21. 9. svátek má Matouš

Příbramská nemocnice stále neví, jestli získá prostředky z dotační výzvy REAC-EU

30. července 2021   (18:18)
Příbramská nemocnice stále neví, jestli získá prostředky z dotační výzvy REAC-EU
foto: ONP - Martin Janota/se svolením

O několika miliardách z první výzvy prozatím rozhodovala rychlost kliknutí v rámci vteřin.


V průběhu května byla vypsána, dnes již legendární, výzva 98 z dotačního programu REAC-EU. Způsob přerozdělování finančních prostředků dodnes plní novinové titulky, o úspěšnosti žadatelů totiž rozhodovala rychlost kliknutí při odeslání žádosti. Mezi úspěšnými a neúspěšnými žadateli často byly jen zlomky vteřin.
 

Úspěšná nebyla ani příbramská nemocnice, která skončila pod čarou. To, jestli nějaké peníze uvidí, není pořád jisté. Příslušné ministerstvo totiž slíbilo podpořit všechny z projektů, a to i tím, že výrazně zúžilo výzvu 98, která je nově přístupná jen onkologickým centrům. Úředníci zřejmě stále hledají klíč, podle kterého budou finanční prostředky přerozděleny. Celkem bylo možné na jednoho žadatele získat 150 milionů korun. Ve všech třech výzvách se pak rozděluje 20 miliard korun.
 
 „Příbramská nemocnice měla v žádosti obnovu zdravotnické techniky, jako je rentgen, magnetická rezonance, vybavení pro nukleární medicíny, nová lůžka pro pacienty a podobné,“ říká náměstek pro ekonomiku a provoz příbramské nemocnice Radek Řechka, který doufá, že o finančních prostředcích bude rozhodnuto během nejbližších týdnů.
 
Pro vedení nemocnice je absence konkrétních čísel velkým problémem, protože část přístrojové techniky je již na hraně životnosti a jejich nákladnou výměnu bude muset případně naplánovat ze svého rozpočtu.  
 

Více informací o samotné dotační výzvě najdete v předchozím článku Příbramská nemocnice zřejmě nezískala 150 milionovou dotaci, klikla o vteřinu později
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka

Další články

Příbramská nemocnice očkuje 120 lidí týdně, s třetí dávkou ještě nezačala Příbramská nemocnice očkuje 120 lidí týdně, s třetí dávkou ještě nezačala Podle starosty Příbrami Jana Konvalinky (za ANO) je mezi seniory v městských … Příbramská průmyslovka oslaví 170. výročí. Patří mezi nejstarší školy v ČR Příbramská průmyslovka oslaví 170. výročí. Patří mezi nejstarší školy v ČR Na začátku listopadu tohoto roku uplyne právě sto sedmdesát let od zahájení vyučování … Meteorologové: Teplé počasí zůstane až do konce září, v říjnu se začne ochlazovat a přibude srážek Meteorologové: Teplé počasí zůstane až do konce září, v říjnu se začne ochlazovat a přibude srážek Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď počasí. Výlov Sadoňského rybníka doprovodí myslivecké troubení i soutěže pro děti Výlov Sadoňského rybníka doprovodí myslivecké troubení i soutěže pro děti Během Myslivecko-rybářské slavnosti v Rožmitále pod Třemšínem koupíte živé ryby nebo … Pekárna plánuje investice za stovky milionů, nabírat bude více než 200 zaměstnanců Pekárna plánuje investice za stovky milionů, nabírat bude více než 200 zaměstnanců Město Příbram schválilo odprodej pozemků, které pekárna ke svému záměru … Tým, který dosahuje skvělých výsledků, přitahuje další šampiony Tým, který dosahuje skvělých výsledků, přitahuje další šampiony Příbramská firma Wheelabrator Czech (dříve DISA) dosahuje v současnosti vrcholu svého … Komerční sdělení Obchodní akademie oslavila sto let, ocenila emeritní ředitele i firmy Obchodní akademie oslavila sto let, ocenila emeritní ředitele i firmy Obchodní akademie Příbram zároveň stále vybírá ve veřejné anketě nové logo a v plánu … Archeologové našli na budované D4 u Čimelic pravěká sídliště i hroby Archeologové našli na budované D4 u Čimelic pravěká sídliště i hroby Máme zde minimálně dvě sídliště ze starší doby železné neboli z doby halštatské, což … Vnučka Ladislava Sitenského povypráví o fotografiích svého dědečka Vnučka Ladislava Sitenského povypráví o fotografiích svého dědečka Spolu s Adélou Kándlovou provede aktuální výstavou Na kole ředitel Galerie Františka …
V Příbrami byla zahájena topná sezona V Příbrami byla zahájena topná sezona Příbramská teplárna zásobuje více než deset tisíc domácností teplem rozváděným po 18 …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz