19. 5. svátek má Ivo




Příbramské mažoretky vybojovaly na Mistrovství České republiky zlatou medaili

18. května 2023   (12:43)
Příbramské mažoretky vybojovaly na Mistrovství České republiky zlatou medaili
foto: Petr Němec / se souhlasem

Na víkendovém Mistrovství České republiky si skvěle vedly mažoretky z týmu SevenSport Příbram. Miniformace baton juniorky získala titul Mistryň republiky, Eliška Pštrossová obsadila v nabité kategorii sólo pompom senior 6. místo.


Druhý květnový víkend se v pražském Radotíně uskutečnilo finále Mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu malých formací výkonnostní třídy A a B. Příbram reprezentovaly dvě soutěžní sestavy mažoretek ze SevenSport Příbram, miniformace baton juniorky a Eliška Pštrossová v kategorii sólo pompom senior.

Miniformace juniorek soutěží v disciplíně baton twirling, což je točení s hůlkou, založené na pohybu a koordinaci. V kategorii sólo pompom se namísto hůlek používají třásně.
Miniformace juniorek soutěží v disciplíně …
foto: Petr Němec / se souhlasem
Navzdory silné konkurenci a kvalitním výkonům všech soutěžících se dokázaly příbramské mažoretky prosadit a získat skvělé umístění. Velkým úspěchem skončilo vystoupení miniformace baton (hůlka) v kategorii juniorky, která vybojovala titul Mistryň České republiky pro rok 2023. Eliška Pštrossová v nabité kategorii sólo pompom (třásně) senior obsadila krásné 6. místo. Svými výkony si děvčata vybojovala přímý postup na Světový pohár, který se bude letos konat v Ostravě.
Sezona tímto pro většinu děvčat ještě zdaleka neskončila. Již příští víkend vyráží další výprava týmu SevenSport Příbram na finále Mistrovství České republiky výkonnostní třídy A, kde se představí s několika choreografiemi.

foto: Petr Němec / se souhlasem

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák








Související


Další články

Majitelé sousedního pozemku reagují na spor se Zooparkem Majitelé sousedního pozemku reagují na spor se Zooparkem Dotčené osoby využily právo na odpověď podle § 10 tiskového zákona. Text zveřejňujeme … Devět pošt Partner končí dočasně provoz. Česká pošta řeší schodek u provozovatele, služby převezmou náhradní pobočky Devět pošt Partner končí dočasně provoz. Česká pošta řeší schodek u provozovatele, služby převezmou náhradní pobočky Česká pošta dočasně uzavřela devět poboček Pošta Partner. Důvodem je finanční schodek … AKTUÁLNĚ Před Brdskou 25 někdo otáčel značení tratě. Pořadatelé mluví o nepochopitelném jednání Před Brdskou 25 někdo otáčel značení tratě. Pořadatelé mluví o nepochopitelném jednání Nedělní závod Brdská 25, který je součástí Brdského poháru, letos provázely nepříjemné … SPORT Veterináři v dovezených divočácích znovu potvrdili svalovce Veterináři v dovezených divočácích znovu potvrdili svalovce V České republice byl po zhruba měsíci znovu potvrzen výskyt nebezpečného parazita … AKTUALIZOVÁNO Lidé ve Vrančicích v referendu odmítli stavbu větrných elektráren Lidé ve Vrančicích v referendu odmítli stavbu větrných elektráren Lidé ve Vrančicích v referendu odmítli stavbu větrné elektrárny nebo elektráren v … NEPŘEHLÉDNĚTE Po odchodu starosty přichází změna: Karpíšek potvrdil, že se bude ucházet o pozici lídra ANO Po odchodu starosty přichází změna: Karpíšek potvrdil, že se bude ucházet o pozici lídra ANO Současný místostarosta Vladimír Karpíšek dnes na svém profilu uvedl, že se v letošních … BLESKOVÁ ZPRÁVA Generace pod dekou: Proč citlivé děti kolabují pod tlakem života Generace pod dekou: Proč citlivé děti kolabují pod tlakem života Psychologové upozorňují, že české děti mají méně odolnosti vůči stresu než jejich … ZAJÍMAVOSTI Děti z Bohutína zastavovaly řidiče. Rozdávaly sluníčka i „mračouny“ Děti z Bohutína zastavovaly řidiče. Rozdávaly sluníčka i „mračouny“ U základní školy v Bohutíně proběhla preventivní dopravní akce s názvem „Slunce na … AKTUÁLNĚ Klučenice se uchází o titul Vesnice roku. Do soutěže se letos přihlásilo 245 obcí, nejvíce od roku 2016 Klučenice se uchází o titul Vesnice roku. Do soutěže se letos přihlásilo 245 obcí, nejvíce od roku 2016 Do letošního ročníku soutěže Vesnice roku se přihlásilo 245 obcí z celé České … ZAJÍMAVOSTI
Vznikající malba na Březových Horách budí emoce. Lidé řeší autora i její budoucnost Vznikající malba na Březových Horách budí emoce. Lidé řeší autora i její budoucnost Na Březových horách vzniká velkoplošná malba, která má na zhruba sto metrech … NÁZOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz