25. 4. svátek má Marek

Příbramské městské lesy čeká kontrola hospodaření

16. července 2014   (11:06)
Příbramské městské lesy čeká kontrola hospodaření

Novotný byl odvolán během pondělního jednání městské rady.


Příbramské městské lesy čeká kontrola hospodaření. Městští radní se pro tento krok rozhodli v souvislosti s aférou dosavadního šéfa společnosti Pavla Novotného, který čelí podezření, že se prokazoval falešným maturitním vysvědčením. Radní Novotného odvolali z funkce a podali kvůli pochybnostem o jeho vzdělání trestní oznámení, sdělil dnes ČTK mluvčí radnice Ondřej Šlechtický.

Novotný byl před dvěma lety dosazen do funkce bez výběrového řízení, podle místostarosty Václava Černého (ODS) se dělat nemuselo, protože nejde o příspěvkovou organizaci, ale o společnost s ručením omezeným. Novotný se podle dřívějšího vyjádření Černého ve funkci osvědčil, hospodaření městské firmy se prý zlepšilo. Nyní ale rada nechá hospodaření firmy přezkoumat.

Na Novotného bylo podáno trestní oznámení

Novotný ČTK už dříve řekl, že odchází z funkce, protože ho čeká operace páteře. "Předloženou nabídku rezignace ředitele městských lesů pana Pavla Novotného ze zdravotních důvodů jsme vzali na vědomí. Pana Novotného jsme následně s platností od 1. srpna 2014 odvolali z funkce," uvedl starosta Pavel Pikrt (ČSSD).
Zda je vysvědčení Novotného falzum či nikoli, musí podle vedení města prověřit policie. "Na Vyšší odborné škole lesnické a Střední lesnické škole v Písku jsme prověřovali, zdali pan Novotný je či není absolventem této školy. Bylo nám řečeno, že pan Pavel Novotný absolventem není. Jako státní správa jsme pak podali trestní oznámení," uvedla tajemnice úřadu Jarmila Nováková.

Radní podle Šlechtického uložili městskému úřadu vyhlásit výběrové řízení na nového ředitele. To bude možné, až bude Novotnému doručeno rozhodnutí o jeho odvolání. V městských lesích bude zároveň provedena kontrola hospodaření. Kdo kontrolu provede, zatím není známo. "Rada města Příbram taktéž konstatovala, že tato rozhodnutí jsou rozhodnutími města Příbram jako jediného společníka společnosti Městské lesy Příbram," dodal mluvčí.

Nový šéf by měl být v září

Nový jednatel by měl nastoupit do funkce nejpozději od 1. září. Měl by mít manažerské schopnosti, vysokoškolské vzdělání lesnického směru a lesnickou praxi minimálně pět let nebo úplné středoškolské vzdělání lesnického směru a odbornou lesnickou praxi alespoň deset let. Dále se předpokládá minimálně tříletá praxe ve vedení pracovního týmu, české státní občanství nebo občanství členského státu Evropské unie, způsobilost k právním úkonům a také bezúhonnost. Konkurz na nového ředitele bude buď zadán externí firmě, nebo rada složí výběrovou komisi.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: ČTK
foto: pribram.cz

autor: Jan Kholl kšDalší články

Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie původně očekávala, že škodu bude znát již na počátku letošního roku, následně se termín posunul na únor, kdy se zjistilo, že rozsah poškození nelze vizuální prohlídkou zjistit a bude nutné vrtulník odstrojit. 24. dubna 2019   (20:17) Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Páteční večer bude patřit rockové hudbě! Při troše štěstí můžete jít zdarma! 24. dubna 2019   (17:12) Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Vozidla blokují oba jízdní pruhy. 24. dubna 2019   (14:49) AKTUÁLNĚ Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Již zítra, ve čtvrtek 25. dubna, se v areálu Nového rybníka koná akce Čarodějnice na Nováku. Akce začíná v 16 hodin a připraven je bohatý program. Jediné, co ještě není zcela jasné je, zda bude zapálena připravená vatra. 24. dubna 2019   (12:28) Turistický vláček prozatím mimo provoz Turistický vláček prozatím mimo provoz V měsíci květnu byl v minulosti zahajován provoz turistického vláčku. V letošním roce je provoz vláčku pozastaven. Hledá se provozovatel. 24. dubna 2019   (11:49) U Zaječova by mohl vzniknout výcvikový areál složek IZS U Zaječova by mohl vzniknout výcvikový areál složek IZS V areálu budou s nebezpečnými situacemi a jejich řešením seznamováni především školáci, sloužit bude ale i pro cvičení profesionálů. 24. dubna 2019   (10:10) V Brdech se čeká na dotace pro nové nádrže a rybníčky V Brdech se čeká na dotace pro nové nádrže a rybníčky Mají pomoci přírodě v době klimatických změn 24. dubna 2019   (08:17) Hlediště divadla nakonec zřejmě vybuduje firma Staler Hlediště divadla nakonec zřejmě vybuduje firma Staler Společnost musela vysvětlit podezřele nízkou nabídku a další formality. 24. dubna 2019   (06:06) Auto narazilo do stromu, vážně zraněnou řidičku transportovala záchranka do nemocnice Auto narazilo do stromu, vážně zraněnou řidičku transportovala záchranka do nemocnice Silnice I/18 byla uzavřena 23. dubna 2019   (18:56) AKTUÁLNĚ Hasiči bojují s rozsáhlým požárem lesa Hasiči bojují s rozsáhlým požárem lesa Na místě operuje 11 jednotek hasičů. 23. dubna 2019   (16:43) AKTUÁLNĚKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz