Příbramská nemocnice získala darem 30 nových monitorů dechu
6. září 2023 (17:27)
Nadace Křižovatka dnes předala dětskému oddělení příbramské nemocnice 30 monitorů dechu v celkové hodnotě 75.000 Kč. Dar z rukou ředitelky Štěpánky Pokorníkové převzal primář MUDr. Pavel Marček. Na financování nákupu monitorů dechu se podílelo několik regionálních i celostátních firem a řetězců.
Předávání se zúčastnila i Mgr. Karolína Vyčichlová, zástupce sponzora Lékárny Dr. Max. V letošním roce byla zahájena mimořádná spolupráce mezi Nadací Křižovatka a společností Česká lékárna holding, která zajistila nákup 200 kusů monitorů dechu. Podpoří tak nejen několik nemocnic v ČR, ale také sociálně slabé maminky, které si mohou přístroj v porodnici zapůjčit domů pro svoje miminko. Informace o možnosti zapůjčení lze nalézt na webu nadace.
„Naší hlavní činností je zprostředkování předání monitorů dechu mezi dárcem a nemocnicí. Společně se nám daří zajišťovat postupné obnovování těchto citlivých přístrojů v 70 nemocnicích v celé ČR. Během prvního roku života dítěte totiž může dojít k nepravidelnému dýchání nebo dokonce k zástavě dechu. Zpomalení nebo zástavu dechu může způsobit jak Syndrom náhlého úmrtí kojenců, tak nachlazení, vysoké horečky či jiný chorobný stav,“ popsala ředitelka nadace, Mgr. Štěpánka Pokorníková
Dar pro oddělení ocenil i jeho primář MUDr. Pavel Marček, podle kterého se monitory dechu staly standardním prvkem monitorace na lůžkových jednotkách novorozenců.
Dar pro oddělení ocenil i jeho primář MUDr. Pavel Marček, podle kterého se monitory dechu staly standardním prvkem monitorace na lůžkových jednotkách novorozenců.
foto: ONP, Martin Janota - se svolením
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Související
•Nemocniční ombudsmanka: Většina stížností pramení ze špatné komunikace, mým cílem je vztahy zlepšit
•Příbramská nemocnice chystá rekonstrukci urgentního příjmu a výstavbu logistického centra
•Rekonstrukce pavilonu D2 běží podle plánu, hotovo bude příští rok
Další články
Prázdninový hit: úzkokolejka, kterou děti milují. Vlak jede každý den
Jindřichohradecká úzkokolejka se po 3,5 letech pauzy vrátila na koleje a nabízí přesně …
TIP NA VÝLET
Okresní soud reaguje na článek o hrající fontáně. Technologie je podle něj nefunkční a obnova by stála statisíce
Po zveřejnění článku o hrající fontáně na náměstí Arnošta z Pardubic, která je už …
ANKETA
Soutěž: Vyhrajte dvakrát dvě VIP vstupenky na zahájení Silmet Rally Příbram
Silmet Rally Příbram se jede už o nadcházejícím víkendu. A díky generálnímu partnerovi …
SOUTĚŽ
Každý déšť spláchne plast do řek. Jednoduchá síť na kanálu tomu dokáže zabránit
Mikroplasty už nejsou hrozba budoucnosti. Jsou v pitné vodě, v dešti, v lidské krvi i …
ZAJÍMAVOSTI
Po víkendových přeháňkách přijde obrat. Česko čeká návrat tropů, teploty příští týden překročí třicítku
Po krátkém ochlazení se do Česka vrátí pravé letní počasí. Meteorologové očekávají, že …
POČASÍ
Příbramská nemocnice nasadí technologii, kterou má jako první v ČR. Robotické operace začnou 2. září
Oblastní nemocnice Příbram má jako první nemocnice v ČR k dispozici nejnovější …
AKTUÁLNĚ
Fesťáczek Presents poprvé ovládne Lesní divadlo Skalka. Rodiny čeká den plný hudby, divadla i zábavy
Rodinný festival Fesťáczek letos přichází s novým názvem Fesťáczek Presents a vůbec …
AKTUÁLNĚ
Nový hit internetu: Espresso s energy drinkem. Opravdu funguje, nebo je to jen trend?
Sociální sítě v posledních měsících zaplavuje nový nápoj, který si získává stále větší …
ZAJÍMAVOSTI
Brdonoš je plnoletý. 18. ročník přinese změny, které tu ještě nebyly
V Podlesí se chystá 18. ročník triatlonu Brdonoš. Letos s novým konceptem, ale se …
SPORT
Policie varuje: Koloběžkáři riskují pokuty i vážné nehody.
Elektrokoloběžek na silnicích rychle přibývá, s nimi ale i počet přestupků a …
DOPRAVA





