28. 10. je státní svátek
Příbramská průmyslovka oslaví 170. výročí. Patří mezi nejstarší školy v ČR

21. září 2021   (09:42)
Příbramská průmyslovka oslaví 170. výročí. Patří mezi nejstarší školy v ČR
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Na začátku listopadu tohoto roku uplyne právě sto sedmdesát let od zahájení vyučování na příbramské průmyslové škole. Její vznik byl spojen s mimořádným rozvojem báňského a zpracovatelského průmyslu v našem regionu a byla tím nastartována epocha rozvoje technického školství. Tím se škola zařadila mezi průkopníky a patří mezi nejstarší školy v naší republice.


Během dlouholetého vývoje prošly tisíce absolventů přípravou v rozličných oborech a zaměřeních. Mnoho z nich pokračovalo na studiích na Vysoké škole báňské v Příbrami i Ostravě. Jejich odborná erudice je rozprostřela po celé naší republice i do zahraničí. Dodnes můžeme vysledovat úspěšné absolventy na všech kontinentech světa a řada z nich dodnes neztratila se svojí alma mater kontakt. Významné propojení s praxí i činnost externích učitelů bylo to, co školu odlišovalo od ostatních škol a připravovalo je pro život pracovní i studijní. Stovky učitelů, středoškolských profesorů i odborníků z praxe vytvářelo po celou dobu existence vynikající podhoubí pro vztahy mezi učiteli a žáky, které dodnes je patrné ve vztahu ke škole, kdy se nám naši bývalí žáci vrací jako učitelé, partneři oborů, spolupracovníci, sponzoři i jako naši přátelé.

Pojďme si společně připomenout slavnou historii, zajímavou přítomnost a snad skvělou budoucnost, setkáním v sobotu 6. 11. 2021 od 10 hodin v prostorách školy, kde bude připravena výstava z historie a současně bude celý den umožněna prohlídka školy. Součástí programu bude otevření nové učebny informační a komunikační technologie, ukázky jednotlivých oborů i možnost prohlídky všech prostor školy. Hlavní centrum oslavy bude školní tělocvična, kde se budou moci účastníci setkat s bývalými i současnými učiteli i zaměstnanci školy. Součástí bude posezení i možnost občerstvení i případné pořízení společné fotografie.

PaedDr. Tomáš Hlaváč, ředitel školy

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: PaedDr. Tomáš Hlaváč
ředitel školy
autor: PaedDr. Tomáš Hlaváč, ředitel školy

Další články

Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Petr Pevan Vaniš z Počepic patří k nejúspěšnějším a nejznámějším kulturistům naší … Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Sklady se otevřou každé první pondělí v měsíci mezi 9.00 a 17.00. V dalších týdnech … Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Víkendové koncerty odehrají v klubu Junior Ventolin, Gaia Mesiah a Megaphone, v … Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Benzin je o 8,47 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé … Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Den vzniku Československa, 28. října 1918, je nejvýznamnějším svátkem České republiky. … Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Ubytovat se v nově zrekonstruovaných interiérech chaty Granit bude prostřednictvím … 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem O nádherný závěr se postarala Moravská filharmonie Olomouc pod taktovkou Jakuba … Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Plast může vzplanout a oheň se pak na hřbitově rozšíří třeba na okrasné dřeviny a může … Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Zítra to bude přesně rok, kdy byl v rámci covidových opatření vydán zákaz nočního …
Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Cerha byl také autorem mnoha scénických hudeb pro Divadlo v Příbrami.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz