31. 7. svátek má Ignác
Příbramská nemocnice začíná objednávat pacienty na vyšetření a operační zákroky

29. dubna 2020   (09:02)
Příbramská nemocnice začíná objednávat pacienty na vyšetření a operační zákroky
foto: pribram.cz

Příbramská nemocnice v polovině března pozastavila plánované operace a provoz ambulancí, ošetřovala a operovala jen akutní pacienty. Opatření mělo bránit šíření koronaviru.


Středočeské nemocnice postupně obnovují neakutní péči. Provoz ambulancí upravují tak, aby se lidé nekumulovali na jednom místě. V příbramské nemocnici budou testovat na covid-19 všechny pacienty, kteří nastoupí na plánované operace, sdělila na dotaz Helena Frintová ze středočeského hejtmanství.

Krajské nemocnice v polovině března pozastavily plánované operace a provoz ambulancí, ošetřovaly a operovaly jen akutní pacienty. Opatření mělo bránit šíření koronaviru. Hejtmanství je zřizovatelem nemocnic v Příbrami, Benešově, Kladně, Kolíně a v Mladé Boleslavi.
Příbramská nemocnice začíná objednávat pacienty na vyšetření a operační zákroky. "Především pak na takové, které nevyžadují složitou pooperační péči, aby byla schopna reagovat na případné změny," uvedla Frintová.
Návrat ke kompletnímu rozsahu péče mají nemocnice většinou rozplánovaný až do několika příštích týdnů.

Provoz ambulancí a odborných poraden obnovují i další zařízení v kraji, například mělnická nebo rakovnická nemocnice. Lidé by podle ředitele rakovnické nemocnice Tomáše Jedličky neměli podceňovat zdravotní problémy a neměli by se bát obracet se na lékaře.
"Prosím svěřujte se nám s vašimi problémy, v opačném případě může hrozit riziko zanedbání chronických onemocnění, které mohou vyústit ve vážné komplikace," vyzval Jedlička pacienty. V případě, že lidé na sobě cítí příznaky koronaviru, měli by se podle něj nejdříve o dalším postupu telefonicky poradit se svým praktickým lékařem.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
ČTK_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka

Další články

U Památníku Vojna vznikne Alej svobody U Památníku Vojna vznikne Alej svobody Vojna byla táborem nucených prací, v jednu chvíli zde bylo i více než 1400 vězňů. Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Třikrát týdně dochází do objektu příbramské věznice kaplanka Mgr. Vendula Glancová. … Nepřehlédněte Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Funkcí štítné žlázy je vytvářet hormony, které ovlivňují celé naše tělo. Sjezd z dálnice D4 na Skalce omezila nehoda fabie, tři zranění Sjezd z dálnice D4 na Skalce omezila nehoda fabie, tři zranění Řidič ve vysoké rychlosti nezvládl odbočovací manévr a skončil v příkopu. Večerní prohlídka povede i do pokoje, kde nocoval František Ferdinand d'Este Večerní prohlídka povede i do pokoje, kde nocoval František Ferdinand d'Este Vycházku do budovy Báňského ředitelství v Příbrami povede 5. srpna architekt Michal … Příbramská nemocnice stále neví, jestli získá prostředky z dotační výzvy REAC-EU Příbramská nemocnice stále neví, jestli získá prostředky z dotační výzvy REAC-EU O několika miliardách z první výzvy prozatím rozhodovala rychlost kliknutí v rámci … Bude je bavit házená? V Příbrami pokračují prázdninové tréninky pro děti Bude je bavit házená? V Příbrami pokračují prázdninové tréninky pro děti Sportovní setkání pro všechny věkové kategorie pořádá třikrát týdně na venkovních … Zdražování paliv ve Středočeském kraji pokračuje, benzin je nejdražší od prosince 2014 Zdražování paliv ve Středočeském kraji pokračuje, benzin je nejdražší od prosince 2014 Benzin Natural 95 je u čerpacích stanic ve Středočeském kraji nejdražší za šest a půl … Policisté zadrželi recidivistu, který má na svědomí 12 vloupaček v Příbrami a Obecnici Policisté zadrželi recidivistu, který má na svědomí 12 vloupaček v Příbrami a Obecnici Muži hrozí tříletý pobyt za mřížemi.
V příbramské nemocnici začne v říjnu rozsáhlá rekonstrukce V příbramské nemocnici začne v říjnu rozsáhlá rekonstrukce Nejprve bude zdemolována a znovu postavena budova N, která bude širší a především i …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz