě a u Vysokopeckého rybníka. „Přijďte pocítit vůni ohně, zkouknout tanec, zasoutěžit si a upéct buřtíka, ochutnat chléb či od vatry pohledět na Vysokopecký rybník,“ láká romantická pozvánka na webu obce.
V Podlesí spojí pálení čarodějnic s další jarní tradicí. V 17.00 bude na návsi u Pivovaru Podlesí vztyčena májka, od 19.00 se společenská událost přesune na louku u fotbalového hřiště. V nabídce občerstvení bude pivo, nealko nápoje a špekáčky.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Hřiště pro všechny: Nový projekt navazuje na úspěšné „Na hřišti to žije“
•Vydejte se na výletní hru po ekocentrech do Hrachova nebo do Orlova
•Tip na výlet: Rozhledna Milada vás chytí za srdce
Další články
Bez černý, voňavá léčivka našich zahrad a cest
Na přelomu května a června rozkvétá podél cest, na okrajích lesů i v zahradách jeden z …
AKTUÁLNĚ
Eutanazie není problém. Problém je naše zbabělost.
Eutanazie není ten strašák, za který ji vydáváme. Strašákem je naše vlastní zbabělost: …
ZDRAVOTNICTVÍ
Od neděle platí letní změna jízdních řádů regionálních vlaků Českých drah
V neděli 14. června vstoupila v platnost pravidelná letní změna vlakových jízdních …
AKTUÁLNĚ
Hřiměždice znovu ovládne adrenalin. Highjump letos přiveze evropskou špičku i rekordmana světa
Lom v Hřiměždicích se letos 7. a 8. srpna znovu promění v centrum adrenalinu a …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Příští týden udeří tropické teploty
Po deštivém a chladnějším období se můžeme těšit na letní teploty.
AKTUÁLNĚ
Od července přichází velká změna. Každý pes musí do registru, jinak hrozí vysoká pokuta
Majitelé psů pozor — od 1. července vstupuje v platnost povinnost, která se dotkne …
ZVÍŘATA
Kam letos v Brdech? Nové Brdoviny přinášejí desítky tipů na výlety i zážitky
Nové vydání turistických novin Brdoviny je od tohoto týdne zdarma k dispozici …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Nečín bude hostit BMX závody i koncerty. Dorazí kapely, DJ i skákací hrad pro děti
Milovníci adrenalinových sportů, hudby a letní zábavy by si měli v kalendáři označit …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Díky!FEST přidává novinky. Děti čeká vlastní zóna, návštěvníky velká tombola
Letošní ročník Díky!FESTu, který se uskuteční 19. června v příbramském letním kině, …
Velký úspěch pro Příbram! Jednadvacetiletý zápasník z BC Příbram vybojoval titul mistra České republiky v MMA
Příbramský klub BC Příbram má nového mistra České republiky. Jednadvacetiletý zápasník …
SPORT




