Příbramská nemocnice spouští soutěž pro mladé dárce krve
6. září 2024 (13:30)
foto: Martin Janota, se svolením
Tentokrát mezi sebou budou v darování krve soutěžit střední školy v regionu. Hlavní cenou je pomaturitní večírek v příbramském klubu Junior.
Příbramská nemocnice aktuálně startuje další projekt, kterým chce k dárcovství krve přimět převážně mladé lidi. Jedná se o „krevní challenge“, soutěž v darování krve pro žáky středních škol, kterým již bylo 18 let. Pomoci zvítězit tak mohou i někteří žáci nižších ročníků, vzorem mohou jít i zaměstnanci školy.
„Na počet dárců krve si aktuálně nemůžeme stěžovat, přesto chceme vychovat novou generaci mladých dárců krve. Demografická křivka je neúprosná a do budoucna bude třeba zapojit do této bohulibé činnosti co nejvíce mladých. Děkujeme městu Příbram, že nás opět podpořilo. Věříme, že tato akce má, stejně jako Díky!FEST, smysl,“ okomentoval novinku tiskový mluvčí nemocnice Martin Janota, který je zároveň autorem projektu.
Soutěž bude trvat prakticky po celý školní rok. Vítězná škola získá zdarma pronájem příbramského klubu Junior na svůj pomaturitní večírek, včetně DJ a občerstvení. Školy se mohou do soutěže přihlašovat až do 15. září. V prostoru dárcovského centra bude následně tabule, na kterou budou zaznamenávány průběžné výsledky. Rozhodujícím kritériem bude počet uskutečněných odběrů krve za danou školu.
Příbramská nemocnice si v rámci dárcovství krve vede velmi dobře. Za loňský rok zaznamenala překročení hranice 6000 odběrů. A dostala se tak v počtu dárců krve vysoko nad hranici v období před epidemií koronaviru.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák
Související
•Školy v Česku druhý den po sobě čelí výhrůžným zprávám
•Reakce na domažlický útok nožem: S případy napadení by měli učitelé podvědomě počítat, míní ředitel sedlčanské ZŠ
•V novém školním roce pokračuje podpora obědů zdarma pro znevýhodněné děti
Další články
Konec dešťů a příchod jara? Meteorologové hlásí na pátek až 17 °C!
Pořádně deštivý víkend a mokrý start týdne máme za sebou. Český hydrometeorologický …
Možná přijde i Karel Čapek. V Pivovaru Podlesí lákají na netradiční taneční večer
Milovníci tance, kvalitní literatury i výborného piva, zpozorněte! 21. ročník …
KULTURA
Hasiči v Sedlčanech museli vyrazit do ambulance zachránit prst
Nateklý prst, kovový prstýnek, který nejde sundat. A kdo pomůže? Hasiči!
Vojenské lesy a statky: Brouk je na ústupu, pomáhá i satelit
Všichni návštěvníci lesů nejen v CHKO Brdy si pamatují kalamitu, kterou způsobil …
FOTOGALERIE
Ranní chaos u příbramských škol: město chystá změny a plánuje „kiss and ride“ zóny
Každé ráno se před příbramskými školami opakuje stejný scénář: kolony aut, zastavování …
DOPRAVA
Drony místo slz. 180 zachráněných srnčat — patron David Kraus podporuje sbírku
Jen v loňské sezóně zachránili dobrovolníci z organizace Pomáháme srnčatům z.s. přes …
ZVÍŘATA
V Husově ulici porazilo auto chodce na přechodu
Před půl sedmou večer v pondělí 23. února byla nahlášena nehoda s chodcem v Příbrami v …
AKTUALIZOVÁNO
V Brdech je nová přírodní památka Kočka, chrání naleziště zkamenělin
V Chráněné krajinné oblasti Brdy přibylo patnácté maloplošné zvláště chráněné území – …
ZAJÍMAVOSTI
Smrtelná vzteklina se objevila u psa dovezeného do Evropy
Státní veterinární správa (SVS) upozorňuje na závažný případ zavlečení vztekliny do …
Chcete rozhodnout, kde policie „chytí“ řidiče za rychlou jízdu? Zapojte se do Speed Marathonu 2026!
Máte pocit, že někteří řidiči jezdí příliš rychle právě u vás? Teď máte šanci …




