Příbramská nemocnice začíná objednávat pacienty na vyšetření a operační zákroky

29. dubna 2020   (09:02)
Příbramská nemocnice začíná objednávat pacienty na vyšetření a operační zákroky

Příbramská nemocnice v polovině března pozastavila plánované operace a provoz ambulancí, ošetřovala a operovala jen akutní pacienty. Opatření mělo bránit šíření koronaviru.


Středočeské nemocnice postupně obnovují neakutní péči. Provoz ambulancí upravují tak, aby se lidé nekumulovali na jednom místě. V příbramské nemocnici budou testovat na covid-19 všechny pacienty, kteří nastoupí na plánované operace, sdělila na dotaz Helena Frintová ze středočeského hejtmanství.

Krajské nemocnice v polovině března pozastavily plánované operace a provoz ambulancí, ošetřovaly a operovaly jen akutní pacienty. Opatření mělo bránit šíření koronaviru. Hejtmanství je zřizovatelem nemocnic v Příbrami, Benešově, Kladně, Kolíně a v Mladé Boleslavi.
Příbramská nemocnice začíná objednávat pacienty na vyšetření a operační zákroky. "Především pak na takové, které nevyžadují složitou pooperační péči, aby byla schopna reagovat na případné změny," uvedla Frintová.
Návrat ke kompletnímu rozsahu péče mají nemocnice většinou rozplánovaný až do několika příštích týdnů.

Provoz ambulancí a odborných poraden obnovují i další zařízení v kraji, například mělnická nebo rakovnická nemocnice. Lidé by podle ředitele rakovnické nemocnice Tomáše Jedličky neměli podceňovat zdravotní problémy a neměli by se bát obracet se na lékaře.
"Prosím svěřujte se nám s vašimi problémy, v opačném případě může hrozit riziko zanedbání chronických onemocnění, které mohou vyústit ve vážné komplikace," vyzval Jedlička pacienty. V případě, že lidé na sobě cítí příznaky koronaviru, měli by se podle něj nejdříve o dalším postupu telefonicky poradit se svým praktickým lékařem.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
ČTK
foto: pribram.cz_Jakub Pečenka

autor: Tomáš Pečenka

Další články

Strakonická zažívá další komplikace. Řidič superbu skončil za svodidly na střeše Strakonická zažívá další komplikace. Řidič superbu skončil za svodidly na střeše Nakaženou dívku zaskočily nenávistné reakce: Vyhrožovali mi, že mě pobodají nebo rozbijí hlavu Nakaženou dívku zaskočily nenávistné reakce: Vyhrožovali mi, že mě pobodají nebo rozbijí hlavu U Lazska narazil taxík do stromu, řidiče odvezli do nemocnice U Lazska narazil taxík do stromu, řidiče odvezli do nemocnice Hasiči museli zraněného muže z vozidla vyprostit. 3. srpna 2020   (08:39) Fanoušci vojenských a historických aut zbystřete: Až sto vozů se předvede v Rožmitále pod Třemšínem Fanoušci vojenských a historických aut zbystřete: Až sto vozů se předvede v Rožmitále pod Třemšínem Druhý srpnový víkend se do Rožmitálu pod Třemšínem sjedou vojenská a historická vozidla. Hlavní program se odehraje během soboty 8. srpna, kdy posádky čeká orientační závod, návštěvníky pak zábavné odpoledne s hudbou. 3. srpna 2020   (06:16) Růžička v Letech vyzval k odsouzení projevů anticikanismu Růžička v Letech vyzval k odsouzení projevů anticikanismu Čeněk Růžička z Výboru pro odškodnění romského holocaustu připomněl také více než tři tisíce Romů povražděných nacisty v noci na 3. srpen 1944 při likvidaci takzvaného cikánského rodinného tábora v Osvětimi. 2. srpna 2020   (16:03) Na transparentní účet pro rodinu zemřelých ve Lhotě bylo zatím vybráno téměř 70 tisíc Na transparentní účet pro rodinu zemřelých ve Lhotě bylo zatím vybráno téměř 70 tisíc Hygienici opět zkontrolovali kvalitu vody na koupalištích. Na některých místech doporučují po vykoupání sprchu Hygienici opět zkontrolovali kvalitu vody na koupalištích. Na některých místech doporučují po vykoupání sprchu Kvalita vody na některých přírodních koupalištích se zhoršila. Nový rybník v Příbrami má vodu na nejlepším stupni. 2. srpna 2020   (10:49) Z Lázu znělo cinkání postrojů a řehtání koní Z Lázu znělo cinkání postrojů a řehtání koní Stovky lidí přilákala soutěž tažných koní nedaleko Příbrami 2. srpna 2020   (07:28) V budově léčebny dlouhodobě nemocných v příbramské nemocnici oznámil anonym bombu V budově léčebny dlouhodobě nemocných v příbramské nemocnici oznámil anonym bombu
Dvě hasičské jednotky vyjížděly k požáru bytového domu, jednalo se o grilování Dvě hasičské jednotky vyjížděly k požáru bytového domu, jednalo se o grilování Policisté byli připraveni v případě skutečného zahoření pomoci hasičům s evakuací obyvatel. 1. srpna 2020   (20:17)
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz